Zlomený malíček na nohe

5. júl 2021

Ahojte v stredu som zakopla a najskor som si myslela ze asi len narazene tak som to neriesila. Ale dnes je pondelok opuch stale nezmizol a neviem s malickom skoro vobec pohnut. Tak sa zajtra chystam ku doktorovi. Treba tam vymenny lístok? Treba ich na chirurgiu? Ci ortopéd? A dalsia vec idem s dcerkou ma rok a pol a nema mi ju kto postrážiť. Pravdepodobne pojdem aj na rengen malu tam asi nepustia ze?
Dakujem za pomoc nechcem tam s malou blúdiť a dosť ma odrádza aj kolko sa tam vsade caka

betus11
5. júl 2021

Ahoj, určite treba ísť na chirurgiu. Ku obvodnej po výmenný lístok bude treba zájsť. Z chirurgie ťa pošlú na rengen. S malou ťa dnu nepustia ale mohla by ťa čakať v kabínke alebo potom skús poprosiť susedov alebo niekoho koho dobre poznáš.

kristina.jo
5. júl 2021

Ahoj, ak nemas ten malicek v nejakej zlej polohe , len opuchnuty, tak by som to na Tvojom mieste neriesila (vzhladom na Tvoju situaciu). Lebo v podstate Ti s tym nic nespravia, len zafixuju. A to si mozes urobit aj sama. Medzi malicek a "prstenik" si daj kusok gazy a tieto dva prsty spolu zlep (pripnem foto mojej nohy, ak sa podari ...) A musim pocitat s tym, ze to bude dost dlho boliet 🤷‍♀️

sara07
5. júl 2021

ja som šla na pohotovost a mala som ho vyklbeny to zistil až rengen , keby som nešla mohla by som ho fixovat aj celoživotne, napravili a za tri dni veget, sám chirug povedal že je rád že som prišla lebo keby sa to zle zrastlo musia lamat
osobne by som šla na pohotovost hned teraz nech ti urobia rengen ak ho máš zlomeny alebo komplikovane daju ti ho do sadry to mal mm ak nie budu fixovat
kym sa neurobí rengen nik nevie či je to narazené alebo čo

autor
5. júl 2021

@kristina.jo Super tiez si to takto fixujem 🙂 tak asi nepôjdem citala som aj na nete ze to iba zfixuju. Len ako pise baba pod tebou aby sa to zle nezrastlo ale to uz je asi jedno ked to mam od stredy. A lamat si to nenecham 😁

amelie2017
5. júl 2021

No ja som si pred 6 rokmi skaredo spadla. Na pohotovosti ma neposlali na rtg, lekar len skonstatoval, ze mam vyron na clenku, ze ma boli prst ignoroval, vraj to z toho clenku. Po tyzdni noha stale strasne bolela, nemohla som na nu stupit. Sla som k inemu dr., spravil rtg, zlomeny prostredny prst, lenze kost sa aj trochu posunula, uz bol aj ciastocne zrasteny, takze nemohli napravat. Doteraz mavam bolesti, niekedy aj 3-4 dni poriadne stupit na nohu.

renatka100
5. júl 2021

Treba to zafixovat, bolest budes mat aj pol roka

evita_g
5. júl 2021

Moja skúsenosť, zakopla som, malíček farebný (od fialovej, cez zelenú po čiernu). K dr. som nešla, skúšala som si fixovať, ale bolelo to viac. Tak som chodila v žabkách, iné topánky som nemohla. Trvalo to presne 6 týždňov, kým sa zahojilo a odvtedy všetko v pohode. No ako píšu dievčatá vyššie, môže to byť aj niečo komplikované a pri nesprávnom zahojení zostanú následky.

sara07
5. júl 2021

ja ti poviem že ja som mala asi 2x narazeny a 1x vyklbeny
ano urobili rengen, a zafixovali , ja som už potom sama prišla so zafixovaným ale asi to treba aj vedieť , lebo mi to prelepili ale zakaždým inak, bolelo ma to všude všeho 7 dni max nie
takže žiaden pol roka, za mna treba vediet aj ako a ta fotka čo tam je , tak to som mala uplne inak zafixované aj cez nohu a druhy raz 3 prsty spolu + cez nohu, žiaden len maliček o seba
mna to narazené do tyždna, vyklbene do 3 dni bolest prešla, žiaden pol roka a vždy som bola a nikdy to nebolo na čo sa trepem a ano zakaždym som bola na pohotovosti pretože to vždy tak nejak vyšlo

miriam11
5. júl 2021

Netreba ti ísť. Ja som si zlomila druhý prst vedľa palca na nohe, bola som tehotná, takže rontgen mi nemohli spraviť, Zafixovali mi to tak, ako ti niekto zasielal foto. Bolelo ma to ako čert. A prežila som 😁. Tuším predávajú aj masť od bolesti, opýtaj sa v lekárni.

