11 mesačné dieťa nechce zaspávať v postieľke

marika_zz
11. dec 2014

Ahojte mamičky. Stretli ste sa s podobnou skúsenosťou, akú máme momentálne my? Máme 11-mesačného synčeka a približne dva týždne nechce zaspávať v postielke. Predtým sme zaspávali tak, že som ho nakojila, chvíľu podržala na rukách a ešte bdelého položila do postieľky. Ľahla som si k nemu, podala ruku a takto postupne zaspal. Postieľku máme prisunutú k posteli, ale mreža je zdvihnutá. Kedysi sme to takto mali aj bez mreže, ale ako sa začal plaziť, nainštalovali sme ju naspäť. Čoho som sa aj obávala, pretože on sa počas spánku pretáča a putuje po celej postieľke. Ale na moje veľké počudovanie si na to v pohode zvykol. Avšak po čase nám začal tento problém. Teraz ho musím uspať na rukách alebo na manž. posteli a spiaceho ho prekladám do postieľky. Taktiež sa občas stane, že sa ešte raz zobudí a aj vtedy ho musím uspať na rukách alebo na spol. posteli. Predtým, keď sa takto zobudil, len som prišla do izby, ľahla na posteľ, on si tiež ľahol v postieľke, chytili sme sa za rúčky a opäť zaspinkal. A to isté platí aj v noci, keď sa prebudí, už putuje do našej postele.
Neviem, čo sa mohlo stať, prišlo to zo dňa na deň, keď po uložení do postieľky spustil neskutočný plač.
Nemám problém ho uspať ináč, v podstate mi to zatiaľ problém nerobí. Ja sa s ním rada potulkám a on je taký náš maznáčik od narodenia.Len sa obávam, že je už príliš veľký a že si na to zvykne/zvykol a budeme ho takto uspávať do 4-5 rokov. Alebo je to opäť len nejaké obdobie, ktoré časom prejde? Máte niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem.

miku1
11. dec 2014

@marika_zz Deti sú také. Zmenia sa zo dňa na deň. Moja staršia spala v postielke len vtedy, keď som dala preč bočnicu a aj to sa v noci pri svojom presúvaní a rotovaní pomaly prevalila ku mne. Staršia to isté. V postielke som mladšiu naučila spávať až ako 17 mesačnú, spala v nej 2 mesiace a z jedného dňa na druhý si to rozmyslela a odvtedy bez problémov spáva so mnou a staršou dcérou v posteli.

luba41
11. dec 2014

11mesačný je stále a dlho bude len malinké dieťa odkázané na maminu..ked Ti to "nerobí problém" tak to vôbec nerieš..počúvaj svoje dieťa, venuj sa mu, mojkaj s ním, spite spolu, dojčite dlho...nebudeš to robiť večne, čas rýchlo ubehne, teraz si to s ním užívaj..a prečo by aj 4-5 ročné dieťa nemohlo spať s rodičmi? ak círiš nejaký tlak okolia, blbé poznámky -tak počúvaj svoj inštinkt a nie ich.. 😉
@marika_zz

siska53
11. dec 2014

@marika_zz moju 2,5r.stale uspavam u mna a prekladam.ked sa zobudi ide ku mne a uz ju neprekladam. Robila som to tak pri synovi. Ved su este mali! Sestra do skoro 9r.behala za nasimi do postele. Vyrastla z toho. Aj teraz spi mala dokonca na mne. Idu jej posledne stolicky,ma z Toho sopel.
Bud tesa pouzijes vyplakavaciu metodu alebo zacnes akceptovat to,ze ta chce citit. Ja si to uzivam,lebo zachvilku to obdobie skonci a budes rada,ked bude akceptovat pusu aspon doma.

mirreckall
11. dec 2014

U nas su taketo stavy po chorobach....dame im chvilu cas a potom skusame znova samostatne zaspavanie....na treti den uz vacsinou pekne zaspavaju baby same 🙂 zalezi len na tebe, co chces 🙂

danieli
11. dec 2014

Všetko závisí od toho, či ti to prekáža alebo nie, náš zaspával do 3 rokov sám, no trvalo to dlho kým zaspal, stále ma volal, nachodila som sa po schodoch ako taký blázon, nič som nestihla urobiť, po letnej dovolenke, kde zaspával s nami som to tak nechala aj doma, pomojkáme sa, tiež to trvá hodinu kým zaspí, ale aspoň nelietam hore dole a nie som nervózna, čo zas chce, keď zaspí prenesieme ho do jeho izby a tam je do rána, vyhovuje mi to, kvalitne sa vyspím, na malého nejačím zdola nech už spí, je to pre nás oboch príjemnejšie, dodatočne zisťujem, že ma najviac vytáčalo to jeho vykrikovanie z postieľky, no nijako sa to nedalo odstrániť, on proste melie pusou, kým nezavrie oči, raz hádam bude zaspávať aj sám
11 mesačného drobca by som s čistým svedomím mojkala večer do umojkania 😀

