11 dňové bábätko málo spinká

monika2606
15. apr 2012

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Máme doma 11 dňové bábätko. 8.4. nás pustili s pôrodnice. Všetko bolo super. Lucka krásne spinkala, papala, prespala skoro celú noc, len 2 krát sa zobudila,ale ako náhle sa napapala a prebalila tak zase zaspinkala. Od 10.4. stále plače, nechce vôbec spať. Doktorka nám povedala že to môže byť bruško. Tak sme to tak aj brali, dávali sme jej kvapky, obmedzila som úplne svoj jedálniček. Teraz už až tak neplače, plače len vtedy keď ju položíme do postielky alebo na postel, proste stále keď ju nemáme na rukách. Uspávame ju aj 3 hodiny a výsledok? zaspí na pol hodinku, niekedy aj menej a je hore. Neviete čo by jej mohlo byť? čo jej môže chýbať? Úplne je na nej vidno že je unavená ale spať ani za nič. Nestretli ste sa s tým? a ak áno o čo išlo a ako to dopadlo? Lebo ja už si neviem rady. Veľmi pekne vám ďakujem

kaja73
15. apr 2012

@monika2606 ja som to zazila s oboma synmi-preplakali cele prve 3 mesiace. 😒
Nam nepomohlo vobec nic-len vydrzat-vola sa to aj trojmesacna kolika- Aj ked je nazov kolika, nemusi sa jednat o bolesti bruska,moze to byt aj drazdivou nervovou sustavou,ktora postupne dozrieva.
my sme skusali probiotika,sab simplex,masaze bruska,ja som sa dietne stravovala atd a ziaden efekt-len cas pomohol.
Tiež sa moze jednat o reflux-ze babenu ide jedlo naspat pazerakom a to ho pali-vtedy pomaha vyvysena poloha,zahustovanie mliecka nutritonom-podava sa lyzickou pred kojenim,alebo sa dava do odsateho mlieka do flasky.
Moze ist aj o alergiu -napr na kravske mlieko-ty ho skus uplne vysadit zo svojo jedalnicka-aj jogurty,syry atd.
Ale najpravdepodobnejsie to same odznie,len to nebude dnes ani zajtra 😖
Ak ju treba vela nosit,tak investuj do ergo nosica-usetris si tym chrbticu-u nas ficalo Bondolino takmer rok a aj potom do 18m som ho obcas pouzila.

marianca
15. apr 2012

@monika2606 malinká je ešte malinká, snaží sa nájsť si nejaký režim, je nesvoja, doteraz bola v malom priestore v tvojom brušku a odrazu je okolo nej velikánsky priestor. Vyžaduje si tvoju blízkosť, preto plače keď ju položíš...Takisto ju môže trápiť aj to bruško, skús masáže bruška, cvič je nožičkami...
Ona si časom zvykne a bude mať svoj režim spania a papania, teraz je ešte moc malinká a v podstate si zvykáte jedna na druhú.Niektoré deti zle spinkávajú stále, iným to trvá do troch mesiacov a potom spinkajú pekne celú noc.
Takisto niektoré deti nevedia spinkať inak ako na rukách. Ja som bežne mávala malých na rukách a tam spali. Síce je to nepohodlné a nič som nespravila, ale inak mi proste nespali a ja nie som zástancom natvrdo nechať dieťa plakať, nech sa samé naučí.
Neboj, všetko sa utrasie, nájdete si cestu jedna k druhej, ty sama vycítiš čo od teba chce a nebude ani toľko plakať. Viem, že teraz si unavená, nevyspatá, nervózna. Skús niekoho poprosiť nech ti s malou pomôže a ty si trocha pospi, lebo malá nervozitu z teba vycíti a bude nervózna aj ona. Tak držím palce 😉 😉 😉

ajca123
15. apr 2012

@monika2606 ahoj ked to je kolika tak kvapky čo jej dávaš... Tak viem že ked som bola v nemocnici s malým so zapalom pľúc.. Bolo mi povedané že má koliky a má moc nafuknute bruško,ale vôbec neplakal. Musela som mu dávať 10kvapek a zapit mlieckom a to vždy pred každým kojenim... Tak skús.
A prdka pekne??? A aj kaka???

