12 týždňová dcérka prestala spávať

ivetik79
28. mar 2017

Ahojte, dnes ma nasa dcerka 12 tyzdnov a prestala nam spavat. Prve tyzdne ako tak spinkala cez den, ale noci boli plne placu, rekord bol 12 hodinovy rev bez sance ukludnit ju. Na pohotovosti nam povedali, ze rodicovstvo je tazke a ked budeme mat 3-4 dieta, uz tam nepoletime a ze dcerka ma pekny hlasok 🙂 Nejak sa nam podarilo otocite jej rezim a po hodinovom natriasani na rukach nejak vecer zaspinka, prvy spanok da cca 3 hodky, potom je hore kazdu hodinu a pol a o 5 rano proste vstavame, nech robim cokolvek. Je plne kojena, samozrejme haluzim, ci jej staci moje mliecko 🙂 Novinka poslednych 2 tyzdnov je, ze cez den uz vobec nespinka...doma ju neviem uspat uz vyse mesiaca, darilo sa nam, kde som ju kocikovala a zo zaciatku sa mi ju podarilo aj odstavit na terasu a spinkala dalej. Po par tyzdnoch uz spinkala len ked sa hybal kocik a teraz nespinka uz ani tam...da 20 minut a je hore. Poradte co s tym. Je este velmi malicka, unavena je najviac na svete, ocka malicke, ale proste nevie zaspat. Dakujem

janickacrazy
28. mar 2017

@ivetik79 Možno jej niečo vadí, napr. mlieko, náš druhý syn bol tiež taký ako opisuješ a nakoniec sa zistila alergia na mlieko. Nespal reval prvého pol roka. ked sme konečne zistili kde je problém a zmenili sme mlieko, stal sa zázrak a dieťa sa ukludnilo a spalo normálne. Skús vylúčiť zo svojej stravy mlieko a mliečne výrobky na mesiac a uvidíš, či bude zmena. Prípadne skús uspávať v šatke alebo v nosiči, či to nepomože.

ivetik79
autor
28. mar 2017

Mlieko nepijem vobec, max trosku masla na ranajky. Skusala som manducu, ale vzdy sa zobudila, ked som ju davala dolu. Ona ma tie lakave rucky, takze ju balim na noc do deky a pacifikujem. Ked sa jej podari vyslobodit rucky, do minuty je hore a je po spanku...

janickacrazy
28. mar 2017

@ivetik79 No ja som tiež vobec nepila mlieko a bolo zle. Musela by si vylúčiť absolútne všetko mliečne, maslo, jogurty, syry, čokoládu, smotanu, proste všetko. Netvrdím, že je to váš prípad, ale je to jedna z možností. Dá sa otestovť aj doma, takže nemáš čo stratiť.

ivetik79
autor
28. mar 2017

Skusim...ved za to fakt nic nedam...vdaka za tip

stanulienkat
28. mar 2017

vitaj v klube 😉

anabeth
28. mar 2017

nemusí to automaticky súvisieť s bolesťami bruška ( a tvojou stravou), niektoré bábätká sú takéto nepokojné, do hlavičky jej nevidíš...keby jej nestačio tvoje mlieko, bola by nervozna na prsníku... tým sa nezaťažuj, koj na požiadanie... veľa takýchto bábätiek upokojuje koža na kožu, ani tak si cez den nezdriemne? viem, veľa matiek to odsudzuje, že učiť dieťa takto, ale ked nič nepomáha... suhlasím s doktorom- rodičovstvo je niekedy ťažké... ale nemenili by sme ten bezzubý úsmev za nič na svete
nechaj si pomôcť, nech ju čičíkajú aj další členovia rodiny, oddýchni si, čaká vás pár ťažkých týždnov ale vyrastie z toho

ivetik79
autor
28. mar 2017

@anabeth zdriemne si pri kojeni, ale opat len tych zacarovanych 15-20 min...akoby jej mozog nevedel prepnut z toho plytkeho spanku do hlbokeho...a obcas sa teda na prsniku vrti, skor to ale pripisujem tej unave...uz sama neviem...

luba41
28. mar 2017

uspávaj poležiačky v posteli na prsníku a neprekladaj.. nosiť a nech spí v manduce, nevykladaj..ona sa budí, lebo ta už necíti a určite nechce byť sama..🙂

ivetik79
autor
28. mar 2017

@luba41 Lubi, ibaze ona ma po leziacky " sosa" aj 2 hodiny, zaspava, podudle si, prestsne, podudle si, prestsne a uz mam take citlive prsia, ze to proste nedam...a ked sa od nej odpojim, tak je hned hore...Toto som skusala a nejak to nebolo funkcne :(

luba41
28. mar 2017

@ivetik79 ak by bola unavená, tak zaspí zachvilu..ved ju dávaj, kedy ona chce spať....ak cucá dlho a bolí to, nie je správne prisatá..ak zaspí na prsníku, počkaj kým sa sama odpojí..najlepšie dať do nosiča a nosiť aj celý den..pospí, pobdie, nadojčí sa... máš volne ruky na práce, možte vybehnuť von atd.

