Vypadol niekomu z vás mobil z ruky na hlavičku trojmesačného bábätka?

31. aug 2021

Uz som to tu vcera pisala, no dnes sa pýtam ešte raz pre pokoj dusi... Spadol vam bábätku mobil na hlavu...? Alebo ci starší súrodenec niečo nehodil do bábätká do hlavičky...neudrel niečím? Nasa mala ma 12 týždne a vcera omylom svokre vypadol mobil na nu,ked si ju chcela odfotiť... Mala lezala na gauci a svokra nad ňou a mobil jej vypadol rovno na malu... Ale včera nevedela presne kde lebo v tom soku vôbec nevedela ani co vlastne urobila... a mobil bol vedla rúčky ked som prisla k nej... no červené včera nic nemala na hlavicke... len na pleci mala niečo červené, dnes uz to nemá červené, lekárke som volala ta ma dovolenku príde az vo štvrtok ja sa len bojim aby jej to nepoškodilo nieco vo vývoji.. .. Predsa ma len 12 týždne a je rodziel, ked spadne na hlavu a padne niečo na hlavu a v staršom veku, nie takému bábätku, ked ma ešte velmi krehké kostičky a predsa je tam mozog... Velmi sa bojim, ano som zdravotník a robím pri starších pacientoch deti ma odd doliecovak bohužiaľ nemáme ... je to moje dieta prvé a bojím sa, ze nie mojou vinou jej niečo bude neskôr... Teraz rano pozerám a ma na hlavičke akokeby modrinu a včera nemala ani červené sme nevideli... Pozerali sme, všetci... Do polnoci som ju nechala hore a sledovala... Aj sa usmievala, aj spala v noci normálne a teraz sa smeje a zlosti na hračky ale ked jej dam tam ruku tak ju to asi boli... Foto v komente.

martiiina69
31. aug 2021

Ak by jej padlo nie o na hlavu, ako mobil, určite by tam mala minimálne červene ak nie modrinu
Moja má modrinu aj keď na brušku bacne do hračky , takze no stress 😉

nica123
31. aug 2021

Ahoj, áno mne spadol, presne v podobnom veku bol maly… tiež som lekarka a tiež som bola v strese … nestalo sa nič. Malu len sleduj, ak sa niečo nebude zdať tak ju chod ukázať lekárovi, ale myslím si ze nič vazne nehrozí 🙂

autor
31. aug 2021

Neviem ci to vidiete... Neviem ci to su tie žilky ale ja to vidim take iné... Boze som uz kľudná, als aj tak taky strach, ze ved ma len 12 týždne a dospelého boli ked spadne mobil na hlavu... Skúšala som si na ruku z takej cca výšky hodiť a dosť to boli...

autor
31. aug 2021

@nica123 ale ona ju isla odfotiť, padol jej isto z väčšej výšky... Vcera vecer to bolo este... Ja som sla na wc a ona ju nevidela týždeň ta, ze si ju ide odfotiť tak sa postavila a mobil jej z obalu vypadol, ja som z wc sprintovala k nej... Lebo to bol brutálny plač, ale ked som ju vzala a pritulila tak stihla do 20 sekúnd....

andrea_82
31. aug 2021

Naozaj by som nestresovala. V tom mieste nad uškom je predsa lebka, fontanela je navrchu hlavičky, takže mozog je určite chránený. Veď tá hlavička počas pôrodu bola vystavená väčšiemu tlaku ako nejaký chvíľkový náraz mobilu. Nebolo to kladivo. Ver tomu, že dieťa sa ti udrie ešte veľmi mnoho krát.

pseudomonas87
31. aug 2021

Pozri, viditeľnú modrinu tam nemá,to je dobre znamenie....ak nie je iná ako zvyčajná, nebola v bezvedomí, nevracala, je taká ako vždy, pre pokoj v duši, ju sleduj 48 hodín, a dobre bude. Každej sa niečo podobné stane, nám dieťa v roku preskočilo opierku na gauči a dala šípku dolu hlavou na drevenú podlahu. ja som tiež lekárka, išli sme vtedy k pediatrovi a povedal mi to isté, čo som teraz tebe napísala.
Ak dieťa nebolo v bezvedomí, nezvracalo, neostalo trocha mimo, nie je proste iné ako zvyčajne, s najväčšou pravdepodobnosťou to nič nebude.

