Zlomená stehená kosť. Máme ísť na odborné vyšetrenie?

miska1021974
16. máj 2014

SYN SPADOL NA DETSKOM ODRAZATKU A ZLOMIL SI STEHENNU KOST DOKTOROVI TO BOLO CUDNE NAKOLKO TATO KOST JE NAJPEVNEJSIA A S TAKYMTO PRIPADOM SA NESTRETLI DOSTALI SME SADRU AZ PO REBRA NA 8 TYZDNOV TAKZE MOZE LEN LEZAT MAM SA PTAT NA ODBORNE VYSETRENIE KRVI?

mammaroma
16. máj 2014

Ahoj, zo svojej pracovnej skúsenosti viem, že takéto úrazy sa u detičiek žiaľ stávajú, už aj u menších. Kosť je síce najdlhšia a najpevnejšia, ale záleží na mechanizme úrazu, ako dieťatko padne. Nemusí ísť pritom o veľký pád, je to niekedy jednoducho "smola". Keby pán doktor robil v nejakej z veľkých detských nemocníc, kde je detská chirurgia, určite by sa aj on s nejedným podobným úrazom stretol. Ak je inak maličký zdravý, odbery by som neriešila, iné by bolo možno pri opakovaných úrazoch (čo sa vás verím týkať nebude), ale to by Ťa Dr. nasmerovali. Držím Vám palčeky, rýchle uzdravenie - zahojenie, nech drobčekovi čas so sádrou rýchlo prejde a už Vás nič také nestretne 🙂

belasy_motylik
16. máj 2014

Určite by som mu dala vyšetriť aspoň D vitamín z krvi, pokiaľ by vyšlo všetko v poriadku, tak by som bola spokojnejšia. Želám skoré uzdravenie a nech je nožička rýchlo v poriadku 😉

veverica7
16. máj 2014

nemyslim si ze je potrebne mu davat vysetrovat krv, taketo urazy su u deti normalne. Ja osobne som niekolkym detickam robila taku ortezu namiesto tej sadry, to sa stava.a vo vacsine pripadov boli aj deticky na par dni hospitalizovane a tam im krv vysetria urcite.

zuska77
9. jún 2014

Mohla by som vedieť koľko € vám bolo vyplatené z poistky? mne 500, rada by som poradila aj vám koho kontaktovať, aby ste sa zabezpečili pre prípad úrazu a mali z neho slušné "bolestné"...však zdravie je predsa najpodstatnejšie🙂, kľudne dajte vedie na beliancinova.zuzana@gmail.com

ivy1053
27. júl 2019

Ahojte, mojmu 3-rocnemu sa tiez zlomila stehenna kost - na trampoline so starsimi detmi. Mozte vy z nemocnicneho prostredia poradit na moju otazku - moze ist domov bez sadry? https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/so-zlomenou-nohou-domov-bez-sadry/