bosoriak
28. mar 2017

@ivetik79 Myslim, ze lekari mali pravdu 🙂

Ale k veci - 20-30 minut boli normalne spanky mojich dvoch mladsich deti. Od narodenia dali 3-4x po 20 minut a vybavene. Spavali proste castejsie a menej. Az neskor od toho pol roka - 8mesiacov , ked sa ustalili 2 spanky denne, to bolo dlhsie. Ale obcas si aj teraz zdriemne na 30 minut a nic s tym nenarobim 🙂

K tomu placu - to by som za normalne nepovazovala. ALE - su deti, ktore placu kvoli kolikam a su deti, ktore napr. placu kvoli rozruseniu. V tvojom pripade mozno place od unavy. Budes musiet skusat rozne moznosti a nastavenia, co vam sadne - pohybujuci sa kocik, stojaci kocik, postielka, manduca, na rukach, v obyvacke pri zvukoch domacnosti alebo v tichu... To vsetko moze ovplyvnit spanok. A keby si ju skusila po tych 20 minutach este uspat, to uz nejde?

Co sa kojenia tyka, s tym tiez nic nenarobis. Neexistuje slabe mlieko. To v prvom rade. Ak pije dost a ma denne pocikanych aspon 6 plienok, tak ma dost mlieka a prikrmovanie vobec nie je nutne.

Skusat mozes co chces, ale pravdepodobne pomoze jedine vydrzat. A kupit si nosic, pre mna to bola pri tretej dcere pomocka na nezaplatenie. Dieta kludne, pospala si tam, pozerala po svete a ja som mohla riesit starsie deti, nakupy a podobne.

Takze ak nemohlo lekarske vysetrenie, tak pomoze cas. Vsetky tieto spankove problemy pridu a odidu a nikto nevie preco a kedy.

Vela zdaru prajem 🙂

flavia1
28. mar 2017

@ivetik79 moze to byt skryty reflux aj ked negrcka.

ivetik79
autor
28. mar 2017

@luba41 ibaze to nase dieta proste nespi, iba podriemkava...a byva naozaj velmi unavena a nejde jej zaspat, tym padom je velmi placliva...mam manducu, tam sice chvilku vydrzi, ale kedze sa tam da nosit iba tvarickou ku mne, tak po chvilke prostestuje, lebo nevidi na svet a ona je velmi zvedava...a ked si s nou chcem sadnut, tak sa jej to nepaci, lebo som staticka a byt na nohach bez odpocinku je pre mna narocne, krize uz ani necitim...

luba41
28. mar 2017

@ivetik79 treba naučiť a zvykne si, alebo lepšie upevniť ....ale lepšia je šatka na nosenie..pre také dieťa má byť mama stredobodom, takže vonkajší svet ju v tomto veku rozptyluje a unavuje..a šatka je na nosenie, samozrejme v pohybe..dieťa miluje pobyt v náručí matky , ale treba sa s nou hýbať..spávne uviazanie a správny nosič-kríže nemožu bolieť...a sadnuť si až ked spí..ja si inak ani nemam kedy čas sadnuť, stále je čo robiť ..

veve16
28. mar 2017

Moje deti obidve kojene spavali do roka po 30 min trikrat denne a moj synovec nekojeny spaval 20 min tiez asi do toho roka, potom sa to upravilo.

ivetik79
autor
28. mar 2017

@veve16 tak z tohto mam uz teraz husiu kozu!

ivetik79
autor
28. mar 2017

@luba41 satka je fakt asi lepsia, ale ja som ta nesikovna, tak mam manducu, tam nemam co pokazit 🙂

micicka
28. mar 2017

@ivetik79 moj maly tiez zle spaval. Cez den kratucko, v noci prvy spanok 3 hodiny, potom sa casto budil. Spaval mne na hrudi.
Potom som ho dala spinkat na brusko, mal cca 7 tyzdnov a zacal spavat krasne. Potom spaval uz len na brusku, ci doma, ci v kociku. Cez den, v noci. Vyskusaj, drzim palce, aby sa to zlepsilo.

mmoni89
28. mar 2017

@ivetik79 mam dvoch synov a so spánkom to bolo veľmi podobné.co sa osvedčilo mne -žiaľ len vydržať do roka Potom sa bude všetko zlepšovať. 😊

ivetik79
autor
28. mar 2017

@micicka mne ale lekarka vyslovene zakazala davat ju spinkat na brusko,kvoli syndromu nahleho umretia...tak som to ani neskusala, ked ju davam na brusko cez den, tak len ked trenujeme drzanie hlavky a to sa po par minutach uz zlosti...

