1,5 ročná dcéra nechce spať vo svojej izbe

lienka2116
18. sep 2012

ahojte, prosim vas pomozte mi niekto:((( prestahovali sme sa a malu (ma rok a pol) sme dali do jej izbicky spavat samu, lebo postielka sa nam nezmesti uz u nas v spalni:( lenze mala ma robi normalne nocne mory!!! dokaze aj do 3tej rana vrieskat a plakat, a potom uz od brutalnej unavy zaspi. uz sa normalne bojim ze susedia poslu socialku na nas:((( ja neviem co robit , bojim sa kazdej noci co ma prist:((( a este ona sa boji tam byt sama....

mummy01
18. sep 2012

@lienka2116 je este strasne mala,nikdy by som take male dieta nenutila spat same v izbe a nenechala by som ho do noci vrieskat.Nemysli ze ta sudim...nie,ale evidentne na to nieje pripravena a potrebuje maminu pri sebe.Ved sama poznas svoje dieta a musis citit ci je takto spokojna a ci nie...

provoke
18. sep 2012

@lienka2116 Ahoj, aj my sme presťahovali dcérku do svojej izbičky, keď mala 1rok 7 mesiacov. Izbičku sme si spolu upravovali, sama si ukladala hračky a aj sme spolu kreslili postavičky na stenu (no viac ja ako ona, ale bola pri tom). Hovorili sme jej, že aká je ona už veľká, keď má svoju izbičku a bude v nej môcť spinkávať. Najskôr som dcérku nechávala spávať vo veľkej posteli vo svojej izbe len cez obed a asi až po dvoch týždňoch sme vyskúšali aj na noc. Prespala celú noc bez prebudenia. Niekedy v noci sa vie zobudiť, že chce cikať, vtedy ju vieme preniesť aj k nám do izby a ona sa po 15 min zodvihne, že ona ide spinkať do svojej izby. Moja rada teda je, že ju skús najskôr nechávať spávať samu v izbe cez deň a až neskôr, keď si ako tak zvykne, tak skús nechať aj na noc.

mamminna
18. sep 2012

ja by som poradila ako" provoke" skusit cez den najprv, ale to co by som radila hlavne, nenutit dieta spat v inej izbe pokial reaguje negativne! aspon nie taketo male... na vyvoj dietata je najlepsie ak spi spolu s rodicmi, pokial sa samo nerozhodne odist...najlepsie by bolo nechat dieta spat spolu s rodicmi v posteli 😉 prajem vela stastia 😉

drnduliak
18. sep 2012

este je malinka, nenut ju spat v novej izbe, ked place...nasa mala bude mat dva roky a uz tiez rozmyslame, ze ju dame do jej izbicky, ale zatial sme jej tam len premiestnili vsetky hracky, ma tam novy kobercek, hra sa na nom...chceme jej kupit uz aj vacsiu postel a tu jej malu babatkovsku zatial necham v spalni, cez den ju budem davat do novej postielky, uvidim, ci bude spolupracovat, a na noc pojde este k nam do spalne

tinki
18. sep 2012

@lienka2116 ahoj, tiež súhlasím s tým, že ju nenúť aby v noci sama spala..Deti už v takom veku vnímajú, že je tma a majú aj strach. Doteraz bola s rodičmi a zrazu musí byť sama..Možno nechápe: "čo som spravila, že tam musím byť sama a oni sú spolu?"
Najprv cez deň, tak ako ti radí @mamminna a potom skúšaj v noci..Ale nečakaj zázraky. Moje obe dievčatá spávajú stále s nami v spálni. Keď bude mať mladšia tri roky, potom ich skúsime dať spolu do izby. Hlavne musí dieťa samé chcieť.

