1,5 ročná dcérka sa v noci stále budí a pije mlieko

simonka1789
27. jan 2017

Zeny som uz fakt na nervy, neviem co jej je, bola som pri dr ale nic nezvycajne nezistila...mala ide spinkat napapana a zaspi s flasou mlieka sama okolo tej 19:30 pekne zaspinka a spinka akokedy niekedy 2, niekedy 3 hodiny a zobdi sa s placom (nie velkym) tak ja hned som jej dala flasu mlieka, vypila a zaspala, toto sa opakuje kazde 2-3 hodiny...kazdu noc, zubky si myslim ze ju nebolia uz ma skoro vsekty okrem dvoch stoliciek lenze to by plakala bolestivo...ked jej ponuknem caj tak zacne vrestat a hodi ho o zem...skusala som davky mlieka znizovat (napr. pol flasky) lenze to ked vypila chcela viac a pustila huronsky rev :/ ked jej dam celu tak ju vypije a zaspi...neviem uz co robit, som nevyspata a aj ona je potom nervozna...dik

krajco
27. jan 2017

Aj moja dcera ma takyto rytmus v noci, ideme spat okolo 21, vypije mlieko, potom okolo 1-2 sa zacne preberat na mlieko tak jej ho sptavim a potom okol 5-6 tiez mlieko a potom spi do 8:30, nic nenarobim presne taketo som to mala aj s prvou, postupne prestala pytat a preslo to samo 😊

kikuleenka
27. jan 2017

mali sme to aj my a postupne to ustalo (teraz ma dcera 4 roky a sem-tam mlieko pyta, ked sa dobre nenaveceria, ale fakt vynimocne). Ked som sa snazila s tym bojovat a odnaucat, nebolo to k nicomu. Proste som zatala zuby a ked uz som bola moc unavena, vyslala som mlieko chystat muza :D

lilithpo
27. jan 2017

my mame to iste o deviatej vypije mlieko potom o jedenastej cca polovicu flase o dvanastej druhu polovicu flase,potom o 2-3cca zas polovicu flase a o 3-4 druhu polovicu a okolo 7je hore.priatel to vzdal uz pred rokom,spi v obyvacke a ja pomaly sledujem ako vdaka nedostatku spanku prichadzam o nervy,chut do jedla atd.cez den sme tiez same a vecer ked pride priatel tak si vydychnem aspon na chvilu,chvala bohu ze spi na obed aspon hodinku dve.uz sa neviem dockat ked sa raz konecne vyspim :P a tiez mame rok a pol

janickacrazy
27. jan 2017

@simonka1789 Čo by jej bolo, nič jej nie je. Je to len zlozvyk. Také dieťa už v noci piť nepotrebuje. Proste sa zobudí, začne revať, no nedáš jej mlieko, bude revať 2 noci a na tretiu sa vyspíš krásne. Hovorím z vlastnej skúsenosti. 2 noci revu hádam vydržíš a nehovor mi, že sa to nedá, lebo susedia, a neviem čo. Ak nevydržíš, tak rob otroka svojmu dieťaťu aj dalej a nesťažuj sa, že sa nevyspíš.
@kikuleenka To nemyslíš vážne, že 4ročná ešte občas v noci pýta mlieko, dúfam, že z flaše? 😲

aduliak
27. jan 2017

Nas Kubko rovnako...do 2 a pol roka trikrat za noc flasku...a zrazu,zo dna na den prespal celu noc!a odvtedy nepyta uz vobec!

yollanda
27. jan 2017

@simonka1789 daj jej vodu. Par noci si poreve a potom bude spat aj bez mlieka

bienennest
27. jan 2017

@simonka1789 Skusala som si ju uz oklamat dudlikom? jej proste nacpat do ust namiesto flasky dudlik, trosku jej ho pridrzat a malicku hladkat aby sa ukludnila a pockat pokial zas zaspi. moji synovia sa v noci budievali tiez, boli ale vacsinou iba v polospanku a tak sa ich dalo uspat (pokial sa samozrejme uplne nezobudili).

silvusak
27. jan 2017

My mame podobny problem, akurat miesto flasky sa u nas serviruje prsnik! Celu noc spime na prsniku uz 18 mesiacov! A mne uz to fakt ide na nervy... v noci cucka niekedy i 10-15 krat...snaha o oducenie z mojej strany bola, zial, neuspesna...a partnerovi sa do toho nechce, lebo sa nevyspi... no, uz som zufala z toho sa priznam...dojcenie je krasna vec, ale uz je toho trosku privela... ☹

eeffka
27. jan 2017

@silvusak obdobne, ja som lepsia do 26m ako sprosta....no a potom ma tak pohryzla za 30min ze som naozaj nemohla dat cicku ani jednu lebo krv cicerkom... rycala ako tur,asi hodinu a ......zaspala a drichmala do prdele az do rana
na dlasi den sme jej ukazali krvavae obvazy, vecer pomnaukala,vypila caj a odvtedy spi. a my s muzom na seba pozerame aki sme boli sprosti

bienennest
27. jan 2017

@silvusak Moj druhy syncek sa tiez v noci budieval casto na kojenie aj ked uz bol väcsi a moja porodna asistentka mi poradila ho dat spinkat do inej izby. Postielka sa teda odstahovala z nasej spalne do jeho izicky. bolo to tazke sa s nim v 8. mesiaci rozlucit ale cuduj sa svete naozaj to pomohlo a budieval sa potom uz len 1-2krat v noci. takze mozno to stoji za pokus.