patka24
28. mar 2017

Ja som mojho mala tri mesiace v satke, okrem noci a ked som jeho alebo seba umyvala 😀 inak spal tak ako tvoje dieta 😀 a ked mal tri mesiace, zrazu bol schopny pospat aj sam na posteli, samozrejme uspavala som ho na prse, v noci zabaleny do deky, natlaceny na mne a ja hore bez aby mal samoobsluhu a ja som sa mohla aspon ako tak vyspat, toto trvalo do jeho 8 mesiacov, je to na nervy niekedy, najviac ma vtedy vytacalo, ked mi kazdy hovoril, ze treba len vydrzat, ale bohuzial je to pravda

yoxinka
28. mar 2017

Moja malá od 6 týždňov do 5,5 mesiaca spala LEN na mne v šatke alebo manduce, inak rev. Potom sa to zlomilo a cez deň spí v kočíku, v noci zaspáva s ockom, potom okolo polnoci so mnou a cicíkom do rána 🙂. Mne to po synovi prišlo celkom v pohode a hlavne som už vedela, že to skončí. Je to na nervy, ale skončí to 🙂. Raz.

ivetik79
autor
28. mar 2017

@bosoriak ked kocikujem, tak som vonku 2-3 hodky, cize kocikujem dalej a obcas da este jednu 20-minutovku...

yoxinka
28. mar 2017

@ivetik79
My sme prišli náhodou na to, že na brušku spí oveľa lepšie. Prvé noci som prebdela, čo som kontrolovala, či dýcha. Ona si vedela pekne hlávku otáčať veľmi skoro. Pediatrička mi na to povedala, že keď jej tak je lepšie, mám ju tak nechať. A tak spávala na bruchu.

ivetik79
autor
28. mar 2017

@patka24 a ako ste skoncili s tym balenim do deky? A v lete ste balili do plachty? Lebo toto mi ide hlavou uz teraz, ze ked bude teplo, ze co s tym...a dcerka je uz dost mrstna, z deky sa jej dari vymotat a je teda hned v noci hore...to som fakt zvedava, ze co budem robit, ked bude este obratnejsia 🙂

patka24
28. mar 2017

@ivetik79 tak tak, v lete do plachty, bez toho bol viac hore ako spal, aj ked mu bolo teplo niekedy... neskor stacilo, ze zabaleny zaspal a potom mu uz nevadilo, ked sa vymotal v spanku, prestali sme zo dna na den, ked som ho skusila ulozit do postielky a on tam proste zaspal, pretocil sa na brusko a bolo dobre, skusala som to aj skorej ale bol plac a potom, v 8 mesiacoch z nicoho nic ako keby utalo a od vtedy spi celu noc s jednym dvomi zobudeniami, nam este pomohlo aj pustanie white noise, biely sum, nasla som aplikaciu do telefonu, zvuky vysavaca, fenu atd, nam zabral iduci vlacik, myslela som si, ze pri tom bude spavat do maturity, ale aj to uz sme vypustili 🙂

micicka
28. mar 2017

@ivetik79 pocula som to aj ja. Ked som sa pytala na detaily, nevedel mi to nikto vysvetlit, ze preco je spanok na brusku take riziko.
Co hovori dr, od kedy by mohla spavat mala na brusku? Nam to veru pomohlo. Aspon cez den, ked ju mozes sledovat skus, ci bude spinkat.

dana999
28. mar 2017

Mam kamosku, ktora malu uspavala do roka len na fit lopte. Nic ine nepomahalo. Ak to tiez len 20 minut. Musis len vydrzat. Niektore deti su asi take.

fosilka
28. mar 2017

@ivetik79 Mas to tazke, my sme to so spánkom mali podobne. Proste nevedela zaspat a ked nakoniec ano, tak i chvilu bola hore. Nam pomohol vysavac a fen. Dala som ju do postielky, zapla fen a tak zaspala pomerne rychlo. Niekedy na dlhsie, niekedy na chvilu a potom zas fen a spala. Postupne to ale prestalo fungovat. Potom sme riesili metodu "kazde dieta sa vie naucit spat", ale to uz mala viac ako pol roka. Viem, ze to mnohe neuznavaju, ale nam to velmi pomohlo. Drzim palce a treba vydrzat

kissinka111
28. mar 2017

Nas syn tiez cez den spava po 30 minut ale doktorka povedala ze cez den to nevadi hlavne aby v noci spal. Nas tiez ked bol mensi tak sa budil nato ze sme ho polozili tak sme skusili podlozit matrac aby bol vyssie a bolo po probleme. Asi to bol slaby skrity reflux po case to preslo. Sice ja nekojim tak nam dobre spaval v noci teda tie 2-3h napapal sa a zase spal. Teraz mame 4mesiace a v noci spava po 4 hodiny ale cez den je to stale 30 minut 🙂 tak ete nieco poskusaj a ak nic tak raz to urcite prejde aj same