1,5 ročná nechce spávať cez obed. Čo s ňou?

babulka123
17. feb 2011

ahojte.. mozno moja otazka bude pre niekoho smiesna mozno nie, ale potrebujem poradit. uz vazne neviem ako na to .
mam 1.5 rocnu dcerku , ktora krasne v noci spava tych 12 hod, proste celu noc. vecer chodi spavat tak ze o 8 je v postielke, do pol 9 si vyprava, vykecava, alebo spieva, potom je tichucko ale zaspi az okolo pol 10-10. od 6 tt je sama v izbycke, je zvyknuta na tmu, na samotu , proste pohoda. cez obed spava 2.5 hod, niekedy 3. rano vstava cca okolo 8, pol 9. cez obed chodi spavat cca okolo 12. no a moja otazka je, stale castejsie a castejsie sa mi stava ze sa jej cez obed nechce spat, proste sa 2 hod hra v postielke s dudlom, vyklada nohy, ale spat ani za svet. snazim sa s nou chodit von doobeda na 1.5-2 hod, poobede na 2-3 hod. v akomkolvek pocasi, alebo ideme do centra, malokedy sa stane ze sme doma, aby mala co najviac pohybu.. nic nepomaha. myslite si ze by som ju mala rano budit a na obed budit tiez a nechaat spat len 1.5 hod. nieje to hlupe budit male dieta ? dakujem

ela2710
17. feb 2011

@babulka123 ja by som ju nebudila, ked nechce spat, tak spat nebude...ja som nikdy v skolke nespala, vzdy som sa hrala s barbinou ked ucitelky odisli pit kavu...bud rada, ze ti spinka aspon vecer, ja mam 5-rocnu sestru a ta je take cislo, ze vydrzi byt hore az do druhej rana, a rano ti vstane normalne okolo osmej, a je uplne vyspata a cez den nespi...ale budit by som male dieta teda nebudila..

bouny
29. jan 2015

Ahojte,chcem ozivit tuto diskusiu. mam 1,5rocnou dcerku,ktora nechce na obed spat,ked je doma jej 3,5 rocny brat, doteraz lezal s nami,ked som ju uspavala, ale teraz uz sa ona neda oblbnut. a on nechce ostat v inej izbe sam. Ked mala cez obed nespi, o 6te vecer je uz mrtva. aj starsi dokaze o pol7 vecer zaspat (v skolke nespi, chodi len doobeda a tak to aj bude dalej). Mate niektora dieta,ktore od 1,5r. na obed nespi? da sa to?nie je to trapenie? dakujem. vecer som s nimi sama a tiez je to fuska ich uspavat v roznom case...

vandaebie
29. jan 2015

@babulka123 ja mam 2 a stvrt rocneho synceka a mam podobny problem, ktory je spojeny s tym, kedy vstava. POkial sa rano zobudi o tej 7, max pol8, pekne mi medzi 12-13 zaspi. Ale akonahle rano potiahne a vstane o tej 8, pol 9 neni sacna, aby zaspal, taktiez sa mi hra v postielke, vykrikuje na mna. Niekedy vydrzi do vecera, ale potom mame zle noci, inokedy ho berie na spanok okolo 5-6. Takze sa to snazim robit tak, ze o tej 7 vstane aj ja a zacnem sa po byte pohybovat, nazvyme to hlucnejsie, aby sa maly zobudil co najprirodzenejsie a nie nasilu tym, ze ho pridem zobudit do izby. Tak vyskusaj a uvisi, ci je to v tom, lebo ked vstane dietatko o pol9 a ty ju za 2,5 hodiny chces dat spat, asi by som povedala, ze nie je unavena.

tinach
29. jan 2015

Moja nespavala od roka ,neries, ked nechce, hlavne , ze v noci prespi 😀

beatrixka77
29. jan 2015

Aj my mame teraz taky problem, maly ma 21 mesiacov a prestal nam spavat poobede v postielke, proste sa tam len hral a nezaspal. Vstava rano o pol deviatej až deviatej ale bez obedného spanku je večer velmi nervozny a mrzuty tak sme sa zase vratili ku spaniu v kočiku, beriem o spat von, on sa hodinu vyspí a potom je lepší. Nechcela som sa k tomu vrátit ale inak sa nedá, viem, že ten spanok potrebuje lebo sme skusali aj bez toho ale bol z toho mrzutý 🙂

kaktusik007
29. jan 2015

@bouny starsi mi ako dvojmesacny spaval 3x denne po 20 minut, od roka spal jeden krat za den na 30 minut a nieco tesne pred 1,5 rokom uz raz spal, raz nespal....

mladsi este vo veku 3,5 roka v pohode zalomil poobede na tri hodiny.

Je to individualne, netrap ani ju, a ani seba.

A vecer ich nazen do postele na rovnako -- ak mlada nechce spat poobede, musi vydrzat do 19:00 hod.

pojde to, chce to len cas a zacvik 🙂

babulka123
autor
29. jan 2015

@vandaebie dakujem za radu ale my uz mam 5.5 roka a uz sme v inom rezime. Krpata ma tolko energie ze by utiahla celkovu spotrebu sr.🙂 len pre predstavu ... boli sme lyzovat. Mala lyzuje sama. Rano o pol 7 bidicek, celu cestu do bb bola hore, lyzovala od 11 do 16 s hodinovou prestavkou na obed, potom navsteva znamych. Domov sme prisli o pol 10 vecer a za cely cas ani len oka nezazmurila. Rano o pol 8 hore vyspata.... takze takto si mi nazivame

vandaebie
29. jan 2015

@babulka123 teraz som si vsimla ten datum, ze 2011. neviem preco sa to ukazalo ako atualna tema, samozrejme, ze to uz neni realne🙂 odpovedala som na to, co si pisala 4 roky dozadu🙂))

babulka123
autor
29. jan 2015

@vandaebie nevadi aspo. Som si zaspominala... ale ako rak vidim az tak vela sa nezmenilo heheheheh

siska53
29. jan 2015

@bouny
Moj zacal vynechavat spanok od 16m. Najskor raz,obcas 2x tyzdenne. A ja tehotna vtedy... Lahke to nebolo,lebo postupnz rusil coraz viac tych spankov..on je vrtula,on vseobecne menej spaval a spi..
Dcerka ma 2,9r.,no ona spavala vyborne,ale ako sa zlakla v kociku,ked zacali vrtat,ke to katastrofa-pred 2m. Jej to chyba viac,ked nezaspi,je unavena,umrncana.... Ale dakedy ani skor nezaspi ako okolo 20:30-21...