Zarezala som si do prsta a teaz ho nemôžem zohnúť

18. dec 2023

Dnes som.si riadne zarezala do prsta sklom. Dlho mi to krvacalo, vydenzifikovala som. Cely den v pohode a teraz mi z nicoho nic ten prst napuchol a nemozem ho zohnut akoby som ho mala zlomeny 😶 je mi jasne ze to nemoze byt. Ale co s tim ? Pride mi to hovadiny ist k doktorovi ale je to aj dost neprijemne. Dam foto do komentara

autor
18. dec 2023
vanilkovazmrzka
18. dec 2023

Boli ta to na dotyk? Mohlo sa ti to zapalit 🤷‍♀️

autor
18. dec 2023

@vanilkovazmrzka nie praveze neboli 🤷 a porezala.som.si to dnes na obed, dala nato kopu septonexu tak mi pride divne zeby sa to za par hodin aj zapalilo....ale zrazu az teraz bapuchol a nemozem ho zohnut ..alebo je to normalne po porezani a prehanam 🤦

vanilkovazmrzka
18. dec 2023

Aha neuvedomila som si, ze to je par hodin. Ved uvidis, co to spravi do rana. Mozno sa to stiahne. Nejaky opuch je asi normalny, tak pokial to neboli… asi by som tomu dala chvilku cas

pinkgirl
18. dec 2023

Studený obklad by som na to dala.

aliaray1
18. dec 2023

Ak tam nemas otvorenu ranu uz, zvazila by som gafrovy zabal a ak nemas gafor, tak Ichtoxyl mast a noc by som uzila ibalgin 400 (protizapalovy). Rano podla okolnosti k lek ak sa to nezacne stahovat.

mimi3008
19. dec 2023

Ake hlboke to bolo? Od coho bolo to sklo? Ak nemozes hybat, mozes mat prerusenu slachu, ta sa inak, ako zositim nezrastie. Aky je ten opuch? Taky tuhsi, alebo sa "prelieva" akoby tam bola tekutina?

andreatytler
19. dec 2023

Myslim ze rozrezana koza a svaly nenapuchnu a ak ano, tak nie takto. Podla mna si si poskodila klb, alebo slachu kedze to nemzes zohnut, alebo ti tam zostal kusok skla, alebo nieco ine co na tom skle bolo.

patus_2
19. dec 2023

Ja by som určite šla. Ak bola rána hĺboká, tak ti tam nejaké baktérie mohli zostať. A ak by opuch pokračovať a zväčšovali sa, tak choď aj na pohotovosť. Niektoré baktéria sa vedia pekne rýchlo množiť a ranu infikovať. Opuch, začervenanie, pocit tepla - určite treba vyhľadať lekára.

bloger
19. dec 2023

Nevyzerá to pekne radšej si to daj skontrolovať. Nech sa ti to čím skôr zahojí.

autor
19. dec 2023

Viete co bola to ampulka od lieku, yambro, prvy krat som to mala v ruke a necakala som ze mam otvarat sklenenu ampulku tak som to tak debilne zlomila ze mi to sklo zaslo ale.dost hlboko do prsta. Ale mala by byt podla mna sterilna viac menej, potom som si dala na to kopu septonexu ale dost dlhp mi to krvacalo, a potrebovala som robit okolo deti, tak ano aj som s tim supala zemiaky atd ale potom znova vycistila. Az vecer mi to zrazu takto divne napuchlo a takt divny pociit ostal tiez sa trocha bojim ci som si nesekla nejaky nerv alebo co. Na noc som dala framykoin a trocha to odpuchlo, ale nejde mi dobre zohnut ale na druhej strane je tam opuch a rez cez klb takze to ani nejak nasilu nechcem 😏

januska12323
19. dec 2023

Choď si to dať skontrolovať, takto obyčajné porezanie nemá vyzerať.

andreatytler
19. dec 2023

Tie ampulky su velmi jemne sklo. Tam ti kludne mohol zostat kusok skla v rane.