Vyberanie kovov z nohy po zlomenine

anabela2111
29. sep 2024

Ahojte, ako dlho ste sa zotavovali po tomto "zákroku" ?
Zajtra ma to čaká, po 13 mesiacoch od operácie trimaleolárnej zlomenine členku...ďakujem za každú reakciu💙

minenkak
29. sep 2024

@anabela2111 mne síce vyberali z čeľustí asi dvadsať srobov,asi týždeň kým sa mi zahojila rozrezana huba

mmonika
29. sep 2024

@anabela2111 lepsie ako som čakala, tiez mi vyberali skrutky po zlomenine členka.. asi tyzden mi trvalo, kym sa to zhojilo, začala z rehabilitacoiu.

svetlonos
29. sep 2024

@anabela2111
tiež by ma to zaujímalo. Raz som videla na regeneráciu muza, od kolená až cez chodidlo mal komplet cez nohu s odstupom 15 cm prepichnute drôty a spojené s takou akoby klietku okolo nohy. Bolo vidno ako mu ta koža začervenanie pne. Tiez som rozmýšľala ako mu to dajú preč potom.

marcelmolnar
2. okt 2024

@anabela2111 aj ja som mala trimaleonarnu zlomeninu ale skrutky mi ostávajú úraz a operáciu som mala 3.3.2023....doktor mi povedal že to netreba vyberať že je to tak zrastené už dobre že to by bola horšia operácia ako predtým...

anabela2111
autor
2. okt 2024

@svetlonos to znie hrozne, človek ani nemá predstavu, ako kadeako sa kosti šrobujú, kým sa s tým nestretne..😖

anabela2111
autor
2. okt 2024

@mmonika ja už mám tiež po, noha bolí, rana štípe ale dá sa zvládnuť, čakala som asi horšie, i keď to nie je nič príjemné. O 2 týždne mi vyberú stehy a uvidí sa ako ďalej🙂

anabela2111
autor
2. okt 2024

@marcelmolnar ak nerobia kovy problém, tak niekomu ich nechajú, ale už som počula aj názor, že nie je dobré ich tam nechať, aby z nich nevzniklo ochorenie kosti ( neviem presne názov tej choroby) mňa noha stále bolela, opúchala, zrejme telo reagovalo na ten materiál. Ale jeden pliešok mi aj tak nechali, lebo ani po roku, kosť nie je pevná, ako treba...aspoň tie ostatné sú už von 😀

mmonika
2. okt 2024

@anabela2111 neboj ke'd ti vyberu stehy bude lepšie, uľaví sa ti.-- A aj rana sa začne lepšie hojiť, ja som začala hneď s rehabilitáciami, mne pomohla vodoliečba a cvičenie..prajem rýchle zotavenie