10 mesačná dcéra plače pred denným spaním

22. okt 2021

Ahojte, nevravím ze stále, ale je to určite väčšinou, moja 10 mesačná dcéra pred dennými spánkami, chyti akoby záchvat plaču, keď ju chcem vziať na ruky alebo dat cumlík, tak zo sebou hádže, prehyba sa až do zadu, naťahuje sa ,že ju koľkokrát ani nevládzem udržať. Zaspavali sme na rukách, teraz už skoro dva mesiace uspavam na posteli, toto robí asi 3 týždne. Čím to je, keď očividne je unavená, pretiera si ocka a ukladá sa ale akonáhle ju dám spat začne toto, trvá to tak 20 minút a potom od vyčerpania zaspi, niekedy aj nie... ďakujem za vaše rady a skúsenosti

luccija
22. okt 2021

Možno si zvykla na uspavanie na rukách?

siska53
22. okt 2021

Skusit ju dat spat skor? U nas sice nepomohlo..ale.. skusit treba . Moja napr.od roka nezaspala nikde inde, ako v kociku v tme v predsieni.. tiez som bola zufala.. ani na rukach, ani na posteli, ani v postielke.. tiez sa metala, revala.. bolo vidno, ze je unavena..
V kociku nebol problem, tam zaspala do par minut.

nikpa
22. okt 2021

Môj má 3,5 a dodnes plače pred poobednym spánkom a pritom keď zaspí tak ho musím budiť lebo by spal aj 3 hodiny

autor
22. okt 2021

@luccija nemyslím, lebo ako píšem spíme na posteli uz skoro 2 mesiace a toto robí len nejaké 3 týždne
@siska53 ďakujem vyskúšam, na kocik ju nechcem učiť lebo švagriná tak malu naučila a mala ma uz 3.5r a stále spi len v kociku nikde inde nezaspi

siska53
22. okt 2021

Nam spanoe v kociku zrusilo vrtanie, ked mala 2r.a9 mesiacov...odvtedy poobede doma.uz nezaspala.. az v skolke..
Ale chapem tu obavu..
Len..ja som mala starsieho malo spaveho.. a ta predstava, ze ani druhe dieta nebude poobede spat, ma dost desila..😁

ivangeline
22. okt 2021

Preunavena. Ah...ja to tak rada vsade pisem. :D Niekedy sa dietatu s tym da pomoct,inokedy nie,lebo just nechce. :D Btw,kolko spava za den? Ma len ten spanok na obed? To je malo. A kolko spi cez den? Kolko bdie?

autor
23. okt 2021

@ivangeline ahoj nie, spi 2x, zato som napísala pred dennými spankami vnoznom čísle lebo som vedela ze sa na to bude narazat, o tomto viem a nieje preunavena, spáva 2x za deň vždy minimálne hodinu, ale kým zaspi robi tento cirkus, to ma trápi, či jej niečo je alebo co, nechápem prečo ..

autor
23. okt 2021

@ivangeline *v množnom čísle

ivangeline
23. okt 2021

Napis presne casy,kedy vstava a chodi spat. ;) Porozmyslaj..kolko je hore..

autor
23. okt 2021

@ivangeline chodí spat večer o 20.00 3x vstane na mlieko, vstava okolo 8, chodí spat o 10,30-11.00 vstáva o 12.00 a znova ide spat okolo 15.00-15.30, to vstane okolo 16.00-16.30.

autor
23. okt 2021

@ivangeline myslím ze režim ma dobrý, keby ju dám spat ráno skôr, musela by mať pobede ďalšie 2 spánky lebo by mi nevydržala

ivangeline
23. okt 2021

Vies co..asi je to len obdobie,pise aj v rej tabulke,ze 10m a viac uz bdie dieta aj 3h..takze je niekde na rozmedzi. Verim,ze sa to upravi. Moj prvy nemohol spat len ked sli zuby (nosic pomohol) a mal 2 spanky do 19m. Druhorodena zas vrestala nonstop do 18m (spi od 13m len na obed) pri uspavani,pripadne bola taka znicena,ze odpadla po mlieku (co nie je zas tiez dobre..) a teraz treti je este mini ale place len z preunavy a z toho,ze nemoze spat (kedze travenie este nie je tip top a vela krat nevie odgrgnut aj hodinu..).

autor
23. okt 2021

@ivangeline co sa týka vášho najmenšieho , skúste coliprev, za nas veľmi pomohlo s trávením.