Zapichnuté špáradlo

moni73
19. jan 2013

Ahojte! Vcera vecer si mala zapichla do ruky "sparatko" asi 1,5 cm. Myslim, ze som ho cele vytiahla, ale rucicku ma stale cervenu - dlan az pod zapastie. Prstami hybat moze, ale vraj to trocha boli... Je to ok, nie? Cervene to moze byt?! Nechcem, aby som nieco opomenula. Zapichlo sa jej to niekde to toho "svalu" co hybe palcom. Dakujem...

lubina
19. jan 2013

ja by som uz bola u Dr., minimalne by sa mal na to pozriet a vycistit to, aspon pre tvoj klud

cerez
19. jan 2013

Tiež by som to riešila u doktora. Istota je istota!

strawberry17
19. jan 2013

@moni73 chudiatko, chodte radsej k dr

katy1979
19. jan 2013

Ak to ma cervene isla by som k lekarovi. Ale zatial to skus vydezinfikovat. Mozno sa to do rana ukludni

irriss
19. jan 2013

@moni73
rekla bych, ze je uuuuuplne logicke, ze je misto cervene..vzdyt jde o "cerstvou ranu".. 😉
Jinak ten sval pod palcem je citlivy..i to bych pricitala bolest k cerstve rane..
pokud to neni extra zdurene, budou to PODLEMNE jen nasledky vpichu!

moni73
autor
19. jan 2013

tam nie je co vydezinfikovat, to je len malicky - uz aj zaceleny vpich. Zaockovana je. Neviem si vobec predstavit, co by sa mohlo stat.

lubina
19. jan 2013

@moni73 mohla byt nejaka spinka na sparadle a zaniesla do ranky infekciu .......to len napr. ma napadlo

zuzulica
20. jan 2013

@moni73 ahoj, ak máte doma teatree olej tak to s tým masti, to je proti zápalu, alebo nejakú protizápalovú masť na lokálne použitie, prípadne dávaj studené obklady na to, sleduj malej teplotu, či sa nezvyšuje. Ak by sa to zhoršilo, že to bude mať moc červené, horúce, prípadne by to začalo hnisať, alebo ak sa malej zvýši teplota choď k lekárovi.

moni73
autor
20. jan 2013

Dakujem vam, dnes je to celkom ok, trocha spuchnute, ale to sa dalo cakat, ranka vyzera normalne a teplotu som so s malou dusickou sledovala. Ale dnes uz tu ruku viac-menej aj normalne pouziva, zajtra pre istotu skocim obvodnej. Dakujem vam este raz.