m.i.r.i
18. sep 2012

ahoj..nas tiez isiel do svojej izby ked mal 1.5 roka..my sme to ale urobili napriklad tak, ze sme menili spalnu za detsku..teda tam kde bola jeho nova izbicka bola predtym spalna v ktorej spaval s nami a teda postielka mu ostale presne na tom istom mieste..cize nic sa na vecernych ritualoch nemenilo len siel do krajsej izbicky, ktoru miloval..ale otazne je, ci dcerka spavala uz doteraz sama vo svojej postielke bez problemov? ako zaspavala? lebo nas bol zvyknuty, ze som ho ulozila do postielky, dala pusinku a spinkal..to ci uz som ja potom tam dosla neskor o par hodin prestalo byt relevantne..ale...co by si mohla- neda sa ti dat do jej izbicky k postielke trebars madrac alebo nafukovacka tak, aby si tam mohla spat s nou nejaky cas? ja som tak spala pri malom, lebo ja som to znasala asi horsie ako on, ze bude sam v izbicke, tak som tam par dni este bola s nim....ine to je ak dietatko spavalo s rodicmi v posteli a teraz ma ist do postielky a v novej izbe..tak skus tam v jej izbicke spavat ty s nou ak sa ti da..

chovancova27
18. sep 2012

Fuuha, ked to tak zle zvláda, určite by som ju tam nenútila spávať... asi ešte neprišiel jej čas... môj malý má 20 mesiacov a spáva snami v posteli... ani ho zatiaľ neplánujem dať preč, veď je ešte maličký...

tynamartina
18. sep 2012

@lienka2116 Ja by som dala do detskej dve postele a spávala by som tam zo začiatku s ňou , a potom keď si zvykne tak ju tam skúsila nechať samú. Ináč náš malý mal 10 mesiacov keď spal sám v izbe, takže takéto problémy nepoznáme 😉

matkamirko
18. sep 2012

Ja neviem, co je take dolezite, ze musi spat malicka, niekde sama opustena. Ako pochopim, ked je na to dieta zrele, a same chce byt, ale ked place?? Nas maly ma svoju izbu, ale ma tam zatial len hracky, ma aj svoju postielku, ale spava s nami v spalni, v manzelskej posteli. A najskor ho planujem, ak bude chciet, dat do svojej izby az tak o 3 roky, teraz ma 2, alebo ked bude chciet sam...

koralinka
18. sep 2012

my sa tiež za cca mesiac sťahujeme a počúvala som ,,múdre" rady ako ju dať spať samu lebo že si skôr zvykne ked pôjde do nového - lenže naša mala spáva s nami v posteli každučku noc takže aj keby sa nam postielka nezmestila malu by som si brala so sebou lebo ja zastáam názor že maličkí su len raz a ked budu mať 16 tak potom nam bude lúto ze nás už nepotrebuju a potom budeme chcieť aby mali zasa rok a pol a spali s nami v posteli 😉

zuzana17
18. sep 2012

Je ešte malá na to aby spala sama, a keď píšeš, že sa bojí, tak ju tam nenechávaj samu. Buď s ňou zaspávaj a uvidíš, či v noci to bude ok, alebo nech spáva s Vami a začni ju pomaly navykať na detskú najprv cez deň.

lienka2116
autor
18. sep 2012

@mummy01 dakujem za nazor, ale ako pisem ze sa mi nijak nezmesti postielka do nasej spalne mame tam obrovsku 5dverovu skrinu,skusala som to vymysliet hocijako ale nijak to nejde :( a zeby spala s nami v posteli tak to urcite nie chodim do prace a aj moj partner a s nou sa tam spat neda strasne sa prevracia a spime asi na piatich centimetroch my dvaja:D , a este som to preto tak riesila lebo zijem v uk, a zakazdym co som sla do poradne tak mi nariadovali zeby uz mala spat sama v izbe, tu zevraj vsetci davaju od 6mesiacov do vlastnych izieb deti:( takze tak:(((

lienka2116
autor
18. sep 2012

@provoke ahoj a dakujem za odpoved, ja som s nou tiez zariadovala izbicku, ona nema problem sa v nej hrat aj cely den, dokonca aj do postielky chce ist aby sa tam hrala a skakala tam, dokonca prvu noc co som ju tam dala spat tak prespala uplne celu bez zobudenia do 9.15 rana, ( a ona sa budila aj tri krat v noci ked spala s nami) no ale dalsie noci ako zistila ze je tam sama tak katastrofa:( ja by som ju nechala s nami spavat ale naozaj nemam ako dat postielku k nam:(

lienka2116
autor
18. sep 2012

@mamminna dakujem za odpoved, ako som uz napisala hore s nami v posteli to nejde to by nebol naspaty nikto z nas, a tu postielku naozaj nemam ako dat do nasej spalne:(( takze budem to musiet nejak vymysliet, plakat ju naozaj nemozem nechat lebo viem ze sa boji:( a este na nas poslu tu socialku ze ju tyrame tu v uk je vsetko mozne...