svetielocko
27. jan 2017

Suhlasim s tym, ze od roka je to uz len zlozvyk. Nejde len o to, ze ty sa nevyspis, ale ani to dieta sa tak dobre nevyspi ako bez prerusovaneho spanku a navyse jeho traviaca sustava si potrebuje aj oddychnut a ak kazde 2-3hodky pije mlieko, tak nema kedy. To boli pre mna dolezite argumenty.
Moja mala ma rok, uz 4 dni spim v obyvacke a s malou je manzel. Ked som ja poruke (ma vlastnu postielku pri mojej strane postele), tak reve, kym ju nenakojim a je dost vytrvala... - to ked som ju skusala v noci odstavit. Ale ked je tam len manzel, pohladka ju, ulozi spat ak sa postavi mediztym a rychlo zaspi. Ok, jednu noc si poplakala dlhsie, ale inak super. Aj to plakala len raz a nie 3x za noc... Takze davam tomu este do konca tyzdna a potom sa bud nastahujem spat do spalne, ale na opacnu stranu postele alebo pojde mala do detskej izbicky k synovi.

madana
27. jan 2017

@simonka1789 ja ze z coho si taka zufala😉verim Ti,ze si z toho nervozna,no u Tvojej malej ide len o zvyk....takto je naucena,ze ked zaplace a chce mliecko Ty jej ho das....robila si to s radostou este nedavno,no s jej pribudajucimi mesiacmi mas toho dost,no take babo to nevie ovplyvnit...postupne to bude lepsie a lepsie aj s jej nocnym spankom ako aj s nepitim mlieka v noci....ver,ze viem o com hovorim🙂mala som presne to iste tod nedavno uz to nie je ani pravda ako to ubehlo😊

lorela
27. jan 2017

@yollanda Prašť jak uhoď. Jeden zlozvyk vymení za druhý. To nie je riešenie. Postupne ju treba odúčať od nočného pitia, 1,5 ročné dieťatko má už v noci spať pre svoj zdravý vývoj a nie piť a cikať.

katkakovac
27. jan 2017

Knih kazde dieta moze dobre spat. Precitat, zaviest do praxe. Dcera ma zle spankove navyky, uz davno nepotrebuje v noci jest ani pit. S nie ze vsak vyskusam. Na skusanie je tu skusobny ustav. Moje deti od 7-8 mesiacov nepytali v noci jedt, lebo som ich to naucila. Proste spia az do rana. Trvalo to 1-2 noci a bolo vybavene.

krasnanevesta
27. jan 2017

My máme to isté 🙂 ale znižujem mlieko po 10 ml pomaly to si nevšimne. Už sme prešli z 250 ml na 100 a dieťa ani nevie. A ja sa vyspím lebo podám fľašu zhasnem odidem spím 🙂
Skús zase znižovať dávku ale pomaly o 10 ml každých pár dní mne sa osvedčilo aspoň 3 dni rovnaká dávka. Tiež nepomáhalo vyplakať ani voda ani čaj. Teraz sme už týždeň na 100 ml neponáhľam sa dokonca si dá dcérka vysvetliť občas že mliečko už nie je a zaspí bez.

katarinnak
27. jan 2017

@bienennest U nas nezabralo dat do druhej izby 🙂, budi sa rovnako 🙂....bud plac lebo tam niesom, alebo pride ku nam do spalne...ma 20 mesiacov.

alby2014
27. jan 2017

Ja nechapem, dke je rpoblem...Ak spi do 2, to si da mlieko, potom o5tej a potom uz snad vstava...tak to nevidim nijak tragicky. Moj maly, tiez niekedy prepsi noc, niekedy pyta okolo 6tej, ma 17 mesiacov, ved zarobit um to je 10s, vypije, otoci a spime dalej. Ked mu isli zuby, pytal tiez 2x, sa na tom mlieku upokojoval a nemala som pocit,ze som nevyspata.

alby2014
27. jan 2017

Joj, ja som zle precitala, ona nespi do 2hej v noci, ona po 2-3 hodinach pyta mlieko, ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Doslo blondine. Jedina rada proste nedat a vydrzat tie 2-3 noci. Na take papanie je uz fakt velke, papa ako novorodenec.

