1 - 2 denné spánky u 15 mesačného dieťaťa

martinkine
12. mar 2018

Dobry 😊
Chcela by som sa poradit, resp uistit, ci nieco nie je v poriadku alebo to takto mavaju aj ine deticky.
Mam 15 mes syna, ktory vstava rano dost skoro ( medzi 5-6). Problem je ten, ze doobeda sa v podstate nikam nedostaneme, pretoze pri prvej prilezitosti ci uz v kocari alebo aute hned zaspi.. Aj keby sme vypadli o 9 rano.. Nespi tam dlho, ale dobije baterky a je fresh. No do vecera daleko,takze poobede musi spat znova. Ked sme doma, tak s aktivitami a jedlom 😂 vydrzi aj do 11 a ked pospi dlhsie spat ho uz znova nedavam.
Kolkokrat by podla vas mali deti cez den spat? Nie je uz velky na to aby tak malo doobeda vydrzal?
Vdaka za vase postrehy 😉

maria584
12. mar 2018

@martinkine ja mam 15 mesačnú dcéru. Ráno vstáva okolo pol siedmej, a doobeda okolo 10: 30 sa pýta spať, poobede niekedy vydrží do večera a niekedy sa pýta okolo štvrtej a spí asi tak pol hodinu. Večer chodí spať o ôsmej. Syn v tomto období spal už len raz denne. Každé dieťa je iné.

ewik_
12. mar 2018

@martinkine je to individuálne....moja malá od roka spí raz denne... stáva približne od šiestej a chodí spinkať okolo dvanástej na obed a spí skoro 3 hodiny a potom ide až večer o ôsmej...

pininka
12. mar 2018

Nasa ma 11 mesiacov a este obcas spi aj trikrat za den. Rano skoro vstavame ako vy a vecer nema problem,spi uz o pol osmej. Proste ona tie spanky potrebuje. Pokial ti tvoj vecer chodi normalne spat a netrapite sa do dvanastej,tak by som ho nechala, kazde dieta potrebuje inak oddychovat,ale trapit ich netreba.

zuzik307
12. mar 2018

ja mam 16 mesacnu, tiez ranne vtaca /5,00/, spi 2x denne...doobedu staci polhodka, poobede 1,5-2 hodiny, vecer spi o 20,00...

barbara_lux
12. mar 2018

Moja od roka len raz ale uz len cca hodinku spi 😏

nika898
12. mar 2018

@martinkine kazde dieta je individualne 😉 moj ked mal 15 mesiacov tiez spaval 2x doobedu asi 1-1.5 a poobede v kociku take 2 hodinky spavat chodieval okolo 9. Tiez vstaval rano velmi skoro. Ked sme prechadzali na 1 spanok tak to bolo peklo. Nevedel vydrzat doobeda hore. Trvalo to asi 2-3 tyzdne a kazdy den som mu spanok posuvala o 15-20min. Teraz ma 21 mesiacov a spava uz konecne raz a to 2-3hodinky 😊.

daniela_c
12. mar 2018

@martinkine Dobry den, kazde dietatko je individualne. Mne nasa mala spala od 8 mesiacov iba raz na obed. Rano o 5:30 manzel ked isiel do prace dal malej vypit mliecko ( boli sme na umelom) a mala spala do 8:30. (Inak spala celu noc) Potom sme sa hrali, lekari, kamosky atd. naobed domov spinkat a poobede opat to iste. Vecer isla spat okolo 20-21:00.

tarra6
13. mar 2018

mne malá spala ešte 2x za deň do dvoch rokov. Potom keď už spala len poobede, to býval spánok a 4-hodinový.