11-mesačná dcérka v noci nespí

pantina007
6. aug 2022

Ahojte mate prosim niekto skusenost, co vam zabralo alebo co bola pricina? Dcerka ma o mesiac dva roky a niekolko tyzdnov da sa povedat aj mesiacov sa v noci zobudi a je hore niekolko hodin uplne prebrata. Z clankom viem co vsetko toto moze sposobovat ale my do nicoho nespadame, cez obed ma spanok podla mna akurat okolo 12, hodinka a pol az dve. Vecer ide spat okolo 9. Rano vstava okolo 7. Zuby jej idu 5ky ale ked ju bolia da mi to najavo v noci ked sa zobudi vobec nevykazuje zeby ju zuby boleli. Cez den ma dost aktivit, aj vela sa snazime s nou byt vonku na vzduchu, aby bola prirodzene unavena. Prestala som aj kvoli tomu kojit lebo pediatricka povedala ze je uz velka a moze ju budit to nocne kojenie. Nepomohlo. Niekedy sa sice zobudi napije sa a spinka dalej ale potom nasleduje 5 noci uplne peklo a tak dokola. Uz sme zufali s muzom. Koncime o 5 nadranom s kocikom vonku aby aspon trosku pospala ten zvysok rana co ju nie a nie spat uspat…

zuzka1_zuzka1
6. aug 2022

U mojej fungovalo vždy vydržať v posteli, nikam s ňou neísť, žiadne svetlo... aby sa úplne nezobudila.. držím palce nech to pominie 🍀

pantina007
autor
6. aug 2022

@zuzka1_zuzka1 ona sama odide z postele…to je problem. Ja nic nezapalujem vsetko ostava zhasnute. Ona sa v sekunde tak preberie ze nechapem. A keby som ja nahodou ostala lezat tak zacne kricat mama mama a to si zase kvoli susedom nemozem dovolit tak vstanem a musim pri nej v obyvacke sediet..

nerya
6. aug 2022

Neviem ti poradiť, sami to zažívame, niekedy ma lepšie noci a niekedy aj par noci za sebou takto 😭 Držím ti palce a prajem pevné nervy ❤️💙

bafka
6. aug 2022

Neviem poradit, mali sme ale to iste. Cca v tom istom veku. Snazila slm sa upokojit ze je to len obdobie a prejde to. A preslo. Ale bolo to priserne. Mne ani cez den od 1,5r nespaval. Do toho 2-3hodky v noci bol hore. On fical na spanku od 22 do 2 a od 5 do 7. A zas do 22-23 hore. Najviac ale pomohlo ked som bola kludna, snazila som sa byt kludna a v pohode som sa s nim v noci teda hrala s legom, citali sme knizky. Ale vzdy vzdy v posteli. Drzim palce

beata_k
6. aug 2022

Nemoze spat s tebou v posteli? Mnohym detom to pomaha. To nic, ze ma "uz" 2 roky. Nebude s tebou spat do 15.

sojorez
6. aug 2022

Moja prva sa tak budila skoro rano, takze som chodila o piatej kocikovat, aby este pospala. Ale to mala par mesiacov. Po pravde, asi by som uz s dvojrocnym dietatom toto nebola ochotna absolvovat. Ked sa vo vyssom veku budila v noci, svetlo ostalo zhasnute, my sme spali dalej (teda tvarili sa). Po par nociach ju to prestalo bavit, kedze nebol ziadny zabavny program v style "obaja rodicia sa ma snazia uspat". Ja som v tom veku mala k dcere novorodenca, cize keby som takto skakala od jedneho k druhemu, tak padam na hubu od nevyspatia. Susedia tych par noci s "mama mama" vydrzia. Treba im vysvetlit situaciu. Neviem, ako spavate, ci ma dcera vlastnu izbu - mozno by pomohlo presunut postel k Vasej, aby bola s Vami, ked sa zobudi a nemusela si sa presuvat do obyvacky. Popripade zrusit obedny spanok 🤔

juliet86
6. aug 2022

nevien poradit ale mrzi ma co zazivas a zo srdca ti prajem nech to rychlo prejde. split nights teoriu asi poznas.

