Zanedbanie starostlivosti - postup

majkomatko
23. feb 2018

ahojte,Dr.maleho liecila na chripku mal od 13.2.2018 38-39 teploty zvracanie,nic nepapal iba cierny caj a cca 10 piškotiek....ked nieco ine chcel spapat alebo spapal zvracal povedala nam ze teploty budu nech s tym ratame 5-6 dni mame mu davat paralen a mig400 striedavo..... v utorok 20.2. som s ním bola znova lebo v noci ho začalo boliet uško a zasa zvracal .... tak sme hned rano ku nej vystartovali,kukla naneho a povedala ze dostali sme druhu vlnu chripky ktora vraža do uši lebo ked mu do uska pozrela tak povedala ze ma opuchnuty bubienok a dala knot. Pamycon kv.do nosa a do ušcha Otobacid .....v ten den malemu poobede praskol BUBIENOK a zaliala ho krv ......OTAZKA? ako mám postupovat chem dat staznost za zanedbanie starostlivosti co mam vsetko urobit co mi poradite vdaka....Je to smutne ked akože doktorka nerozozna diagnozu ze ma zapal dutin a ona lieci ze ma chripku smutne ....teraz malemu hrozi strata sluchu na usko

majkomatko
autor
23. feb 2018
majkomatko
autor
23. feb 2018
janinah
23. feb 2018

to bola pediatrička?mala vás hned poslať na orl,tam by mu bubienok prepichli a vypustili ten výpotok resp. hnis,ktorý sa za bubienkom tvoril zo zápalu,teda nie opuchnutý bubienok,ale vyklenutý,lebo za ním bola tekutina...takto to prasklo samo z tlaku...tá dr. je súkromná? asi áno,tak potom napíš sťažnosť na ˇUrad pre dohľad nad zdrav. starostlivosťou,info vygoogliš

lussy211
23. feb 2018

😢 No zrejme podať podnet na Úrad na dohľad nad zdravotnou starostlivosťou:(Aspoň ja by som o tak riešila .A dala by som si spraviť asi aj zdravotný posudok ale to sa len domnievam že tak by sa malo postupovať, skúste sa možno opýtať dákeho právnika.Chúďtako moje malé...títo doktori niektorí hrozne podceňujú zdravotný stav nielen detí je to smutné, držím vám palce hádam to bude dobré.

ankare
23. feb 2018

@majkomatko skóre uzdravenie😣

bibistec
23. feb 2018

Strasne daco
Mechapem ako sa.toto mohlo stat
My.by sme uz boli v nemocnici.alebo minimalne na orl nasa by aj komplet.krvny obraz robila nikdy.len crp. Boze velmi drzim palce nech sa to da do poriadku

deti95060810
23. feb 2018

skúsiť môžeš, ale aj tak nič nevybavíš... My sme tiež dávali podnet a výsledok veĺké nič.... a v našom prípade došlo k úmrtiu....

deti95060810
23. feb 2018

potom skús cez právnikov....my sme to robili cez jednu fy. právnikov, ktorá sa zaoberá týmito vecami....

lussy211
23. feb 2018

@deti95060810 to snáď nie :(((JA by som podala žalobu

janinah
23. feb 2018

@deti95060810 záleží čo má popísané v dokumentácii od lekárov,skúsiť treba

lussy211
23. feb 2018

@deti95060810 môj názor

deti95060810
23. feb 2018

@lussy211 podať môžeš, ale aj tak nič nedosiahneš...Lebo Slovensko...

lussy211
23. feb 2018

@deti95060810 Tak cez právnikov, posudky a nenechať sa odbiť ja teda som taká že mňa je ťažko odbiť takže ..a koľkokrát sa mi to vyplatilo

majkomatko
autor
23. feb 2018

@janinah nie je sukromnicka pediatricka.... klasika vsetko cez poistovnu jedine CRP si platime ....

majkomatko
autor
23. feb 2018

@lussy211 ja som taka nabrusena a ak sa nedaj boj malemu potvrdi poskodenie sluchu davam to aj do medií nech ju kra*u vidia a pocuju vsetci aka je len odbornicka hanba takym doktorom

majkomatko
autor
23. feb 2018

a ešte ked sme dosli na pohotovost ORL tak sestricke podavam kartu a hovorim ze drobec krvaca s uška aby ste boli v obraze ma 9r. tak ta velmi ochotna sestricka mi nadala ze na co som tam dosla ze sme mali ist na detske oddelenie 🙄 že sme na ORL no chapete to??? a boli sme tam 1 a za nami dosli cca 17r.chlapci a ona ich uprednostnila tak drobec tam v bolestiach a v teplote sedel 2h kvoli sestricke lebo ona rozhoduje kto pojde prvy a kto posledny !!! chudiatko v ten den si vytrpel až až moje zlatko😘

majkomatko
autor
23. feb 2018

@janinah v pondelok ideme na oRL a idem sa tam poradit s tou pani Dr.co mi poradi a nech sa kukne poriadne co tam pediatricka ma popisane jej zazracna chripka 👎👎😖

janinah
23. feb 2018

ešte ma zaujíma..že mu hrozí strata sluchu povedal kto?

