Vyberanie drôtov zo zápästia

hello21
22. júl 2015

Hello slečny,
mala som nepríjemný úraz a zlomila som si zápästie, ktoré mi drôtovali. Teraz som stretla kamaráta, ktorý mi tvrdil, že sa vyberajú drôty bez anamnézy... Zažila to niektorá z vás? je to až taká otrasná bolesť?
Ďakujem za odpovede ;)

sashulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hello21
autor
22. júl 2015

@sashulla a umrtvili mu to aspon, nevieš?

luvika
22. júl 2015

@hello21 ja som to iste mala, rok som mala v ruke tie drotiky a po roku som sla na vybratie, ale mna uspali, bola to proste dalsia operacia. Sice to bolo uz asi 10r.dozadu, ale zeby to takto zmenili?? Ja by som sa teda od bolesti asi zblaznila. Ale neviem, ako vazne to mas ty, ja som ho mala prelomene uplne cele, cize tie drotiky mi drzali zapestie pokope so zvyskom. Mozno aj od toho zavisi...no asi by som aj tak ziadala v narkoze.

hello21
autor
22. júl 2015

netusim vobec ako to mam... všetci sa rozprávali len s mojim ocom,ktoremu moj operujuci lekar povedal, že je to veľmi zle...mne povedala len obvodna dr., že je to liečba na dlhšie a takisto aj rehabilitácie @luvika

luvika
22. júl 2015

@hello21 veru ano :/ je to hnusny uraz. Ja som musela napr.prestat s volejbalom, hravala som aj za skolu, myslela som ze rok dam pauzu a vratim sa. Ale uz nikdy sa to nedalo, obcas citim miernu bolest, ak pretazim ruku, a je slabsia. Nie vyrazne, ale je. Pohovor si s ocinom, co mu povedali presne a takisto s lekarom, ake mas moznosti. Ak sa privelmi bojis (panicky strach), urcite sa da najst sposob, aby sa to urobilo tak, aby si co najmenej trpela.

hello21
autor
22. júl 2015

@luvika mna v sobotu operovali a sestra mi povedala ze uz v nedelu by som mala vediet vystriet prsty ale ja som rada, ked nimi aspon nejako pohnem.. mala si aj ty problemy s prstami? .. a skusim preluskat nejako tu moju spravu od doktora 🙂

luvika
22. júl 2015

@hello21 no ja mam dost posunuty prah bolesti, cize zvladam bolest dobre, no toto bolo aj pre mna utrpenie. Boleli ma aj prsty, ale ja som aj tak kazdu chvilku skusala kolko slo aj viac a pomaly to slo. Tym sa vobec nezaoberaj, tvoje telo vie kolko potrebuje na regeneraciu.

janinah
23. júl 2015

záleží čo presne tam máš kde a ako....mala som drot v chodidle,vybrali na amb. bez umrtvenia,len potiahol a bolo,dokopy som nič necítila možno sekundu taký nepríjemný pocit /skôr v hlave ako v nohe 😉 ...opýtaj sa na svoj konkretny prípad lekára na kontrole,určite nerobia nič čo by pacient nezvládol

sashulla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalym
21. aug 2015

Bez anamnézy? 😉

alana1
27. júl 2017

@janinah prosim ta po akom case ti vyberali ten drot, dakujem

janinah
27. júl 2017

@alana1 na prvej kontrole,ale presne neviem,asi po dvoch týždnoch?tak nejako

alana1
27. júl 2017

@janinah hmmm to nnejak skoro