31majka12
15. apr 2012

@monika2606 Skusala si ju dat do kocika?
Moj maly nikde nechcel do svojich 3 mesiacov spat len v kociku.

anjelicek26
15. apr 2012

@monika2606 este si len hladate rezim a bolesti vobec mat nemusi, proste este nema rezim, nevie kedy je den a noc, nevie co znamena - ides spat, lebo si unavena. Skus uz teraz robit ritualy - napr. ju uplne zavinut alebo dat do spacieho vaku, ked ide spinkat, stlmit svetlo, pustit vzdy rovnaku hudbu. Ono to nezacne fungovat ako otocenim gombika, ale postupne to pochopi. Neuspavat pri telke, ale v tichej miestnosti, a nie az ked je dieta unavene na smrt - vtedy uz nevie zaspat vobec. Skus si odsledovat, kolko vydrzi byt hore a kedy zacne zivat, zmolit si ocka, hrabat sa do usiek a uz 20 minut predtym ju uloz. Isteze sa neda dodrziavat rezim na minuty, ale priblizne je to fajn.

Ak zaspava len na tebe, lahni si k nej, aj tak si este unavena, vycerpana po porode, bude spat ty aj mala kludnejsie. Nieco ako dieta musi spat vo vlastnej posteli inak sa nauci tak a tak a podobne hluposti vypust s hlavy, ty a dieta musite byt spokojne a nie vycerpane. Nas maly zaspaval vzdy sam, vzdy len vo svojej posteli a od 1,5 roka je u nas nastahovany kazducku noc, takze nam to bolo prt platne nejake davanie do vlastnej, deti maju rozne fazy, ja to beriem, ako to prijde, nech to vyhovuje nam - a aj jemu - v zaujme co najväcsieho rodinneho kludu.

A okresat uplne jedallnicek - to prosim nie! Po porode ti chyba strasne vela veci, vapnik, zasoby zeleza uplne na nule, isteze jest opatrnesie nafukovadla, exoticke plody, ale inak fakt papaj normalne, mala si na to musi zvyknut, je to normalna strava a kazde dieta na to cez materske mlieko pomaly musi nabehnut. Aj ty si cloviecik a cez materske mlieko ide vela tukov, vitaminov, vela vody, ty sa musis vyvazene stravovat, 5x denne a zdravo, aby si na to nedoplatila zdravim a chumacmi padajucich vlasov, rozstiepenymi nechtami o par mesiacov.

bashka
15. apr 2012

Šup do šatky a nosiť 😉 Všetky deti,ktorých "bolelo bruško" to brusko zázracne prestalo boliet ked zacali byt nosene... 😵 😵 😵 Veď sama píšeš, ze neplace ked ju nosis 🙂

lenka_l
15. apr 2012

ahoj, moj drobec tiez zle spinkaval a v podstate dodnes nie je velky spachtos... nas trapili koliky, ale z toho treba len vyrast, nepomohlo ani ked som si ja davala pozor na to, co jem... okrem toho mal aj tichy reflux, teda negrckal, ale vracalo sa mu mliecko do pazeraka a palila ho kyselina, ked po papani zaspal, za 20 minut ho to zobudilo, zacal sa grimasit a pucit, napinalo ho a jasne, ze bolo po spanku... my sme mu davali sirup gastrotuss baby, ten sa daval po papni a mal spravit taku gelovu zatku aby sa mliecko nevracalo, ale tiez to velmi nepomahalo, davali sme ho aj do vyvysenej polohy, ale myslim, ze tomu pomohol len cas, v 2 - 3 mesiacoch to zrazu prestalo, musel z toho vyrast... velmi dobrym pomocnikom mi bola satka na nosenie, v nej vydrzal spinkat aj 3 hodinky, a ja som si aspon co to doma porobila, do satky si mozes dat babatko od narodenia.. a s tym spinkanim cez noc, maly ma teraz 7 mesiacov a este stale sa budi aspon 2 krat za noc ;)

monika2606
autor
15. apr 2012

@kaja73
@marianca
@ajca123
@31majka12
@anjelicek26
@bashka
@lenka_l
ďakujem vám všetkým veľmi pekne za rady, určite všetko poskúšam, aj by som vám rada viac napísala ale však ani nemám čas pri malej.
No tak uvidíme čo to bude, asi treba poskúšať a čas ukáže, vidím že to teda môže byť všeličo.
Aj nad tým refluxom skrytým som rozmýšlala lebo malá sa budí, pritom sa začne pučiť, krčiť, a potom spustí plač. No tak uvidíme. Bruško masírujeme ale nepomáha to vôbec, skôr nám pomáha teplomer do zadočku, vtedy sa vykaká a je troška lepšie, ale plakať plače stále keď ju nenosíme, vôbec neviem v klude ležkať. Ten vak som si už aj objednala, lebo u nás som ho nezahnala tak dúfam že rýchlo príde. Takto sa fakt nedá ani existovať, ani spať, ani jesť, ani nič proste. Dúfam že niečo pomôže a že to rýchlo prejde, je to naozaj ťažké ☹

