10 mesačná a (ne)spanie v postieľke

27. okt 2021

Ahojte baby, idem si po radu, dá sa vôbec naučiť dieťa spat v postieľke? Moja tam nechce zaspávať hádam od narodenia. No teraz ma uz 10 mesiacov, už je mrštnejšia, dokonca sa púšťa uz aj chodiť. Zaspava pri mne na posteli, cez deň neni väčšinou problém, no večer to je úplná katastrofa, hodinu ju doslova naháňam po posteli a poviem vám, posledne dni mi neni všetko jedno. Len proste v tej postieľke keď ju nechám aj 20 minút, tak 20 minút tam bude plakať. Tak isto aj v noci alebo ráno keď vstane ,v momente musí ísť pri mňa. Dá sa toto nejako riešiť? Ďakujem skusenejsim maminkam za rady

denden77
27. okt 2021

moja je v postielke od narodenia a napriek tomu mala taketo obdobie.. keby si si lahla vedla postielky?

ivkasrnka
27. okt 2021

Moj začal v postielke spávať ked mal skoro dva roky lebo vtedy sa to uz dalo vysvetlit 😀 ale on bol ciciak cize hlavne preto nespaval v postielke aj ked som ho tam dala zachvilu bol plač…teraz sa tam sám pýta

autor
27. okt 2021

@denden77 mame to tak, postieľka nieje ani pol metra odo mňa

autor
27. okt 2021

@ivkasrnka zo starším toto nebolo vôbec, keď bol babo tak áno na rukách, ale od tých asi 7 mesiacov do postieľky dobru noc a za 5 minút spal

denden77
27. okt 2021

a keby si tu postielku nacucla na postel a vocpala jej tam ruku? 🤔

janci05
27. okt 2021

Syn spaval od narodenia v postielke. Tu som mala vedla svojej postele. Lahla som si aj ja a drzala som ho za ruku, prihovarala som sa ticho a zaspal v nej. Aj ked sa oducal od cumla a bol nervozny, tak takto sa odnaucil. Trochu si pomrncal, ale zaspal aj bez neho.

ivkasrnka
27. okt 2021

No tak to bola radost 🙂 ja som ho skusala v desiatich mesiacoch naučiť na postielku tou metódou kontrolovaneho placu po troch dňoch to úžasne fungovalo po par dňoch ochorel a boli sme tam kde predtym..a potom uz sa mi do toho nechcelo bývali sme u svokrovcov mali na mna tazke srdce ked plakal 😅 ale bola to nešťastná zhoda okolnosti ze ochorel inak si myslim ze by to dalej pekne fungovalo

autor
27. okt 2021

@ivkasrnka o tom som ešte nepočula

autor
27. okt 2021

@denden77 to nepomáha ona sa hneď postaví a plače a plače a plače. Ale ďakujem za rady 🙂

denden77
27. okt 2021

moja to sem tam na mna tiez skusila.. ked zistila, ze to neprejde, lahla a spala 😂

ivkasrnka
27. okt 2021

Vola sa to aj Metoda 3 5 7… das do postieľky prides po troch minútach ukludnis babo potom zas prides po piatich a tak stale dve minuty pridavas…ja som to tak nedokázala chodila som každé dve minuty prvú noc skoro dve hodiny…druhu to trvalo trištvrte hodinu a tretiu desat minut…štvrtá uz bez placu..skus pogooglit urcite je vela o tom

autor
27. okt 2021

@ivkasrnka idem nato ďakujem pekne

elizabet173
27. okt 2021

@janci05 robila som to tak isto

mamamasama
27. okt 2021

@ivkasrnka vyplakavacia metoda je to "naj" pre psychiku vasho dietatka 🙈🙈🙈

elizabet173
27. okt 2021

@mamamasama nikdy by som to nerobila, súhlas

ivangeline
27. okt 2021

Moja je v postielke od roka. Skus nielen lexat ale aj nieco ine..napr podat ruku,hladkat po chrbatiku pokym nezaspi ale zas ked potom zobudi,bolo by dobre,aby si bola pri nej,napr po 45min sa stava,ze sa deti prebudia a znova zaspia,ak je vsetko tak ako bolo a nic ich nerozrusi.

ivkasrnka
27. okt 2021

@mamamasama no to teda! Ktorá matka by to robila? Nikdy by som neukázala dietatu ze jeho plač nic neznamená a nenechala ho samého, tak ako vravíte je to poznacenie na cely život

autor
28. okt 2021

@ivangeline skusim to tak, aj keď nemyslím ze niečo zaberie lebo keď ju dám do postieľky ona hneď sa postaví a začne plakať pýtať sa na ruky

