11 mesačné dieťa nechce piť mlieko inde ako v spálni

maella
19. júl 2020

Ahoj.
Mám 11mesacneho syna a mám taký problém,že nechce mi vypiť mlieko inde ako v spálni,dokonca na tom istom mieste,ak ho dám napr.medzi vankúše,tak sa chce šaliť.
Spáva cez deň ešte 3x (niekedy 2) mlieko pije pred spaním. Ak ideme niekam na návštevu,dlho sa zdržať nemôžeme,lebo mimo domu mi nevypije mlieko, ledva čo to zje a spať neexistuje,čiže je potom nervózny. Už ani v aute nechce mlieko,ani spať.
Pije UM. Do akého veku detí pijú mlieko?
Tiež ho neuspim inak ako stále na rukách,či v kočíku. Ak ho položim na posteľ,alebo do postieľky,tak koniec...diskotéka... Začne sa smiať, skákať.. ožije... Do postieľky ho ukladám,keď už tvrdo spí,lebo ak ho položim a on otvorí oči, zistí že je v postieľke,tak znova ožije a to isté...smiech,skákanie. Neviem prečo. Nikdy postieľku nemal na hranie,nikdy tam nemal hračky.
Mali ste niekto niečo podobné?
Keď bol menší zaspal a jedol hocikde...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
19. júl 2020

s tým spaním to máš zariadené zle.... Ešte sa dosť natrápiš kým mládenca od toho odučíš...
čím skôr nauč dieťa na postieľku... čas kým bude v postieľke predlžuj.

kukulienka83
19. júl 2020

Mlieko bude piť dovtedy kým nebude jesť tuhú stravu tak aby sa zasytil, potom môžeš začať mlieko vynechať. Moji v 11 mesiacoch už jedli všetko,takze mlieko bolo iba pred spaním na obed a večer... prvého som tiež uspávala na rukách lebo to inak nešlo...ale stačilo sa len rozhodnúť, a zrazu sme našli riešenie... Ľahla som si s ním a síce to trvalo nekonečne, zaspal...raz, druhý raz....desiaty raz ale zvykol si 😉

marcella6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sabush000
19. júl 2020

môjmu ako náhle urobím mlieko uteká do spálne lebo tak je zvyknutý, ale naje sa aj inde. a s tým spaním... ja som to nesilila... dlho zaspával na rukách potom v hojdacke. mal presne rok keď začal spať v postielke. všade inde rev tak som ho dala do postielky lebo už som bola zúfalá a nevedela som s nim co robiť a zrazu spal. ale dodnes musím byť v izbe kým nezaspí ma 16 mesiacov.

ivangeline
20. júl 2020

keď uz to zacinalp byt s malym zle tak presne tak...dali sme do posielky a boli pri nom... plakal len 2x...rychlo si zvykol ale nezaspava rychlejsie..a je mu jedno ci ma mlieko alebo caj alebo nic.. ak vsak nebude mat flasu dlhsie tak si zacne pytat. ma rok a pol. A dúfam ze do dvoch si uz poradi so spánkom aj sam. len teraz bolo mnoho zmien v nasich zivotoch tak na to nejdem hrr...a zacali sme ukladat do postielky od roka a caj pred nejakými 2m..

andrejka1974
20. júl 2020

Moje deti pili umele mlieko do 3 rokov a so spankom od malicka v postielke pekne sa naucili a boli v nej do 2 az 3 rokov

maella
autor
20. júl 2020

To máte super,že sa vaše deti naučili takto samé.
Ja keď ho dám do postieľky,tak spánok je zabudnutý... Strašne skáče a hádže sa. Už ma postieľku ako bunker obložený vankúšmi,aby si hlavu nepobil.