majkomatko
autor
23. feb 2018

@janinah Na Orl ked sme boli v stredu, je piatok a este mu vyteka krvicka a stalo sa to teraz v utorok

iwanka222
23. feb 2018

@majkomatko Je to hrozne. :( Prajem vam aby vsetko dobre dopadlo.

majkomatko
autor
23. feb 2018

@iwanka222 ďakujeme

deti95060810
23. feb 2018

@lussy211 no len keď ti napíšu z Úradu pre dohľad.... že všetko bolo v súlade so zákonom a bla bla bla tak potom neviem kde chceš ďálej pokračovať...😉

lussy211
23. feb 2018

@majkomatko no to keby mne zrobia tak taký hukot nezačuli to je mi lúto :(

lussy211
23. feb 2018

@deti95060810 pýtala by som sa na základe čoho a či tam boli a je ..b to ďalej aj do médií viem že sami to ľahko vraví ale ..

ukulela
23. feb 2018

@majkomatko my sme boli ray s malym v piatok u obvodnej, stazoval sa na uska. poslala nas na orl hned, tam kukli a zapal nevideli, dali burowky. v sobotu sa opat stazoval, letela som na lspp - nebolo nic vidiet, ale dala preventivne pamycon. do nedele rana mu to prasklo a vytiekla tekutina - to uz sme boli na urgente. neobvinujem ani jednu z troch doktoriek, nemam pocit, ze by zanedbali, dali aj lieky. neskor mal este zapal stredneho ucha kvoli nosnej mandli par krat a vzdy ako prvy dali pamycon. malemu sa zapal vzdy rozvinul zo soplov, opuchla mu mandla, hromadili sa sople a zapal z nosa do ucha hned .... pisem ti to, aby si vedela, ze choroba sa moze zvrtnut za par hodin.

zuzkamargit
23. feb 2018

nedaj sa odradit negativnymi skusenostami s Uradom pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou. Moj podnet bol napr. uznany v celom rozsahu. Mne to nepomohlo, nemocnica dostala pokutu a nariadili preskolenie v danej zalezitosti, ale pre mna zaklad, ze ked som tam prisla o 2 roky, tak skutocne vsetko fungovalo v danej veci ako ma a teda nadej pre ostatnych, ze ich nepostihne to iste ako mna.

majkomatko
autor
24. feb 2018

@ukulela po týždni sa nič nezmenilo, ale ukulela zmenilo až k tomu,, tvojmu vytiekla tekutina teda neviem aká, ako vidíš jeho zaliala krv a neviem ci ti drobček mal teploty môj hej a vysoké a zvracania... Keď niekto nevie rozoznať chrípku od dutín tak potom nemá liečiť ľudí a teba aspoň poslala na Orl ako píšeš v ten deň nás vôbec a keď v utorok videla ze ma ten bubienok opuchnuty hneď nás mala odoslať na Orl lebo ako Dr. S tým mala,-mohla rátať že tam hrozí prasknutie bubienka, a áno môže sa choroba zvrtnut, len teraz jej môžem poďakovať a nechať to tak ze" možno drobec "buse nahluchly? Ja nečakám žiadne € len chcem aby jej klepy konečne po prstoch lebo neni to prvý krát čo niečo dovrzala

ukulela
24. feb 2018

@majkomatko suhlasim, ze vas mala poslat na orl. aj ked po mojej skusenosti niekolkonasobnej by ste si odtial mozno tirz len pamycon odniesli. nam nastastie (az na ten jeden raz) vzdy pomohol. nie som lekar, nestanovujem diagnozy, ci mal/nemal tvoj maly chripku, ci nie. mojmu sa zapal stredneho ucha (to myslis dutinami?) vzdy rpzvinul pri obycajnom prechladnuti. ak mas s dok negativnu skusenost, suhlasim, stazuj sa. a teda aj zmen doktorku.

majkomatko
autor
24. feb 2018

@ukulela nám pamycon a otobacid dala až v ten utorok len už neskoro a na pohotovosti za otobacid vysadili že iba pamycon, v stredu na Orl ta komplet všetko vysadila a dala po svojom ATB do usiek ako groteska a drobec máva problémy s uskami tak keď sa poriadne kukne do hrdla a vidí nádchu atď... Tak nepoviem že chrípka, to je to ze mi mamičky si už detičky poznáme a koľko krát vieme co im je ale ved Dr. Múdrejšia a kartu určite zoberiem len musím toto doriešiť držte sa

maminkasisa
24. feb 2018

@majkomatko ak maleho bolelo ucho, mala si ist na ORL, podlaTtvojich reakcii, si napalena na vsetkych doktorov, ktori videli Tvojho syna... ani jeden neurobil nic dobre... co teraz chces od mamiciek na fore, aby aj oni nadavali?
ano stalo sa, teraz treba mysliet na dieta, aby z toho vyslo co najlepsie... ak nie si spokojna s lekarkou, zmen ju... prajem skore uzdravenie...