12 mesačná dcérka za všetko kričí

5. máj 2022

Prosim poradte mi, lebo uz nevladzem. Moja 12 mesacna dcera za vsetko krici, ale taky krik, ako keby som ju z koze drala, a pehyba sa pritom do tvaru luku, hlavu do zadu zaklana. Za den snad 30 krat. Dovody - obliekam ju - krik, obuvam ju - krik, davam do kocika - krik, davam do stolicky na jedenie - krik, zavriem dvere na druhej izbe- krik, prenasam ju z druhej izby - krik, atd. A je to hrozne, lebo ako sa pritom kriku prehyba do tvaru luku, no neviem ju ani obliest, ani dat do kocika a pod. Z toho jej kriku ma uz hlava boli. Snazila som sa si to nevsimat, milo vysvetlovat, no zo dna na den to je horsie.

saxana000
5. máj 2022

Truc faza..vydrzat vydrzat vydrzat..

domak2
5. máj 2022

Moj ma 10 mesiacov a je to veľmi podobne, aj keď nie pri každej aktivite...zatiaľ. Neviem ci by som to nazvala prehybanim, ale aktívne sa snaží hodit sa dozadu aby mohol revat s väčšou kapacitou pľúc, niekedy si vie aj ruku na čelo prehodiť, aby to vyzeralo viac dramaticky 😅 A teda hlas ma taky, ze mi zvoní v ušiach. Ak je inak v poriadku, tak si opakuj "je to len obdobie" 😁

snehulak77
5. máj 2022

Ahoj. Neurológ ju videl? Náš sa prehyba, ale má hypertonus na chrbtici. Pomohlo mu, keď ma korytkovy kočík. Ale čo sa týka kriku, no len vydržať, iné nám nezostáva 😂😂😂

jane1987
5. máj 2022

Vitaj v klube, tiez mam rocneho a ma tuto "krasnu" trucovitu ujacanu fazu, z ktorej ma ide...vsak vies....takze len trpezlivost....a celkom pomoze, ked sa zacnem smiat 🤷

lubka668
5. máj 2022

Tiez mam tretieho teraz rocneho. Aj po skusenostiach so starsimi, odporucat zacat uz pracovat s dietatkom na spracovavani emocii. Vyborna kniha na nastudovanie je Respektovat a byt respektovan. V tomto veku uz dietatko dostatocne rozumie potrebnej komunikacii. Spravnym pristupom sa intenzita takychto 'emocnych vybuchov' znizi alebo sa aspon skratia na minimum. Netreba to len vydrzat, da sa s tym pracovat.. A zacat sa smiat, vobec neodporucam, z kratkodobeho hladiska to mozno na zaciatku pomoze, ked sa babatko prekvapene zarazi, ale cim bude starsie, tak taketo popretie jeho emocie, sa vrati ako bumerang a situacia sa len zhorsi..

diamond007
5. máj 2022

Ako píše Ľubka nadomnou, treba si prečítať ako sa k dieťatku chovať, ozaj to pomáha a nie, nepomáha nasilu častokrát. Je to klasická detská fáza, vývin. Pochopila že vie vzdorovať, že si vie vydobit svoje a všetko čo chces ty bude nie teraz. Držím palce

autor
5. máj 2022

@snehulak77 Ale ona sa neprehyba kvoli hypertonusu a pod., ale z nervov. Uz chodi, takze urcite nema hypertonus, hypotonus atd. Dostane nervy, ze zavriem dvere a krik, ako keby som ju drala z koze, a prehyba sa do luku. Po par sekundach sa uklidni, a beha vysmiata.

nikdenikto
5. máj 2022

Nevšímať si ju, počkať než sa ukľudní.....takéto divadielko potrebuje divákov, ak pochopí že žiadnych pri záchvatoch hnevu nemá, prestane, snáď 🙃

gagik
5. máj 2022

Zvykaj si bude to iba horsie…. (vlastna skusenost-dve deti)

snehulak77
5. máj 2022

Tak potom v poho, nič len prežiť to 😂

sasanka605
5. máj 2022

Moja ma 1,5roka a robi to cca od roka. Este ju to neprešlo ale ja toho mam uz az az. Ona neskutočne jačí ak jej nie je vyhovené. 🥴

bashee
5. máj 2022

Aj moj ma 12 mes a zacal toto robit ked uz je mu dlho a nechce sediet a idem ho dat do autosedacky, alebo do kocika. Urobi luk, spusti rev a krik. Minule mi to v auparku spravil, randal ze ludia utekali od vytahu 😃 a co robim? Nic, usmievam sa a idem si svojho autopilota. Uplny opak jeho spravania. Ci sa mu to paci ci nie, bude po mojom. A o chvilu sa uz ukludni. Skusa ma. To iste ked mu zavriem umyvacku pred nosom, alebo dvere na zahradu. A co…prezije, poplace a zabudne, ide sa dalej 🤷‍♀️😃 asi fakt taka faza, nastavovania hranic