ciriklora
11. dec 2014

suhlasim so vsetkymi zienkami vyssie. ja povazujem dietatko do prveho roka hlavne za kojenca - cize je este naviazane na mamicku fyzicky aj psychicky, nema podla mna zmysel ho osamostatnovat, nie je to podla mna prenho podporujuce, skor straca istotu. vsetky deti v prvom roku by podla mna spali najradsej s mamou, ale kedze dieta si zvykne na vsetko, tak sa prisposobia systemu mamiciek - niektore sa podvolia krajsie, ine vytrvalejsim vzdorom. Vy ste mali celkom pekny system (taky akoby kompromisny - aj vlastna postielka aj pri Vas), teraz zacal plakat - mozno ako mudrie, tak vyskusal. Moznost je neustupit, to je ta nasilnejsia cesta (vy ste spominali, ze sa snim tulkate, tak asi reagujete na jeho plac a vyhovujete mu - myslim.). Moznost je aj vyhoviet mu, aby ziskal istotu a emocne ho naplnit - a po case to zas vratit do povodneho stavu, mozno v pohode pristane (mozno vsak zase nie). Ja kojim na uspanie moju trojrocnu dcerku, aj spim s nou, tak som s tym vyrovnana (aj ked mi to napr. oproti sestre bere cas, ked ona len maleho ulozi a povie dobru noc). So synom som tak tiez robila, unho potom v roku aj 9 mes fungovala ta rucicka, ustupil, ale kojit som ho neprestala. Vy ste sa pytali, ci to je len nejake obdobie unho - deti su rozne, podla mna moze byt aj nemusi. A ze je dost velky a zvykne si na to - to mate pravdu, on si uz dobre uvedomuje a mozno tazsie zmenit mu taky "vysnivany"system ako nejakemu malickemu babatku. No pisala som viac ako som chcela(nechcela som poucne, je to len moj pocit=nazor), len jedna vec: to, ako si to zladite a ako to "dosiahnete" a ako budete spokojna, je na vas. 🙂))

marika_zz
autor
12. dec 2014

@miku1
prec bocnicu sme mali aj my, ale teraz sa bojim to takto mat. kedze cez den spava v postielke (to ho musim uspat uplne do tvrda a potom ho do postielky dam) a bala by som sa, ze ked sa zobudi a nebudem ho hned pocut, ze by mohol spadnut

marika_zz
autor
12. dec 2014

@luba41
@siska53
spolocne spanie mi neprekaza teraz ale bude mi vadit, ked bude mat 4-5 r. dieta v spol. posteli. z dovodu toho, ze ak sa rozhodneme pre druhe dieta, neviem si to predsavit. a aj bez ohladu nato, ci druhe bude, ci nie. som nie len matka, ale aj zena. neviem si predstavit, ze taketo "velke" dieta by spalo pri nas. ved mame s manzelom pravo na svoju stipku sukromia, ci nie?

marika_zz
autor
12. dec 2014

@mirreckall
u nas nebola choroba ziadna. najprv som to pripisovala zubkom, pretoze aj cez den bol strasne nervozny, denne spanky mal 15 - 30 min. a aj v noci sa castejsie zacal budit. ale uz sa trosku ukludnil, no to nocne budenie ostalo a vtedy vobec nie je schopny ostat v postielke a spat dalej. predtym som sa mu len prihovorila, podala ruku aby vedel ze som pri nom a spokojne zaspinka. teraz to vobec nezabera :(

adela232
12. dec 2014

Aj ja som to mala presne tak isto. Naprv pohoda. Potom zaspať a až tak uložiť a potom si vyžadoval ísť do postele. Lenže tak sme sa nevyspali s manželom máme menšiu posteľ. Potom som si povedala že ho nechám sa troška potrápiť prisunula som si posteľku a dala mu iba ručičku aby ma cítil ale nechala som ho aj poplakať proste som ho z postielky nevytiahla a naučil sa. Teraz spáva v postielke ale budieva sa stále aj 6,7 krát za noc no idú mu zuby a odmala zle spáva, aale dám mu cumeľ poprípade napiť a spí dalej proste uz vie ze ku nam nepojde. Az ráno sa potulkáme 🙂

adela232
12. dec 2014

a ešte som chcela dodať že si myslím, že manželia by mali mať svoj kľud v noci a dieťa by si malo zvyknúť spinkať samé . Samozrejme každé dieťa je iné ale znova je to o tom osamostatńovaní sa...

