Vdychnutie toxických výparov a edém?

somavi
25. máj 2019

Ahojte baby,
Dnes sa mi stala taká vec.
Do lavora som dala vodu, veci a vanish. Nasla som ešte jeden sacok s nejakým praškom čo som kúpila, tak že to pridám k tomu. Zrazu to zasycalo, a nejake výpary - plyn z toho vznikol , čoho som sa nadýchla . Na obale písalo - čítala som až potom blbá, že pri styku s beviem čím vzniká toxický plyn . Mám odvtedy paniku .
Asi mi tu nemá veľmi kto ako pomôcť , skôr asi keby sa nasla nejaká chemicka😞
Volala som na toxikologiu a povedali mi, že ak som toho nedychala veľa , malo by to byt ok , alw že môže vzniknúť aj edém pľúc , ak by sa to skomplikovalo .
Teraz som v takom strese , nie je tu niekto , kto to ovláda ? Do akej doby sa môže ten edém objaviť ?
Možno nik nebude vedieť pomôcť , jasne , je to taká otázka ... ja len že keby náhodou niekto vedel .
Taká hovadina a dobre že sa neotravim doma ☹️😞🤭

via88
25. máj 2019

Ja odbornik nie som, ale podla mna nestresuj, my sme robili nejaky roztok chlorovy do bazena, doma, zle sme spravili, cele to vybuchlo v kuchyni (a poriadne, do polievky, vsade) dym smrad chlor vypary, no toto sme sa odychali dom este tyzden smrdel a nic nebolo..

eru331
25. máj 2019

@somavi toho by si musela vdýchnuť strašne veľa. Veď na obale by mali písať či je to jedovaté alebo čo...

somavi
autor
25. máj 2019

@eru331 tam píšu že v kombinacii s kyselinou toxické plyn.. no ja neviem , dala som to do vanishu☹️☹️☹️ A úprimne vážne ma nenapadlo že toto sa stane , ja som necitala tie malé písmenka na obale☹️☹️ Vôbec ma nenapadol tento scenár . Vydýchla som to asi raz , potom som zadržala dych a bežala s tým von , odkláňala som hlavu od toho .

dismonika
25. máj 2019

@somavi nestresuj, len vyvetraj celý byt, dom. To by si sa musela poriadne nadýchať.

eru331
25. máj 2019

@somavi no dobre a isto si to vdýchla? Veď to bolo už aj zmiešané so vzduchom...

simca06022011
25. máj 2019

A čo to bolo ten "nejaký" prášok?

somavi
autor
25. máj 2019

@simca06022011 nejaký odstraňovac škvŕn

somavi
autor
25. máj 2019

@eru331 no vydýchla som už len ten plyn v podstate čo z toho vyslo

somavi
autor
25. máj 2019

@dismonika ďakujem , vetrala som

margaretka_
25. máj 2019

Ked ti aj na toxikologii povedali, ze to bude ok, tak im ver. Chod sa prejst na cerstvy vzduch a nestresuj 🙂

somavi
autor
25. máj 2019

@margaretka_ no práveže úplne to nepovedali , že keď nebduem mat ťažkosti , tak to bude ok . Ale sem tam ma stipe hrdlo a tak , tak ma chyta panika , sem tam zakaslem - ja viem , že to môže byt psychika a pozorujem sa. Dakjjem , asi panikarim🤭🙂

simca06022011
25. máj 2019

@somavi ak zvykneš " nejaké veci" len tak miešať, sa to oduc 😁 Nie som síce chemik, chystám len bezpečnostné karty k takýmto veciam. Ale tu podľa mňa nemáš mať z čoho paniku, neviem kedy sa to stalo ale nebolo by ti dobre po nadýchani sa toxických "výparov", a musela by si sa riadne nadýchať, kto vie čo ešte bolo v Tom "nejakom" odstraňovaci. Ťažko povedať či to muselo byť toxické...

margaretka_
25. máj 2019

@somavi preto ta posielam von , nech sa poriadne predychas na cerstvom vzduchu 🙂 a ked sa prejdes, mozno na to nebudes tolko mysliet