Zlomenina priehlavkovej kosti

ardnaxela1989
18. jún 2024

Ahojte piatok som si zlomila priehlavkovu kosť na nohe na pohotovosti mi dali dlahu a o týždeň na kontrolu na chirurgiu moja otázka ako dlho sa to hojí? Ako dlho budem mat sadru a v neposlednom rade musim mat tu sadru? Doma mám 5 ročnú dcéru o ktorú sa treba starať manžel nemôže bit dlho doma musi chodiť do práce a ja nedokážem poriadne prejsť ani na wc🤦neviem si predstaviť ako sa budem starať o damocnost a malú

ssimusska
18. jún 2024

@ardnaxela1989 Tiež som mala takúto zlomeninu, bez posunutia kosti. Sadru som mala asi mesiac aj 2 týždne a to mi ju chcel ešte nechávať, no tvrdohlavá ja som si vyprosila, že ju nechcem a budem dodržiavať maximálny kľud. Chcel mi ju nechávať ešte na týždeň cca.

joesvk
18. jún 2024

Pravdepodobne budeš mať sadru 6 týždňov.

h2
18. jún 2024

@ardnaxela1989 Tiež som mala zlomený priehlavok a sadru tuším vyše mesiaca, už si nepamätám, lebo je to 30 rokov dozadu. Sadru som mala až pod koleno, nechápem načo, lebo prstami som mohla normálne hýbať. Ak by ti dali tiež takú sadru, alebo dlahu, kde budeš môcť hýbať prstami, tak nimi, prosím ťa, nehýb! 🙏 Ja som pohla, posunuli sa mi tam tie kosti a odvtedy mám na nohe takýto hrb ☹️:

ssimusska
18. jún 2024

@h2 tiež som mala sadru pod koleno, no tak isto nechápem prečo

ardnaxela1989
autor
18. jún 2024

To ste ma veľmi nepotešili 😒 🤦

januska12323
18. jún 2024

Minimálne mesiac so sadrou ale podľa potreby. 5 ročná je už veľká slečna určite ti pomôže. Ak máte stoličku na kolieskach používaj ju na presun. Domácnosť počká, stačí keď budeš vedieť prejsť na WC a zohriať poprípade uvariť jedlo. S dcérou pôjde von muž alebo zavolaj kamarátku.

tutuska11
28. jún 2024

@ardnaxela1989 môj manžel mal korkovu nenaslapnu dlahu az pod koleno 2 mesiace...ze priehlavok keď sa dobre nezahoji a pri liečbe sa naslapuje na nohu, robia sa tam vyrastky...takže radšej nenaslapuj

tarinka155
5. júl 2024

@tutuska11 ja mám tiež zlomeninu priehlavku sadu uz vyse 2tyzdnov.No bohuzial som aj stupala na nohu kedze som sama doma na 3deti.A z barlami som nevedela fungovat🙄😪10.7.kontrola a dufam ze aj sadra pojde dole

tutuska11
12. júl 2024

@tarinka155 dúfam,že všetko dopadlo dobre a sadra je d9le...viem sú predstaviť zlomenú nohu a 3 deti🙈🙈 brutus🙈🙈 ale bacha na tu moju aj teraz...manžel uz po pár mesiacoch po dlhšom behu ma bolesti v mieste zlomeniny....ale teda jemu na nohu spadli velke kovové dvere z výšky,takže tu zlomeninu mal riadnu

tarinka155
13. júl 2024

@tutuska11 neviete ako sa to bude dlho hojit?sadru mam uz dole 5den a stale sa mi nedá dostupit na nohu poriadne.a ked vela chodim noha mi potom cela spuchne a je taka do modra

tutuska11
18. júl 2024

@tarinka155 a hovorili ste o tom doktorovi? Lebo podla mňa to ešte nemáte doliecene!! Manžel mal sadru 2mesiace a akonáhle mu dali dole sadru už mohol na to bez bolesti dostupovat...mate z poisťovne narok ba ľahkú korkovu sadro-dlahu...tu mu dali po prvom týždni

tarinka155
18. júl 2024

@tutuska11 doktor povedal ze to je uz dobre.ale mne noha stale opúcha,modrie,a nedá sa mi poriadne dostupit.Povedal ze to po zlomenine to tal byva,nomne sa to dako nezda.