11-mesačný ma hryzie

sima1415
6. aug 2022

Ahojte , už dva týždne mám problém s krpcom. Z ničoho nič ku mne príde a pohryzie ma. Najčastejšie je to do ruky a stehna a keď ho mám na rukách tak so kľúčnej kosti. Má už 9prednych zubov takže nepripisujem to rastu zubov keďže doteraz to nerobil. Občas sa snaží mi dať pusu a vtedy jemne použije zuby ale nepohryzie. Má s tým niekto skúsenosti? Ako ho to jemne odnaučit ? Štípanie do líčka nepomáha

sima1415
autor
6. aug 2022

ešte doplním že to robí aj keď sa napapá a iba mne nikomu inému

elizabet173
6. aug 2022

@sima1415 snažiť sa byť rýchlejšia ako on, ak ho máš na rukách a vidíš, že ťa ide rafnúť, položiť na zem s dôrazným nie! Tiež keď stojíš a blíži sa k tebe, zase dôrazné nie a otočiť ho od teba. Naučí sa, prejde to

zuzkaa1991
6. aug 2022

@sima1415 ak to nepomoze to co píše vysse pani skusit jemne kusnut do rucky a raznym tonom povedať nie ze to boli ..... ja som malej vsetko hned na začiatku zakazovala co som nechcela aby robila som si vsimla.ze.ked.som niečo dovolila tak.mala.zafixovane v hlavičke ze je to v pohode (napr buchnut ma v nervoch, buchat sa.o hlavičku co zvyknú deti, atd.takych veciach)

sima1415
autor
6. aug 2022

@elizabet173 toto skúšame ale asi to chce ešte čas

@zuzkaa1991 u neho je ale problém že si nevie uvedomiť že ubližuje , jemu je to smiešne , už s doktorom sme preberali že na úsmev odpovie úsmevom a na negatívne podnety tiež...

ivonadusa
6. aug 2022

u nas to trvalo asi polroka. kazdy den kusala a stipala vsetkych, parkrat aj ine deti. kusala v akejkolvek situacii, len tak.
stale som jej povedala nie a “nahnevala sa”, dala dole z ruk a podobne.
kazdy den to iste az jeden den to preslo. iba pomoze tomu cas..dozretie

surama
6. aug 2022

@sima1415 Aj moj to robil, ked mal tak asi 8-9 mesiacov, ale preslo to nastastie. Vzdy sme ho upozornovali, ze to nesmie robit, ale neviem ci toto malo vplyv. Ja si myslim, ze to bolo zubami, lebo mu isli 4 naraz.

mimi3008
6. aug 2022

Nas ma 9 mesiacov a tiez to robi, dokonca mi to robi aj pri kojeni

zorkahorka
9. aug 2022

Nas syn tuez hryzol len mna a muza. Nic nepomahalo. Preslo to same

sima1415
autor
10. aug 2022

Našli sme riešenie :D nič nepomáhalo tak som skríkla som ako vo vreskote zakaždým keď ma pohryzol naľakal sa ,dva dni sme takto fungovali a už keď ide ku mne tak už nezahryzne 🙂