1,5 ročný syn vôbec nepije

dolce85
2. feb 2020

Zdravim vás, viete poradiť ak vám nieco pomohlo s ucenim dieťatka piť? Synovi je úplne jedno čo pije, z čoho pije, jednoducho nechce...je stále kojeny no to nie je dostacujuce...polievky má každý deň atd...len ozaj potrebujem aby sa naučil pit...s jedením veľký problém nema...mali ste takýto problém, pomohlo niečo?

mogaa
2. feb 2020

@dolce85 jedine skúšať...on piť vie, ale nechce....volakedy sa aj kojilo aj deti pili vodu alebo čaj a potom neboli takéto problémy....treba skúšať, stále ponúkať, prípadne vodu zrieď s ovocnou šťavou, denne polievky, ovocie....prípadne sú dostať také ovocné sirupy, sem-tam džús, zriedené ovocné šťavy, zriedené zeleninové šťavy....

katulienkax
2. feb 2020

Aj naša taká bola riešila som to väčším množstvom mlieka polievkami. Stále pije dost malo napr dám jej do školskej tašky fľašu s vodou a donesie domov vypité možno deci z nej vraj si da na obede co im dajú kuchárky a mlieko ráno a vecer

ivangeline
2. feb 2020

Ani sladké nevypije? XD Môj len sladké a mlieko hocikedy a z pohára, keď vidí, že pijem ja. To vypije hocičo, aj nesladený čaj, aj vodu.. fakt len občas ma také, že je veľmi smädný a pije a pije hocičo a sam.. Mal rok. Možno mu fakt stačia polievky, ovocie a zelenina, plus dojčenie? Predsa je zima a nie leto, teplo.

adamadent
2. feb 2020

@dolce85 skúšaj. Moje 1,5 ročne dieťa začalo tiež až nedávno piť ale len z fľašky so slamkou. Naučila sa to v kočíku na prechádzke vonku. Dovtedy nechcela.

deedol
2. feb 2020

co mu davas? ja som bola rozhodnuta davat cistu vodu a aj som tak zacala, ale maly bol schopny v lete vypit za cely den deci. skusila som riedenu jablkovu stavu (riedim v pomere 1:5, 1:6, cize fakt malo je tam tej stavy) a zrazu vypije aj pol litra (plus ma mlieko a polievky). je to nanic na zuby, ale skratka som to vzdala prva, lebo uz zacal menej a zlto cikat :-/

adeladulova
2. feb 2020

Moj synovec zacal pit az ked sme ho naucili strngat si navzajom, a ked som ja napila, tak som si akoby vzdychla, ako ked chlapi vypiju pivo na ex 😉 a on to zopakoval vzdy ked si odpil.. proste išlo to hrou, a hlavne videl pit nas dospelých.. zabralo to ☺

eliska13
2. feb 2020

@dolce85 tiež som to tak mala.Riedila som džúsy či odstavovala ovocie a strašne ho bavilo pit so slamkou.saskovali sme s bublinkami, súťažili kto viac odpije...u nás to bolo už nepríjemné, lebo mal zapchu

patka06
2. feb 2020

Mlieko sa do pitného režimu nepočíta
Skús hru ....dáte si šálku a pijete čaj alebo poháriky a normálne si štrngnete, rozložiť fľašky po byte, aby si mohol hocikedy odpiť, možností je veľa ....a samozrejme príklad rodičov
Skúšať čo mu zachutí ovocné šťavy, niektorý druh čaju, voda
Daj mu v obchode vybrať napr. krabičkový džús

luba41
3. feb 2020

@dolce85 Nemusíš stresovať, ved pije dosť..Samozrejme že kojenie sa počíta takisto ako tekutina....a s polievkami má určite dostatok ..nesiliť to, ale ponukať- pohárik, slamku, sosák a stačí voda. Sladké nápoje, džúsy neponúkaj len preto, " len aby sa naučil", obráti sa to proti tebe..