marika_zz
autor
12. dec 2014

@danieli
ako som pisala vyssie. nevadi mi mojkanie, dokonca sa s nim rada mojkam nie len ja ale aj MM. on je take nase maciatko, od narodenia bol na nas dost naviazany. ale bojim sa toho, ze ked teraz popustim uzdu, uz sa toho nezabavim a nechcem ho mat v posteli ked uz bude v skolkarskom veku. ale dakujem za skusenost

marika_zz
autor
12. dec 2014

@ciriklora
ved to je ten kamen urazu. ja by som bola momentalne najspokojnejsia, keby spinkal v postielke. nemam vsak predstavu, ze ho tam dam a dovidenia. nemam problem venovat mu cas a uspat ho. ci na rukach, na prsniku alebo poleziacky. len mi ide o to, ze ked sa potom zobudi, uz nevie ostat v postielke. a pravda je ta, ako pisete, ze cim je starsi, tym je rozumnejsi a velmi rychlo zisti co a ako. uz to asi aj zistil. pretoze ten rev je neskutocny

marika_zz
autor
12. dec 2014

@adela232
presne nieco podobne mame aj my. ja som skusala ho nechat. lezala som pri nom, hladkala, prihovarala sa, ze som pri nom, ze budeme spinkat spolu a pod. lenze on si klakol, chytil sa postielky, natahoval sa za mnou a neskutocne plakal. nemala som to srdce ho takto nechat. chvilu som to vydrzala, ci nahodou nepovoli. boli tam naznaky, ze si uz aj lahol ale potom zacal odznova.
ak sa mozem opytat, vam v akom veku zacal strajkovat? dakujem

adela232
12. dec 2014

@marika_zz No mne keď začal štrajkovať ešte sa nestavial v postielke myslím... ale terat to robí že sa postaví sem tam ale ja ho dam lahnut cumel napit a lahnem si hned a on po chvili prestane a zaspi, a niekedy to aj viac krat zopakujem. Viem ake je to tazke nehat ho plakat ale u nas bol manzel neoblomny a este pomaha ked na neho povie zvysenym hlasom ze ma spinkat tak maly si lahne a zaspi. Clovek by neveril ale dieta velmi dobre vsetkemu rozumie. Teraz mame rok aj 2 mesiace. Zo zaciatku je to tazke a ked u nas nepomahalo hladkanie a to ze sa mu prihovaram nechala som ho celkom v postielke sameho a po chvili prestal plakat.... dieta citi ze matka sa da lahko presvedcit a preto este viac place ked ta vidi. No fakt neviem kazde dieta je ine poskusaj uvidis. Mne tiez trha srdce ked plakaval ale zlepsilo sa to 🙂

nikusssik
12. dec 2014

moja malá do 9 mesiacov zaspávala pekne sama....napapala sa, spala...a potom prišli zuby a dodnes, to už má 20 mesiacov, ju musím držať kým nezaspí a až potm dať do postieľky....my sme si zuby odtrpeli, budila sa, mrnčala, zaspávala len v náručí....teraz obedňajší spánok ako tak, vypije mlieko a spí...ale večer ju držím aj 20-30 minút...sedím, vypije si mliečko a držim...hladkám...s nami v posteli spala asi dva krát, keď bola ešte malinká..stále spí v postieľke...uvidíme keď príde presun do vlastnej postele, čo plánujeme po novom roku, ako to budeme robiť 🙂 verím, že bude stačiť si ku nej lahnut 🙂 hladkať a čakať kým zaspí...

siska53
12. dec 2014

@marika_zz my si robime sukromie v obyvacke,v posteli spime.
A vobec nezavisi nocne behanie deti do postele s tym,ci spali s rodicmi. My sme v posteli s nasimi nespavali a sestra k nasim behala v noci hadam do 9rokov. A dakedy som sa aj ja pridala a to som od nej starsia.
A naucit mozes neskor. Ked to budete pozitivne motivovat naot.vyberom postielky,navleciek...

marika_zz
autor
12. dec 2014

@nikusssik
@siska53
dakujem za prispevky. skusim este pobojovat. toho vyplakania sa bojim ako cert kriza. dokonca si myslim, ze on je tak citliva povaha, ze sa to ani nepodari. tak uvidime. este raz dakujem

danieli
12. dec 2014

@marika_zz tak to suhlasim, ozaj len nepopustit a par noci vydrzat, este je drobec tak ten odpor pri novych/staronovych pravidlach nie je az taky mohutny ako to bude neskor, tiez by som nechcela, aby maly celu noc spal pri mne, to by som sa vobec nevyspala 🙂

le4
12. dec 2014

No moj zacal v 11 mesiaci strasne vnimat, aj co sa tyka socialneho aspektu, myslim ze v tomto obdobi nastava aj separacna uzkost, strach dietata z odchodu rodica, ja by som s tym " osamostatnovanim" este pockala. Tiez mame postielku pripevnenu k posteli ale bez mreze, nestalo sa, ze by maly padol. Ked sa aj nieco deje a zobudi sa, sadne si a place. A rano sa zacne hrat na posteli a budit nas, ale ako vravim, nikdy nepadol.