ivuska09
27. jan 2017

Juj.. nas ma 2,4 roka a v noci sa budi minimalne raz a pyta cajik. A pred rokom to bolo omnoho viac. Ono to samo pride 🙂

gabona1
27. jan 2017

Ahoj, aj moje dieťa sa takto v noci momentálne budí, má rok a pol, neviem, čo to doňho vošlo. Ja si myslím, že rastie a potrebuje sa natlačiť poriadne. My pijeme ešte umelé mlieko amilk bifido a teda vypije dosť. Kravské úplne odmieta.. tak nás to teraz aj trošku stojí. Asi len musíme vydržať.

stella2x
27. jan 2017

@simonka1789 takze takto...v prvom rade by som dala malu uz samu do izby, uz to pomoze v tom, ze nez prides za nou do inej miestnosti mozno si to aj rozmysli...uz ako malicku (kojila som) som dceru vzdy v noci oklamala dudlikom, jednoducho ked sa zobudila a mrnkala dostala dudel, takto niekedy aj hodinu som jej davala dudlik kym znova nezaspala bez jedenia, od 2 mesiaca sa prestala v noci budit...asi v 8 mesiaci nastal problem v tom, ze ked dudel vypadol tak zacala plakat a musela som k nej vstavat aby som jej ho dala, to bolo niekedy aj 5x za noc...avsak nic ine len podat dudlik...pred dvomi tyzdnami sme ju dali do vlastnej izby pretoze som mala pocit, ze ju budi aj ked si ideme neskor lahnut, alebo ked priatel zachrape, alebo sa prevalime na druhu stranu...od kedy je sama v izbe dudlik na spanie ani nepotrebuje pretoze sa stalo to, ze ked jej vypadne zaplace ale nez stihnem prist tak je ticho a spi dalej...ked bola u nas v izbe par metrov odomna tak som ju vzdy tym dudlikom vyrusila-naucila, takto ked idem cez celu chodbu tak to jednoducho nestiham a zistila som, ze ona ho vobec nepotrebuje na to aby zaspala znovu...a tiez dobre nahlas zareve, ale trva to len par sekund...tak som sa naucila nevstavat na kazde zaplakanie a teraz naozaj spava celu noc bez dudlika...

verkaia
27. jan 2017

Poznáme :D trikrát za noc pýta CICI :D ale pomaly už budeme odstavovať,kedže prišiel problém, bradavky v katastrofálnom stave, bolia, dohrýzané, sama vidím,že už je to len zlozvyk. Máme 20 mesiacov. Snáď sa to podarí, úplne viem o čom rozprávate,ale každá z nás si to aj tak urobí po svojom. Akurát už mu konečne 5 dní chutí mlieko SABI, aj to nie je istota,že bude spať celú noc, no snáď raz. Alebo žeby druhého súrodenca ? :P SPÁNKU ZDAR 🙂

silvusak
27. jan 2017

@eeffka to vam zavidim! Ona cumel od narodenia ziadny, flasku odhodi, pije z nej iba vodu, mlieko ani nahodou a ked nedostane cicku, tak nasleduje revacia scena...naposledy som to vydrzala skoro hodinu a potom stejne dostala cicok a bola ticho...

silvusak
27. jan 2017

@bienennest za pokus by to urcite stalo, len momentálne nemame moznost samostatnej izbicky pre malu...☹

eeffka
27. jan 2017

@silvusak moja to iste, ani cumel ani flasa proste cvicila s nami a o to viac ma to dodatocne vytocilo aka som bola naivna...
chby bola ze si polavila...odomna nedostala lebo sa proste nedalo, ona rycala ja som revala a muz s nej skoro dusu vytriasol jak ju natriasal na ruchach, nakolko toto toco sa odohravalo po polnoci...

pri prvej som take nepoznala, kojila som ledva 2m a potom bola na flasi.

bienennest
27. jan 2017

@silvusak tak sa skus odstahovat na 1-2 noci do obyvacky. deti mamu citia a potom sa castejsie budia (dobre vedia odkial pride papina 🙂.. ). za pokus to stoji.

janiiiii
27. jan 2017

@silvusak u nas žial to iste uz nevladzem niekedy ☹

moni244
27. jan 2017

@simonka1789 mna by zaujimalo, ako jedava cez den, ked v noci tolko vypije

silvusak
27. jan 2017

@bienennest ved hej, len ona sama nebude ani za svet a ocinko sa nevyspi chudatko...ale ze ja som sa nevyspala uz skoro dva roky, to ho nezaujima... viem, je to moja chyba...

katlinkamt
27. jan 2017

To presne poznam, moj syncek ma sice iba 5 mesiacov, ale inak ako na prse nezaspi, cumel nechce, chcem odstavit v polroku, ale tiez neviem ako ho budem uspavat a v noci ako budem 5 x chystat mlieko, je to hrozne, ked dieta nema cumlik :(