12-dňové dieťa nechce spať, čo s tým?

misickaa4
26. nov 2019

Ahojte maminy, viete mi prosim poradit:
Nas 12 dnovy syn cez den skoro vobec nespi. Zo zaciatku spaval tak cca po tych 3h, aj v noci. Posledne 3-4 dni cez den spava tak mozno 15 min po asi hodinov
om uspavani. Cez noc relativne zatial dobre. No tieto 3-4 dni ako keby je to horsie a horsie. Nemozno ho uspat, aj ked zyva a je zjavne unaveny. Asi ho stale boli brusko, kope nozickami. Pouzivame coliprev aj biogaiu. Ked uz
ak zaspi, tak strasne robi rucickami, vyraza si dudel, ktory sillno dudluje a tym sa zase prebudi. Viete mi prosim poradit? Sme uz dost zufali. Dakujem

jesienka22
26. nov 2019

@misickaa4 neviazes ho do perinky? Alebo ulitku...

limetka69
26. nov 2019

poviazat rucicky do ulitky, alebo preinky, osobna skusenost, zial my sme sa to dozvedeli az po 5 tyzdnoch

dzina007
26. nov 2019

skus ho poviazat do ulitky... nas syn tiez sa budil vlastnymi rukami...

brita7777
26. nov 2019

presne, do zavinovacky, tiez predavaju take hniezda pre babatka oni su radi ohraniceni..mozes aj deku okolo zakrutit do ucka...nvm ci kojis alebo davas umele mliecko...biely sum (white noise) tiez najdes aj na youtube...mozes zacvicit s nozkami aj pobyciklovat jemnucko zatlacit na brusko nozkami. .masirovat brusko v smere hodinovych ruciciek..skus feniklovy caj ak kojis...
idealne ho davaj na bok..raz na jeden raz na druhy to je taka ulavova poloha pre babatka..gratulujem !!

majamat
26. nov 2019

niektore deti su jednoducho nespavci. mozu mat nejaky problem. moja dcera spavala cez den velmi malo, uz ako novorodenec. napr. za cele doobedie mi spinkala 3x10min. a cele dni preplakala. mala reflux a koliky.

richelina
26. nov 2019

@misickaa4 ahoj, skús pocvičiť s nožičkami, zohriať plienku látkovú a dať na bruško alebo ak máš vrecúško buď s ryžou alebo kostkami. To je na boľavé bruško a skús ak máš možnosť si požičať šatku a skús ho v nej ponosiť. Mne dcérka nevie spinkať v postieľke, ani v kočíku nespí viac ako 15 minút. V šatke alebo nosiči prespí 2 hodinky. Tak ju len nosím.

deti95060810
26. nov 2019

cez deň daj bábo do kočíka a skús kočíkovať...nám to vždy pomohlo...

tanyan
26. nov 2019

možno tak silno dudluje kvôli tomu, že chce ešte papať. a to môže byť aj dôvodom krátkych spánkov.
moja sa budila, keď som sa snažila "odložiť" ju. riešila som to tak, že spávala na mne alebo vedľa mňa, aby ma cítia pri sebe.

bobula46
26. nov 2019

Nám jedine pomohol sab simplex na to kopanie nožičkami od bolesti bruška, pravidelná masáž pupíkom a vždy keď išiel papať som ho rozviazala z perinky nech pohybe nožičkami a vyprdí sa trošku 🙂

smejko25
26. nov 2019

Na tu bolest bruška odporúčam rascovu polievku 👍👍 Mne velmi chutí a moja mala sa po nej neskutocne dobre vyprdí 🙂

misickaa4
autor
27. nov 2019

@limetka69 neviem ci ho dat do ulitky ked ho boli to brusko?

misickaa4
autor
27. nov 2019

@bobula46 ja ho tirz rozbalujem, cvicime nozkami aj masirujem. Len nic velmi nezabera...a spinkal ti dobre?

misickaa4
autor
27. nov 2019

@tanyan len ked pije, tak vypije kolko ma..ked mu zarobim viac, tak to ani nevypije

misickaa4
autor
27. nov 2019

@richelina a v noci ti spinka ako?

lucia147852
27. nov 2019

@misickaa4 a po papani si odgrgne?

limetka69
27. nov 2019

@misickaa4 moj osobny bqzor je, ze ho vobec nemusi boliet brusko, dieta chce byt akurat stlacene, obopnute ako v bruchu. môj presne tak kopali a rozhadzoval rukami cele tyzdne, kym si zvykol na priestor okolo, nevyspali sme sa 5 tyzsnov a ulitka pomohla dost. spali sme jak zabity vsetci. druha vecz appka white noise s nami bola do 2 rokov, spali sme pri dazdi, niekedy to chyba, to klopkanie na parapety, a dalsia vec pre ktoru moje dieta zle spalo bol hlad, po zavedeni um spal ovela lepsie, ale to skúšaj ako poslednu moznost. 😊

misickaa4
autor
27. nov 2019

@limetka69 my pravexe sme na UM...skusim tu ulitku. A nespaval ti iba v noci alebo aj cez den? Snad sa to casom a vekom dietata zlepsi...

misickaa4
autor
27. nov 2019

@lucia147852 ja mam jedno z tych ,,negrgajucich" babatiek, ako mi povedali v porodnici. Od narodenia negrga...

limetka69
27. nov 2019

@misickaa4 mne pediatricka vysvetlila ze to trvá urcitu dobu, kým si zvykne na umele mlieko, ze je to normálne. je ťažšie na travenie jeho trakt si musi proste zvyknut. 😊 a mala som ho na rukach a tlapkalacpo chrbte kym si negrgol, nepocula som o negrgajucich babatkach, ale netvrdim, ze to tak nie je. kup atikolikovy cumel s dierkou.

majamat
27. nov 2019

@limetka69 ani moja si do 6m nevedela odgrgnut. vobec jej to neslo a trpela refluxom a kolikami.

limetka69
27. nov 2019

@majamat ok, ved som pisala, ze o tom som nepocula, ale nie, ze to je nemožné 🙂

misickaa4
autor
27. nov 2019

@limetka69 antikolikovy cumel? Co by to nalo byt?

limetka69
27. nov 2019

@misickaa4 na flasu cumel a je s dierkou, ja som mala nuk, ale vsetky znacky asi maju, dieta sa nenahlta vzduchu

lucia147852
27. nov 2019

@misickaa4 vieš čo aj mne to hovorili v pôrodnici ale po čase som našla štýl ako odgrgla a niekedy to veru aj polhodku trvalo. A polepšilo sa nám bruško. Niekedy mi odgrgla až na brušku alebo na tigrika keď som ju dala

richelina
27. nov 2019

@misickaa4 v noci spí dobre, ale so mnou v posteli .. aj zaspí relatívne rychlo.. budí sa tak 2, 3* za noc. Inak rozmýšľala som čím to je, že cez deň nechce spať inak ako na mne a netuším. Myslela som, že už pri treťom ma nič neprekvapí no mýlila som sa..

arianna25
28. nov 2019

Ja som na tom bola podobne, od dvoch tyzdnov veku nespaval cez den, iba 15 minut raz dva krat denne a trvalo to do ssi piatich mesiacov veku. Cumel nechcel lebo z neho neslo mliecko 😀 tak sme sa smiali ze cumel je fake 😀 aspon trichu srandy lebo som bola v koncoch. Nakoniec som ho naucila na spanie vonku v kociku.