katecameron
15. apr 2012

@monika2606 ale da vela mamiciek tym preslo ale neboj bude aj lepsie len musís vydrzat

ejuska79
15. apr 2012

@monika2606 stretla. u mojej dcerky..ta od troch tyzdnov vydrzala bez spanku 7 hodin, uspavanie takisto 3hodiny, stale plakala, v kociku ani za svet, len ked zaspala, inak plakala ako diva (som furt len utekala s tym kocikom), od 5 mesiaca bola v noci hore aj 15 krat a to do roka, kedy som ju pre tehu odstavila, potom uz len tri krat sa budila (odvtedy spi s nami, ved kto by ju furt vyberal z postielky)...to su proste take deticky...ja som bola z nej stale vystresovana, lebo stale plakala a ja som nevedela preco...trosku sa to zlepsilo, ked zacala sediet a viac vnimat...len zas v tom kociku nevydrzala viac ako 5 minut,tak som ju nosila, nastastie zacala skoro chodit.. a prvykrat prespala noc asi pred mesiacom(co sa maly narodil) aj lepsie spi cez den..mne totizto spavala cez den max hodinku od 8 mesiaca, aj to som bola stastna...teraz prespi aj dve, chodi stale peso uz asi 5 mesiacov (len na dlhsie trasy beriem surodenecky kocik)...moc som neporadila, ale nasa tiez bola taky placko a nespavec...treba asi len vydrzat, casom to prejde 🙂) vela sil zelam 🙂

ajca123
15. apr 2012

@monika2606 tak aj s kakanim máte problém :(
Zober bubacika do náručí a nech má hlavenku a chrbatik na tvoji hrudi a jeho nozky maj v rukách a daj ho do takej polohy ako je mesiacik a vydrž a začne ti pekne kakat a prdkat lebo mu tlaciš tak na bruško... Pomáha to ked sa dieťa nevie vykakat... No nášmu to pomáha
A robila som to aj pri prvých deťoch.
Ja nerada strkam deťom do zadocku cudzi predmet...
Drzkajte sa
A papaj všetko na vode aj je to taka menšia dieta aj pre teba... A moc nesol.

jezibosorka
15. apr 2012

@monika2606 no ked babetko, nechce lezat to bude asi reflux, my sme mali to iste, drzim palce, treba vydrzat, ja som nespala 7 mesiacov viac ako par hodin za cely den,,, a aj teraz vstavam asi 4X za noc, koli tomu,ze sa zacina snivat a koli tomu sa obcas strhava zo sna... takze pavne nervy, 😅

mobilo
15. apr 2012

@monika2606 ahoj náročné dieťa 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som mala to isté syn prvé 3 týždne krásne spinkal - mal totiž žltačku a potom presne celé dni som ho nosila, hojdala, uspávali sme dve hodiny a výsledok??, 10 minút noci vkuse hore.....v roku a pol začal spinkať lepšie- prestali sme kojiť...teraz mám druhého a je to to isté 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a tiež som mala veľmi veľa rád ale nič nezabralo...ale takéto deti sú v živote veľmi inteligentné 😉 😉 😉 😉 😉 😉 http://baby-web.topky.sk/clanky/a3627-Narocny-z... pri takýchrto článkoch mi bolo lepšie lebo človek ktorý to nezažil nepochopí a stále len upozorňuije ako to je zle a to je zle a tak.....tak veľa šťastia 😉 😉 😉 😉 😉 😉

kralicica
15. apr 2012

presne to iste som mala pri oboch detoch. odpurucam zvyseny matrac (reflux), neuspavat na rukach (akooklvek sa to zda tazke) ale polozit do postielky, prilozit cumlik hoci aj plienkou pritlacit ako ho nechce, pustit kolotoc ci dokonca fen niekde pri hlavicku (deti lahsie zaspavaju pri monotonnom vibrujucom zvuku pripominajucom zvuky v maternici). prinajhorsom uspat v kociku, alebo nechat bezat fen aj hodinu a uvidis ci sa zobudi. ja mam skjsenosti, ze moje deti pri fene spali obe aj 3 hodiny. niekto si pomysli, ze mi sibe ale cudovala by si sa kolko mamiciek to pouziva. stoji to za to. lebo ked si predstavis, ze mas doma druhe dieta co ta potrebuje nemas sancu uspavat na rukach dalsie dieta 3 hodiny. skus to brat sportovo, viem ze je to tazke... keby bolo celkom zle, chod dotkroek, ale predpokladam ako tu vacsina mamiciek pise, toto prejde behom mesiaca-dvoch a budete mat aspon nejaky rezim, uvidis.. len vydrzat. vsetky sme si tym presli.