autor
28. okt 2021

@mamamasama prečítala som si o tom, tiež sa mi to nepáči, ale aj tam píšu ze odborníci majú nato rozlicne názory, že niektorý ano niektorý nie, každý urobí ako mysli ze je najlepšie pre jeho dieťa. Kedysi toto bolo bežné, aj babka keď mi rozprávala. Kým nebol maly hladný smädný tak jej mama nedovolila vziať dieťa na ruky lebo vraj bude rozmaznane. Ja mam malu na rukách skoro cely deň. Nemusíme ale tu rypat do maminky ktorá také niečo skúsila, niekedy viem , že už je to zúfalstvo a ľudia skúšajú čokoľvek, a nie každý má nato "gule". Pekný deň

slavuska1506
28. okt 2021

Niektore deti skratka nie su postielkove, nie je to ani pre ne prirodzene. Niektore vsak nemaju problem. Nenutila by som ju. Moja v postielke nechcela byt od narodenia, uz ani v tom vozicku v nemocnici nechcela byt. A je uplne normalne, ze chce byt pri maminke. Moja zaspava na prse, takze ju aspon nemusim nahanat 🙏 Sestrina tam ako-tak spala do pol roka, ale potom tiez uz nic. Nekoji, zaspava jej v rukach (ma ju na sebe v posteli pritulenu. Naopak kamosky vsetky deti v postielke bez problemov. Kolegynin syn dokonca od pol roka sam v izbe. Kazde dieta je ine, treba vnimat jeho potreby, nenechat trapit a vyplakavat. Skus najst zlatu strednu cestu (postielka bez bocnice prirazena k tvojej posteli napr).

autor
29. okt 2021

@slavuska1506 lebo odtiaľ už utekať nebude keď tam nebude mať bocnicu 😀 nech je pri mne, mne je tiež dobre byť s ňou, je to moje dieťa, ale ide mi o toto zaspavanie doslova ju naháňam po posteli aby nespadla a neublížila si. A spanie z dieťaťom ano, ale od tial po tial, precitaj si niečo o tom ako to ničí partnerský život.

adriana522
29. okt 2021

Tvoje dieta si nosila 9mesiacov. Lubi ta najviac na svete, nikto iny ta tak nelubi. Preco si myslis ze by malo chciet spat samo. A ty chces spat s partnerom alebo lepsie keby ste spali oddelene? Co myslis, chce to male mimi spat samo?

danulicek
29. okt 2021

Robila som to presne ako @janci05. Ale chápem ta úplne, pretože kým sme nastavili zaspavanie, mala som nervy a jasne, že to vplývalo aj na nich a tak dookola. Ľahla som si k ním, ležala pri nich, keď tak hladkala po chrbatiku a zaspali. Najlepšie začali spat, keď som sa vzdala myšlienky “mali by zaspávať sami”. Ale napriek tomu, keď sa naučili stat a potom chodiť, boli to boje. Tisíckrát vstali v tej posteli, kým naozaj zaspali. Ale toto je asi len obdobie 😂

slavuska1506
30. okt 2021

Nemusim citat, nam nenici. Mne partner sam navrhol, aby som tak spala a krasne fungujeme 😁

autor
30. okt 2021

@slavuska1506 aj intímne? O tom pochybujem ...

autor
30. okt 2021

@adriana522 tak ja sa tiež potrebujem vyspať, aby som pri deťoch fungovala, keď spi mala medzi nami, budi ju muž keď jej chrápe do ucha, po ďalšie, za každým keď sa pohne som hore, mam hrozný spánok lebo sa bojím aby ju náhodou muž nebuchol ma tvrdý spánok,keď mala spi pri mne som úplne dolamana lebo spim vždy len na jednej strane, otočená k nej, keď sa prebudí aby sa nestavala a nebuchla o celo postele a tak ďalej a tak ďalej, takže áno, som hrozna matka, chcem aby moje dieťa spalo v postieľke, a odmietam spat oddelene od partnera, nemám 70 rokov, možno niektorým ľuďom to tak vyhovuje ,ale nám nie, nie sme spolu s partnerom skoro cely deň, takže aspoň večer a v noci chcem byť pri nom...

autor
30. okt 2021

@mamamasama
@ivkasrnka dámy a nejaké riešenie nemáte?

ivkasrnka
31. okt 2021

No ja som to robila tak ze som ho vzdy z postieľky vybrala a do postieľky vložila az ked bol kľudný..cize len po čase začal mrnkat zas som prisla zas ho ukludnila zas položila ked sa ukludnil…najdôležitejšie je aby zaspal v postielke nie na rukach alebo niekde inde…dni predtym ako som zacala ho davat do postieľky a odchádzať som ho do tej postieľky položila a uhladkala som ho do spania 😁..z kazdej metódy si treba zobrat to co maminke vyhovuje a s cim morálne súhlasí

slavuska1506
31. okt 2021

Ano, po vsetkych smeroch, predstav si. Ale obaja musia suhlasit, ze jeden spi s dietatom. Ja s nou nespim nonstop. Uspim, idem za muzom a potom sa k nej za 3 hodiny vratim.

autor
31. okt 2021

@ivkasrnka kolko malo babo keď ste toto zaviedli?