iwanka222
5. júl 2021

Ja som mala zlomeny malicek takto som si zafixovala ale aj tak som s tym isla a tak isto mi ho zafixoval lekar. Octanovu mast som si dala a takto zafixovala.

chrumka120
5. júl 2021

Normálne tam chod a kľudne zober aj malú, určite ta tam bude môcť chvíľku niekde počkať keď pôjdeš napríklad na röntgen

ivik4
5. júl 2021

Ja som ho mala fixovany dost dlho ,aj na chirurgiu som chodila a uz su to 3 mesiace a boli ma v topanke stale. Uz sa mi nechce verit ze niekedy prestane boliet. K lekarovi chod urcite

dooscoby
11. sep 2022

@sara07 mna dnes z urgentu doslova vyhodila, id okienka usudila, ze moj malicek zakopnutie o zarubnu, hybat nim neviem, ze to sa nerobi rtg a mam si doma zlepit dva prsty o seba a ratam s dlhym hojenim. Zajtra idem ak to neodpuchne to pozriet k mojmu chirurgovi. Hlavne, ze zensku co tyzden boli zaludok a v piatok bola leniva ist k lekarovi poslala na interne ☹

mooonika1975
11. sep 2022

ja som tiež zakopla, našťastie pred letom, bola som samozrejme s tým, lebo mi to nielen opuchlo , ale aj chytilo všetky možne farby. Vraj to bolo narazené, dr. mi na to nedala nič, ani fixovať, len som nosila topánky bez špičky, teda voľné vpredu. Bola som aj na kontrolu, dokonca mi lekár povedal, že mohlo to byť aj zlomene, keďže sa to tak sfarbilo, ale na rontgene nebolo vidieť. Potom ma poslal na rehabilitácie, tie som si pekne odchodila. Bolelo ma to teda aspoň 3 mesiace, ale ja som to nemala ani fixované, ani som si nedávala pozor, bolesť som sa snažilia nevnimať, chodila som normálne ako vždy.

dooscoby
11. sep 2022

@mooonika1975 mne to lekar ani nevidel len daka zduta slecinka v unimobunke ma rovno otocila domov. Je to cerstve, dam si ibalginovu mast, a ked zajtra pojdem na klasicku chirurgiu.

dooscoby
11. sep 2022

@mooonika1975 zatial takto, ale stalo sa mi to o 8mej rano, idem to teda pidla navodov vyssie skusit dako zlepit

mooonika1975
11. sep 2022

@dooscoby máš ho taký otočený ? lebo kuká na mňa a ostatné nie😅

dooscoby
11. sep 2022

@mooonika1975 mam krive prsty 🙂 v tom klbe to puchne a neviem s nim vobec hybat a to sme mali v stredu ist na dovcu tak snad nebude liat a synove slapky to istia

mooonika1975
11. sep 2022

@dooscoby uvidiš

sara07
12. sep 2022

@dooscoby uprimne ked to sa ti to zle zhojí tak ta to bude boliet hodne dlho to citujem mudr z urgent chirurgie, a ked som šla druhy raz ja som si to zlepila ale poviem ti že teda oni mi to tiež zlepili ale rozhodne nejak inak menej to bolelo aj lepšie držalo
načo si platím zdravotku jak prasa každy mesiac ? to nemusím sa pome rovno aj operovat rodit však čo
a na treti raz čo som šla som ho mala vyklbeny a to som ani nevedela, po rengene mi ho hned napravil a to bola okamžita ulava totálna, zlepili za 2 dni ako srnka
osobne by som napísala stažnost na riaditelstvo + email do poistovne čo si to dovoluju
prečo by si mala trpiet lebo im sa nechce , ok , ked to za 3 dni vie pekne sa vyhojit a nie ako čitam že tu pol roka ich bolelo , no nemusi

sara07
12. sep 2022

@mooonika1975 že však ho ma uplne na opak doslova , kludne ho môže mat vyklbeny, ja som zakopla neviem ako a mala som ho , bolest ustupila do 10 min a to som nemohla ani stupit nan