shira_
15. apr 2012

čo najskor pozháňať šatku, naučiť nejaký vhodný úväz- kuk do témy o nosení. také malé ani necítiš že máš uviazané, možeš volne porobiť všetko čo chceš, ísť kam chceš, bude tam spať aj sa dočiť, je to velká pomoc. nosenie dieťaťa je prirodzené a príjemné. ak kojíš, určite nedávaj cumlík.

mummy01
15. apr 2012

@kralicica nas maly spi pri rozladenom radiu-pri tom šume 😀 fakt to funguje ale nechci vediet ako sa na mna pozera rodina-maju ma za blazna 🤐

cikyta
15. apr 2012

@mummy01 My sme uspávali šušťaním sáčku s kolienkami cestovinami 😀

mummy01
15. apr 2012

@cikyta 😀 😀 😀

tunzal
15. apr 2012

@monika2606 zavinovačku si neskúšala? možno jej vadí to že má velký "priestor".

lili_mia
15. apr 2012

ahoj, skús šatku, manduca, zaviaž si malú, prípadne muž, okolo seba a funguj akoby nič .. takto si aj veci porobíš, aj sa ti malinká vyspí .. ak je problém s kakaním, tak teplo dospelého človeka ju zohreje a vtedy by sa aj bruško malo umúdriť

monikamajova
15. apr 2012

@monika2606 hlavne sa snaž oddychovať a byť v pohode.. nám doktorka ešte na začiatku odporúčala kúpiť si rektálnu rúrku(trubičku) č.4-našťastie nám ju nebolo treba 🙂 to dáš bábätku opatrne do zadočku..a pustia sa mu plyny..ale kamarátkin malý to mal,to trvalo tak 3 mesiace a veľmi mu to pomohlo...ja som zas u malého riešila tú nespavosť a plač.. my sme sa chodili kočíkovať okolo vody a potom mi spal vo verande aj 3-4 hodiny v kočíku,vanička sa mi dala mierne vyvýšiť a večer po kúpaní sme masírovali chrbátik a bruško..preventívne pi čaj pre dojčiace matky ak kojíš alebo feniklový čaj a ak už nekojíš môžeš ho dávať aj malému a hlavne veľa vody aj 4 litre-a ešte som si robila zápražkové polievky olivový olej(môže byť aj iný) a špaldová múka-sú rýchle,jednoduché a zdravé a mlieka som mala a aj mám až až .. 😉 - tak držím palce 🙂
ak by sa ti niečo nezdalo,zavolaj doktorke a neboj sa pýtať,ved tá poradňa je na to,aby ti poradili 🙂

dulkagabulka
15. apr 2012

@kralicica tvoje rady:
"neuspavat na rukach (akooklvek sa to zda tazke) ale polozit do postielky, prilozit cumlik hoci aj plienkou pritlacit ako ho nechce"
sa mi velmi tažko čitali..bolo by fajn,keby si taketo rady nerozdavala...
násilím pritlačit cumel...to mi znie tak nasilne.....

gubcikova
15. apr 2012

my sme uspávali pri zapnutom vysávači

boka79
21. apr 2012

Ahoj, moja odpovedprisla trochu neskoro, hadam je uz u Vas lepsie. My mame 4 t. a mame to iste ako vy, ale mne to pride normalne, su este malinke tie babatka a musia si najst rytmus, aj ked je to unavne. Nas maly bol prve dva t. totalne kludny, odkedy ma reflux je to stale horsie a horsie, hlavne vecer a vnoci a este aj prdiky ho trapia.. hadam to prejde casom.

pri refluce sa deti presne tak po hodke dvoch budia na nepokoj , pali ich zaha - to je nas pripad a potom chce ist zasa na prsnik.. Uspavanie to iste tri hodinky a potom len chvilka.. pomoct neviem, co pomoze , sama by som potrebovala raadu, ale ucim sa spolu s mojim dietatom, aj ked uz jedno mam, to druhe je nieco uplne ine.. skoda , ze si nedala diskusiu, by si napisala, ci to je lepsie ?