Zlomený malíček na nohe

alexas56
14. sep 2023

ahojte, včera som si zlomila malíček na nohe, strašne ma to bolí..volala som doktorke a povedala mi, že to mám len zafixovať a odporučila mi nejaké mastičky...No ja nemôžem ani stúpiť na nohu, neskutočne to bolí a malíček mám vytočený úplne do druhej strany. Tie ktoré ste mali zlomený malíček, ako dlho Vás to bolelo? Ja sa nemôžem ani len obuť.

koniarova
14. sep 2023

@alexas56 a na čo preboha čakáš? Choď na chirurgiu

alexas56
autor
14. sep 2023

@koniarova mám známu na chirurgii tej som volala, tá mi povedala, že mi stým aj tak nič neurobia, že len zafixujú.. a poslala len návod ako to zafixovať..

mamina7070
14. sep 2023

na chirurgi ti to len zafixuju, mozes si natierat ibalgin duo mastou daj si vitamin C a D a vykladat nohu
ja som mala v lete zlomeny stredny prst a tie len fixovali tri prsty spolu detto kolegyna
od bolesti si daj co mas doma

mamina7070
14. sep 2023

a nosila som do roboty crocsy

valiant
14. sep 2023

@alexas56 ze mas zlomeny malicek si si diagnostikovala sama? Pises, ze ho mas vykruteny, ok, ale mali by ti urobit RTG snimok aby tam toho nebolo viac. A nech ti to zafixuju v spravnej polohe.
Je to 'len' malicek, ale co ak sa ti zle zrastie a bude ta dlhodobo boliet?
Nechapem preco neides na chirurgiu.

koniarova
14. sep 2023

@alexas56 ale ty ho máš vykrútený. Ako si ho môžeš sama vedieť dobre zafixovať? Veď ti krivo zrastie.

simsalabim
14. sep 2023

Mne museli zlomeny malicek narovnat, takze na chirurgiu by som urcite isla, nech urobia rtg. Pises, ze ho mas vykruteny - aj moj bol, skoro v 90 stupnovom uhle k ostatnym prstom. Prst narovnali (najprv pichli zneictlivejucu injekciu) a zafixovali o vedlajsie. Do roboty som dlho chodila v crocsoch a neskor v teniskach. Bol to vtipny look, lebo vacsinou nosim kostym a saty....

ankare
14. sep 2023

@alexas56 choď na chirurgiu

anavixy
14. sep 2023

A aj si povedala ze ho mas do strany vytoceny? Ano zlomeny malicek sa nesadruje, len sa zafixuje o dalsi prst a ano, boli to jak slak a nevies dostupit normalne par dni, ale ked ho mas vytoceny, treba ho napravit a to uprimne pochybujem ze si spravis sama sebe, takze chod na urazovku.

ibrunova
14. sep 2023

Mne ho olepili dookola a potom prilepili o druhý prst, bolelo to tak možno týždeň, potom už bolo lepšie.

tanyan
14. sep 2023

Určite si choď dať na úrazovku spraviť kontrolný rtg snímok. Ak to máš posunuté a zrastie sa krivo, tak ti to budú musieť potom nanovo lámať, aby ti to napravili...

simca06022011
14. sep 2023

omg, nevolaj znamej ani do ziadnej onej ale chod normlane s tym k lekarovi (bez vymenneho na chirurgiu vies ist, ale aj na urazovku do nemocnice, najlepsie je ist tam kde maju blizko rtgcko aby si nebehala hore dole ak ta NAAAHODOU poslu. Aj je vykruteny a ty si ho nevies dat na miesto, myslis, ze skoci spat sam? on sa napravi, a zafixuje ako tu hovoria zeny...

ajajaj00
14. sep 2023

ja som mala pol roka dozadu zlomeny malicek nic ti nepomoze len stiahnut s dalsium prstom vedla nech zo mas pevne a vydrzat natri okolie octanovou mastou..skus co najmenej zatazovat

ivik4
14. sep 2023

Vsak asi Ti ho treba narovnat nie ?
Ja som mala zlomeny malicek tiez ale vytoceny nebol, zafixovali a bolo. Bolel ma hadam este 3/4 roka. Otras

vler
14. sep 2023

@alexas56 ked je tak vytoceny do strany je mozne ze je vyklbeny, nie zlomeny. Odporucam RTG

kinats
14. sep 2023

5X zlomeny malicek na nohe, len 1x som s tym bol u lekara a tam len nastrihali "izolepu" a prekrizenim zafixovali a zabil som tam 6 hodin. Lahka obuv a bolelo to len kym neodpuchol , modry bol potom asi 10 dni . Raz som ho mal aj vykruteny na 90° a nevratil sa sam. Tak som ho chytil, kym bol adrenalin naroval. Na vystavu s nim nepojdem a do topanok staci.

janinah
14. sep 2023

To nepotrebuješ ani PN? Už včera si mala byť na príslušnej amb. a nie telefonovať známej,ona tvoj malíček nevidela a ani rtg neurobila.Robíš chybu a koleduješ si o komplikácie.

luga_luga
14. sep 2023

mala som, potrebujes rontgen, mozno aj narovnat, treba,aby to videl chirurg, boliet bude este dlho a pytaj si alebo kup barly - toto neviem, ako funguje, mne dali na predpis, bolo to cez covid