marika_zz
autor
13. dec 2014

@danieli

tiez si myslim, ze je to tym, ze viac vnima. posledne obdobie vidim u neho obrovsky skok co sa tyka chapania a rozumovej stranky. ale na druhej strane ako pise @le4 aj v oblasti socialnej je uplne iny. ako som pisala vyssie, ak si ho aj dam k sebe, tak sa uplne na mna nalepi, rucka na hrudnik, prip. sa drzi mojho tricka, pyzama. toto predtym nerobieval. tak kvoli tomu zariskujem a chvilu pockam. nebudem ho trapit. mozno to neskor olutujem, ale sme ludia a nechcem ist silou mocou na ucenie osamostatnovania, ked sama mam pocit, ze je nato este malicky.
a co sa tyka tej postielky, on ked sa zobudi, tak hned zacne stvornozkovat a behat po postielke. takze sa bojim, ze zatarasu urobenu len z paplona by preliezo a vypadol. ja dufam, ze ak sa to nezlepsi tak sa coskoro dopracujeme do stadia, ze sa naucime pekne zchadzat z postele a potom by bolo mozne dat opat mrezu prec

piacere
13. dec 2014

môj starší od narodenia nezaspal pri nás v posteli, postieľka bola jeho posvätné miesto, spal v nej ako drevo okamžite po preložení a používal ju do 2,5 roka, keď sme kúpili veľkú posteľ. Odvtedy spí sám v detskej izbe. Má 4,5 roka, ale musím pri ňom večer sedieť, kým zaspí.... ale on zaspí do dvoch minút 😅
Mladší naopak, ten mi v živote v postieľke nespal. Má 16 mesiacov a postieľku už dávno nemáme v byte... spí pri nás v posteli, zvykli sme si. Tiež je v noci na mne nalepený (dojčím ho ešte), rukou mi drží prsník 😅 alebo ako píšeš - aspoň tričko.
Ak s tým nemáš problém, nechaj ho ešte tak, je to drobček malinký ešte.

Mne to napr. pri staršom strašne chýbalo 😅 že pri nás nechcel nikdy spať, aj keď som si ho nadránom dala k sebe do postele, po prebudení okamžite vstával a chcel dolu z postele. Tento loptoš mladší je taký tuľkavejší, aj hodinu sa bude po nás v posteli ráno "špacírovať", mojkať sa a ja to proste milujem. Je to vymodlené a posledné dieťa (ďalšie neplánujeme a budeme sa snažiť, aby bolo posledné 😅 ) takže ja si to užívam, nebude so mnou spať do 18-tky 🙂

luba41
13. dec 2014

@marika_zz moje dieťa má 4r. a spí s nami od narodenia.. viem že tie chvíle zakrátko pominú, možno bude spať s nami ešte pár týždnov, mesiacov..je to moje najmladšie a posledné dieťa / podotýkam že nie je rozmaznaná /..tie chvíle a čas sa už nebude dať vrátim, tak si to užívame.. 😉 a súkromie s manželom si môžeme užiť aj inde ako v posteli..

hhenike
13. dec 2014

moji majú 4 a 2,5 roka a tiez ich uspavame tak, ze si k nim lahneme do postele v detskej. Niekedy sa chcú mojkat, niekedy neznesu ani dotyk, ale musia citit moju alebo manzelovu pritomnost. A ked zaspia, odchadzame od nich. Spia kludne. Ja si to uzivam, viem ze to nepotrva uz dlho a syn ma vyzenie zo svojej postele :P

viva13
5. nov 2016

Ahoj, prosím poradte mi malý má 15mesiacov idú mu stoličky už 4 týždne si pchá ruku,prsty do úst niekedy sa dovracia. Doteraz mi sám zaspával v postielke ako som ho položila sám zaspinkal.Teraz ked ho polahnem hned sa postaví odhodí dudlík a dá si prsty a napína sa.musím ho zobrať aby sa nedovracal a na to si zvykol.Poradte ako ho odnaučiť dávať si prsty a aby zase sám zaspával? Uspávam ho v jedálenskej stoličke, iné uspávanie nevidím :-/ Prosím poradte ako to zmením?