koniarova
18. sep 2012

@lienka2116 Prečo sa nepresťahuješ k nej do izbičky?

lienka2116
autor
18. sep 2012

@tinki dakujem za odpoved , musim ti povedat ze mi az slzy vyhrkli ked som si precitala tvoje riadky,:( ja viem ze je este mala, ale nozaj nemam tu postielku kam dat nijak nevojde k nam do spalne:( tak preto som to tak riesila budem musiet to nejak vymysliet bud tam spavat nazemi s nou alebo neviem lebo ked som tam tak spi, ako nahle sa pohnem plac...ale tu prvu noc spala dobre az potom ked zistila ze je tam sama tak zacala vystarjat:(

lienka2116
autor
18. sep 2012

@koniarova asi budem musiet lebo inak to nevidim, musim kupit nafukovacko a ist tam spavat len ci nebudem musiet tak uz navzdy ostat spat :D?

lienka2116
autor
18. sep 2012

@tynamartina asi to tak spravim ako si napisala lebo ina moznost nieje, mozno naozaj keby som ju skor dala do vlastnej teraz by taky problem nebol🙂

carodejnica
18. sep 2012

@lienka2116 Prečo navždy? Neboj, zachvíľu bude v puberte, ani sa nenazdáš a ešte ti aj ľúto bude... lebo sa bude zamykať vo svojej izbe. 😅

lienka2116
autor
18. sep 2012

@m.i.r.i ahoj a dakujem za odpoved, no veis predtym v starom dome spavala s nami ale to bolo tiez hroza sa budila stale aspon tri krat v noci na mlieko tak som jej vzdy dala 30ml ale takeho riedeneho viac vody ako mlieka vypila a spala dalej, vecer ked som ju davala iba som ju dala do postielky dala mlieko a odisla prec, ona vypila a splala, no ale tu v novom ju nemam ako napchat do spalne, takze zrejme pojdem na nafukovacku k nej🙂 lebo urcite ked sa nauci spat sama tak sa nai nebude budit tolko lebo sme ju aj my budili ked bola s nami, tak dufam ze sa to podari🙂)

lienka2116
autor
18. sep 2012

@carodejnica :D no dufam ze to az tak rychlo nepojde:DD

lienka2116
autor
18. sep 2012

@matkamirko nic nieje dolezitejsie ako ona! len nemam naozaj ako dat postielku do spalne, a kedze tak zle spavala ked bola s nami v spalni v starom byte,tak mi vsetci odporucali dat ju do vlastnej izby, tak teraz ani ina moznost nebola, tak sa snazim aby to fungovalo

lienka2116
autor
18. sep 2012

@koralinka ja viem ze mi to bude luto ale je hned vedla v izbe , a musim ju to nejak naucit lebo nemam inu moznost:(

provoke
18. sep 2012

@lienka2116 a tvoja dcérka plače už keď zaspáva v izbičke či v noci, keď sa zobudí a zistí, že je sama? Pokiaľ pri zaspávaní, tak skús byť pri nej, kým nezaspí. Ak plače v noci, tak ju zober k sebe do postele, tam nech zaspí a potom ju znova prenes do izby. My to tiež niekedy tak robíme. Pokiaľ sa mi dcérka v noci zobudí, napr. sa bojí alebo má zlé sny, tak príde za nami do spálne (celú noc nám na chodbe svieti maličké svetielko, aby videla na cestu) a "usalaší" sa nám do postele. Buď len na chvílku, len nás chce asi cítiť a potom sama odcupká do izbičky alebo po chvíli zaspí pri nás. Keďže tiež nie sme zvyknutí, že spí s nami v posteli, väčšinou sa pri nej nevyspíme, tak ju jednoducho zanesieme spiacu zasa do izbičky naspäť.