Zlomená noha - liečba

knihomol34
30. apr 2023

Ahojte idem za vami po radu 😊 pred 4 týždňami som zlomila nohu ( predkolenie) na 2 miestach, hneď som musela ísť na operáciu. Po operácii som nedostala sadru. 6 týždňov nemôžem stupiť na nohu,potom by som asi mala ísť na rehabilitáciu.Ako dlho bude trvať liečba ?

marcellka32
30. apr 2023

Hneď po operácii treba začať pomaly cvičiť, pomaly....ja mám zlomený členok od februára, 7 týždňov bola sadra, som týždeň bez sadry, ešte nestúpam na nohu, ale cvičím prsty, členok pomaly každý deň, v stredu idem na prvú rehabilitáciu tak uvidím koľko rehabilitácii bude, nemala som operáciu, ale čítam že pomaly každý deň treba skúšať cvičiť aby to celé nestuhlo

knihomol34
autor
30. apr 2023

@marcellka32 cvičím pravidelne každý deň 3-4 x 😊

marcellka32
30. apr 2023

@knihomol34 to je dobre, ja mám kosť už zrastenu zevraj dobre, len nedokážem stupit celou váhou na nohu, proste neurobím krok, a viem že ešte aj 4-5 týždnov takto budem, je to masaker..

simona92101
30. apr 2023

@knihomol34 ja som si zlomila clenok v tehotenstve,skoro 4 mesiace trvalo kym som mohla normalne chodit,resp.kym som presla napr.do obchodu (10 min) bez toho aby ma nebolela noha alebo neopuchala 😏