janinah
31. aug 2021

Ja som zdravotník a už som ti včera písala,že ja by som na pohotovosť šla,nijaké skúsenosti iných ti v tomto nepomôžu,nik zodpovedný ti nenapíše,že dieťa 100% .nik z nás ho nevyšetril.Čím menšie dieťa,tým viac opatrnosti treba.

autor
31. aug 2021

@janinah hej lenze som nevedela ci mam ísť, ci nie... Ci by na mna nepozerali jak na puk... Ved robím tam a poznám zopár ľudí, lenže na pohotovosť musis najprv ist na polikliniku a az potom daju výmenný lístok na rtg... A uz, ze ideme a ja potom, ze pockame, posledujeme a ked som si predstavila, ze jej budu robiť rtg lebo ako inak zistíš ci nie je puknuta náhodou hlavicka a ze bude velmi plakať, ked ju budu vyšetrovať...ale celú noc som ju sledovala a az o polnoci sme sli spať, zabávala som ju do vtedy a pritom sledovala... Ja viem aj ty si zdravotník... No len ked jej niečo poskodilo ja uz s tym nic neurobím... Negrckala mi ani nic...

anile12
31. aug 2021

Mne nie ale priateľovi sa to stalo 🤦‍♀️ stane sa no

janinah
31. aug 2021

tak neviem či ide o ich pohlady alebo o tvoje dieťa,ak tam robíš tak duplom by si mala o úrazoch niečo vedieť...ak sa nedajbože niečo poškodilo,tak ty s tým nenarobíš nič,lekári áno...

pink_lady
31. aug 2021

urcite by som bola sla, mobil je dost tazky a svokru by som nenechavala do buducnosti bez dozoru. A co ze by na teba pozerali ako na puk, skor by som sa bala ze si o mne pomyslia aka som nezodpovedna a myslim ze aj ty sa toho skor bojis.

autor
31. aug 2021

@anile12 ze na bábätko padol mobil na hlavicku? Akoze normálne mam nervy, ze sme v takej dobe mobilnej.... Sice moj sa smial, ze mozem byt rada, ze ne taky kodak alebo Polaroid foťák jej nepadol na hlavičku, ze len mobil... Ked sme mi boli deti, tak nikto a mobilom okolo bábätká nenarabal

anile12
31. aug 2021

Áno mobil na hlavičku

autor
31. aug 2021

@janinah dnes skočíme, ked príde moj z prace, robí na rtg moja spolužiačka a plus na traumacke kolega bývalý, tak lepšie tak ked niekoho poznáme...

autor
31. aug 2021

@anile12 hi a ako ste natom?bola aj modrina? Kolko ste mali týždne a plakalo velmi bábätko? Na pohotovosti si nebola?

miskamicha
31. aug 2021

Az tak by som nestresovala... vystavovat dieta rtg ziareniu v tak malom veku...klud...udrie sa este mnohokrat a nehude to len padnuty mobil...malicka sa ma dobre, papa, spinka, usmieva sa. Som tie zdravotnik ale rtg by som isto nezvazovala. Lebka je tvrda.

spadnutaslivka
31. aug 2021

realita? Ak prídeš na pohotovosť/ k lekárovi a nič to nie je, tak ti nadávajú, že načo si obťažovala s takou debilitou. Keď nebežíš hneď, keď sa niečo stalo a neskôr sa ukáže, že to treba riešiť, tak ti nadávajú, že kde si bola doteraz. Ani ten lekár nevie, čo je vnútri, pokiaľ prístrojmi nepozrie. Ale hlavne, že my mamy máme všetko vedieť.

