10 mesačná dcérka nechce spinkať

kate1616
14. jan 2013

Mamičky poradte čo mám robiť ked mi malá 10 mes. dcérka vôbec nechce spinkať. doteraz som s nou nemala problém, ale teraz nie a nie spať ani doobedu a ano poobede. A ak aj zaspí tak len poobede a aj to na hod.. Mám doma aj 2 a pol ročnú, a tá ju sem-tam ruší a potom sa zlakne a zobudí sa. Môže to byť aj zo strachu že ju niekto pri spaní vyruší? Máte aj vy podobný problém? ako ho mám riešiťM poradte. Dieta predsa spánok potrebuje...

alka221
14. jan 2013

mas skoro rocne dieta, moj odvtedy spal iba raz denne, nechapem,co ta akoze prekvapuje? 😕

cawes
14. jan 2013

@kate1616 moj maly ma 5 mesiacov doobeda nespi vobec, max po obede a aj to 45 minut a to uz je co povedat ked ich prespi

bobi3
14. jan 2013

ja mám tiež 5 mesačnú dcéru a spáva cez deň možno 2-3x po pol hodinke, viac nie

kate1616
autor
14. jan 2013

@alka221 asi to že predtým spinkala pekne aj doobedu a že sa to tak skoro zmenilo. No a všadde sa píše že by dieťa v tomto veku by malo sspať 2 x denne po 1 až 1 a pol hod. Tak som nevedela či je to v pohode. So staršou mám takú skúsenosť že doobedu mi nespala až po roku.

kate1616
autor
14. jan 2013

@bobi3 No mne spinkala tiež tak podobne v tom mes.

krenkova
14. jan 2013

@kate1616 Ahoj, aj naša malinká od 7mesiacov spáva len raz denne poobede, niekedy 1,5 hodky, niekedy 2 hodinky, lepšie však spí, ked som s ňou v tom čase vonku na čerstvom vzduchu, spinká spokojne 2 hodinky, aj ked vždy sa to možno nedá. Hlavne, že ti večer dobre zaspinká a spí celú noc 😉

bobi3
14. jan 2013

@kate1616 každé dieťa je iné, možno spať nepotrebuje, v noci spáva dobre? Ak prospieva, neriešila by som to 😉

alka221
14. jan 2013

@kate1616 to akoby som svagrinu pocula.. vsade pisu... na co take somariny citas? ved kazde dieta je ine.. ak krásne rastie, a prospieva, nie je mrzuta..tak to neries..

kate1616
autor
14. jan 2013

@bobi3 V noci spí so mnou. V postielke spať nechce a kedže stále dojčím zaspáva na dude. V noci sa mi zo dva tri krát zobudí a hned hladá prsník. ale spinka v pohode v noci. Ale celu noc neprespí.

kate1616
autor
14. jan 2013

@alka221 Tak v tom máš velku pravdu... 🙂 Ved dieta samo vie kedy čo a kolko potrebuje a my ako mamičky im musíme vyhovieť a načuvať im potrebám. Nie deti sa musia prisposobovať nám ale my deťom 😉 Dakujem zaskvelu a výstižnu radu 😀

alka221
14. jan 2013

@kate1616 ja som nikdy necitala kolko ma kto vazit v akom veku, kedy spat.. a ani som nemala starosti..ked chcel spal,ked nie, tak nie.. 😀 neboj, mozno len take obdobie, a zacne na obed spavat,ze ju budes este aj budit 😀