elizabet173
6. aug 2022

@pantina007 susedov by som poprosila o zhovievavost a z postele by som jej nedovolila odísť, respektíve by som ju do nej vždy vrátila. Aj 25x. Nemá 10 mesiacov, má dva roky. A skúsila by som ju ukladať skor

maxiva
6. aug 2022

@pantina007 nedaj ju späť poobede. Proste je vyspata

pantina007
autor
6. aug 2022

@beata_k spinka so mnou v posteli :(

pantina007
autor
6. aug 2022

@maxiva toho sa bojim ze to este zhorsim, ked bude preunavena, napadlo nas to ale ked aj take bolo ze nechcela ze nechali sme tak tak o 17 zacala padat ze chce spat. Podla mna je velmi skoro na zrusenie obedneho spanku

pantina007
autor
6. aug 2022

@juliet86 dakujem

katrin69
6. aug 2022

@pantina007 S dcérou som mala také krátke obdobie. Mama mi poradila, že to platilo i na mňa, že položila ruku na mňa do postielky (mala som hneď vedľa nich) a zaspala som po čase.
Syna som musela nechávať pri sebe, lebo bola jeho postieľka ďalej a nakoniec som ho odsťahovala k dcére do izby. A po čase prespal celú noc. Keď sa zobudil a brblotal, zobudil sestru a tá mu rozprávala a obaja zaspali. Nevládala som k nemu vstať, za to som dcére vďačná za nočnú pomoc. A je medzi nimi len 3roky rozdiel...
Je to len krátke obdobie, ktoré len teraz vyzerá, že je dlhé...

beata_k
6. aug 2022

@pantina007 A nezvykla si ona na prerusovany spanok? Preco krici mama, mama ked spis vedla nej? Sa boji? Ci ta vola hrat sa?

pantina007
autor
6. aug 2022

@beata_k to vola iba ked nahodou ostanem lezat a nejdem za nou.. :(

beata_k
7. aug 2022

@pantina007 A ked ju vezmes za ruku spat do postele? Ona si sama vie otvorit dvere a odist z izby?

pantina007
autor
7. aug 2022

@beata_k zacne vrieskat ze ju beriem na ruky a busila by do dveri a robila hysak kym by som neptvorila :/

beata_k
7. aug 2022

@pantina007 No riadne tvrdohlave dieta mas 😃😉 Teda by som vstala, ale vsade by sme boli po tme. Aby sa nudila. Mozno baterkou citat rozpravku v posteli. Neviem no 🤷🏼‍♀️

ankare
7. aug 2022

@pantina007 neboj, to je len obdobie, to prejde. Ja som si tým prešla s oboma synmi. Jednoducho sa im v tej chvíli nechcelo spať, boli úplne bdeli.
Škoda,že si ju prestala dojčiť, dojčením by sa aj ľahšie upokojila a znovu uspala.
Viem,že je to pre Teba náročné, ale vydrz to a mysli na to,že bude lepšie.

lenkasgt
7. aug 2022

@pantina007 ahoj tak si to tu citam aj v tvojej teme co si zalozila a nie naozaj nepomoze take ze neprpli sa s nou, ze je velka, ostan v posteli a podobne veci....toto pomaha na deti ktore sa v noci zobudia a CHCU dalej spat len nevedia zaspat... To sa stane skoro kazdemu decku obcas.... To co popisujes ty a co sme zazili aj my je proste bdenie, nasa tiez vrieskala, v posteli by nevydrzala, skratka to decko je hore, rovnako ako cez den 😀 je to hrozne narocne a pomaha...vydrzat 🤷 skusila som vsetko mozne, nepomohlo NIC, len z toho musela vyrast ...drzim palce nech to prejde co najrychlejsie...u nas to bolo doslova od narodenia, prvy raz bola v noci 2h vkuse hore ked mala 10dni...a trvalo tak do 2r3m..takze tak 🙂

pantina007
autor
7. aug 2022

@lenkasgt uff tak klobuk dole ze ste to dali, hej presne ona je hore a proste koniec, tym ze este zuri akoby ju viac este rozrusim a uplne uz nezaspi. Ale fungujeme tak te vsetko zhasnute ale jej je to aj tak jedno, cita si v tme 😅