nevenka
31. aug 2021

Autorka, ukludni sa, prosim Ta. Ja som riadny stresak, ale toto, co Ty predvadzas je uz aj na mna moc. Maly, tretie dieta, podotykam, sa dojcil a chcela som si ho natocit, ake zvuky vydava a bum, mobil na hlavku, a ze riadny tresk. Zobudil sa a jacal ako besny. Zlakol sa. A este raz sa mi to stalo neskor. Prvemu som buchla hlavickou do zarubne, este bol v perinke, v noci, ked som ho sla prebalovat a zatocila sa mi hlava. A druhe dieta, to mi zase ako 6 mesacne spadlo z gauca na plavacku, ani neviem, ako, lebo som bezala za synom, nemal ani 2 roky. Bola oblozena vankusmi a este sa neprevalovala. A vtedy sa jej to akurat podarilo. Nespala som tyzden kvoli tomu, stale som ju sledovala. Syn bude mat 8, dcerka 6 a nic im nie je. Syn je dokonca nadpriemerne inteligentny, a to nebolo raz, ta zarubna. Muzovi sa podaril buchnut mu hlavu o auto, ked ho daval do sedacky. A kolko padali, ked sa ucili chodit. Nas najmladsi kazdy jeden den sa buchne aj 2-3x na hlavku, aj na nu spadne, ma 8,5 mesiaca a stavia sa v postielke a popri nabytku. Nemozes zakazdym robit RTG. Moj muz je znamy v rodine tym, ze stale padal na hlavu a uz sa mu smiali, ze bude hlupy. No ma vystudovanu VS a zaraba velmi dobre, je sikovny a nie je vidiet na nom tie pady. Proste to patri k detom. Keby Ti spadla z prebalovaku, postele, tak nepoviem nic na to. Ale toto podla mna, nemoze byt tak strasne.

katulastraka
31. aug 2021

boze, by som svokre ruky dolamala a uz nikdy nepustila k dietatu :D kokos a uplne si viem zivo predstavit tu moju ako to robi, lebo ona musi furt vsetko fotit a na ten debilny fakbuk davat...este aj psa nasho vezme na kolena a tristo selficiek si s nim musi urobit a este sa rozculuje, ze sa nepozera do kamery...ludom ozaj drbe :D sorry za vylev, len ma to vytocilo....mala bude v poriadku neboj 🙂

kitycat
31. aug 2021

Zase nerobme z tej svokry nejaku slaboduchu.. Vysmykol sa jej mobil z obalu.. 🙈

helcanw
31. aug 2021

Aj môjmu mužovi padol telefón synovi na hlavku, tiež približne v takom veku, priznal sa mi až o pár mesiacov po tom 🙈😂 synovi samozrejme nic nebolo.

zdena1990
31. aug 2021

@katulastraka bože môj a keby sa to stalo tebe ?aj ty by si si ruky dolamala? Ešte vám tie svokry raz budú dobré .... A ako budú chýbať keď nebudú ... Veď ona to isto nechcela a deti ešte veľa krát popadaju udrú sa

autor
31. aug 2021

@nevenka lenže ten mobil to je riadna supa aj mma to boli ked spadne mobil a ona ju isto isla fotiť z vysky lebo stala pro gauci a mala lezala, nesla jej fotiť ocko ani nos ale všetko a isto ju chcela vycapit ma fb... Boze... Ja ju nikde nedávam, fotim si ju opatrne... A jej vyletí mobil z obalu, aspon keby bol v obale tak ta guma ako tak tlmi naraz ale toto... No zlakla som. Sa veľmi a bojím sa aby nemala následky...

aylinn
31. aug 2021

Môjmu spadol tuším keď mal 2-3 mesiace tiež z väčšej výšky tiež som sa bála veľmi a v pohode je

autor
31. aug 2021

@helcanw ja to hovorím mojej mame a moja mám nato, ze noa co nas Peter (moj brat) 6 mesacny padol rovno ma hlavu nam z postieľky a tu je, ešte aj múdry bol veľmi v škole... Najprv velmi hyperaktivny prvý stupeň a druhý stupeň veľmi múdry a dnes šikovný a super zarábajúci

katulastraka
31. aug 2021

@zdena1990 moju svokru nepoznas, tak nevies ci mi bude chybat 🙂

zdena1990
31. aug 2021

No na FB...by som zakázala na to som alergicka

zdena1990
31. aug 2021

@katulastraka to je už tvoja vec myslela som všeobecne svokry mamy ....

zdena1990
31. aug 2021

Neboj sa bude v pohode svokru to určite viac boli ako to bábo určite ju to veľmi mrzí

martul
31. aug 2021

Ja toto inak nepochopím, sory. Vypisovať druhý deň že sa bojíš, zakladať 2 rovnaké témy na to máš čas. Ale zobrať ju na pohotovosť pre istotu tak malé dieťa a mať raz a navždy kľud to nie
A to si ešte vraj zdravotník
🤦