fiafia
20. júl 2020

@maella s jedením neporadim. Tiež som mala dcérku, ktorá v takom veku nemala rada zmeny. Spala len v kočíku, len v spálni kde pozerala na jednu stenu. Spat v aute, na prechádzke nehrozilo lebo tam nebola stena. V postieľke začala sama spávať niečo po roku. Nesilila som to, lebo vždy strašne v postieľke plakala. Skúšala som každý večer až raz tam zaspala sama. Od vtedy nieje problém, asi dozrela, zmeny jej už nevadia

stanislavicenka
20. júl 2020

@maella je to v poriadku. Tam ma pokoj a klud a viewing, ze potom nasleduje spanok. A ze uspavas na rukach, no a co. Najrychlejsi sposob, neboj,vecne to nebude. Ja som obe deti tak usoavala, syna do 2 rokov. Ved cim su vacsie,su chapavejsie, u oboch sme prirodzene prisli k zaspavaniu v posteli, spolocnemu.
A to mliecko? Postupne mu znizuj davku. A predtym, any bol naoapany, niecoho lahkeho, nie any Mal tazky a zatazenyzaludok celu noc, napr. Krupicovou kasou,lebo to je ako beton na zaludok

maella
autor
20. júl 2020

@stanislavicenka ako ja mu nechcem prestať dávať mlieko. Lebo on má problém s tvárou stolicou ( áno, už sme vyskúšali všetko, aj prášok na riedenie od dr.sme mali)takže jedálniček veľmi pestrý nemá. Takže som rada,že pije aj mlieko, som šťastná keď mi vypije skoro celú fľašu.

cherry19811
20. júl 2020

@maella ja mam to iste, uspavam v kociku a potom prelozim na postel, a mlieko? Strava? Detto len doma nikde inde sa mi nenaje, ale my sme speci pripad doteraz pil len v spanku mlieko, uz vypije aj v bdelom stave, ale musi byt doma, mat svoj ritual a miesto a nikto okrem mna mu ho nedokaze dat, proste psycho. A tie cirkusy este k tomu navyse okolo toho ako za trest cele krmenie

maella
autor
20. júl 2020

@cherry19811 presne. Tiež sme mali jedno obdobie také,že v spánku,alebo keď už napoli spal (keď mal asi 3/4mesiace)
Teraz mi už druhý deň nechce moc jesť... Zo všetkého ho duší a napína.

cherry19811
20. júl 2020

@maella to mame pravidelne ze ho napina ma 2 dni to iste jedlo, jeden den papa pekne, dalsi den ho z toho napina🤷‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

maella
autor
20. júl 2020

@cherry19811 koľko má?

cherry19811
20. júl 2020

@maella 10 mesiacov mal pred tyzdnom

maella
autor
20. júl 2020

@cherry19811 približne ako náš.
A netuším prečo to róbi s tým napinaním. Nikdy nemal s jedením problém. Pripisujem to alebo k tomu,že mu možno idú ďalšie zúbky, no zas je pravda,že predtým keď mu išli nič také nerobil, tiež pekne jedol. Alebo k tomu,že je horúco a nemá chuť jesť. Neviem, neteším 🤷
Ja pravda,že každé takéto obdobie netrvá večne. Možno o 2 týždne bude znova všetko inak... Ale trápi ma to strašne 🤦

maella
autor
20. júl 2020

@stanislavicenka viem,že to večne nebude. Na jednej strane je to krásne, keď si ho tak pritulim a cítim ho blízko. Ale ja mám operovanú chrbticu a on už je dosť ťažký...no a keď takto uspávam 4x za deň (3x cez deň a raz večer) niekedy ho takto uspávam aj hodinu, hodinu a pol...

cherry19811
20. júl 2020

@maella tak to moze mat z toho, my mame s nasim problem uz dlho takze u nas asi az vekom vsetko prejde

kukulienka83
20. júl 2020

Hodinu uspavanie na rukách...tak to nezávidím...a keby si skúsila si s ním ľahnúť do postele a tam ho držať v náručí, tak že bude mať ležať a hlavičku na tvojej ruke, veď to ho tiež môžeš si pritulit. Môj mladší tak zaspáva doteraz, má 3,5 😅
@maella

marcella6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcella6
21. júl 2020

Pripnem sa. Podobný problém.

maella
autor
21. júl 2020

@kukulienka83 ako som už písala,keď ho položim na posteľ i keď si s ním ľahnem,tak on sa šali. Aj keď ho mám na rukách už dlho a už mi je ťažko,dám ho na posteľ a on hneď usmev- smiech a začne skákať. Tak ho neuspavala hodinu ale 2