Uštipnutie včelou

dani_elaa123
16. júl 2024

Ahojte ... Včera ma ustipla včela .. samozrejme nebolo to prvý krát ale takto mi to ešte nikdy neopuchlo... Včera večer to bolo ešte celkom ok,mala som opuchnuty len priehlavok no dnes sa to už ťahá vyššie po členok... Máte prosím vás nejaké overené domáce recepty? Ocot ani studené obklady nepomohli... Do lekárne sa asi nedostanem keďže neobujem ani šľapky... Ďakujem...

thirstymonk
16. júl 2024

@dani_elaa123 Dobra kriza twl... no včelí jed je zásaditý, takže sa neutralizuje kyselinou (preto tie babkovské rady o octe). Ak sa do lekárne nedostaneš, tak niekoho pošli, resp. popros suseda, deti, manželka, hocikoho. Fenistil by ti pomohol určite.

lukbe
16. júl 2024

@thirstymonk podľa mňa, na injekciu.

thirstymonk
16. júl 2024

@lukbe To už ja neviem posúdiť.

thirstymonk
16. júl 2024

@lukbe mna vcera stipla osa a dnes to vyzerá takto 🤣

thirstymonk
16. júl 2024

Tá maličká červená bodka hehe :D

dani_elaa123
autor
16. júl 2024

@thirstymonk ďakujem za odpoveď .. a fenistil gél alebo kvapky? Lebo kvapky mám doma vždy keďže mám dieťa 😊

egonsk
16. júl 2024

@dani_elaa123 no vaznu alergiu nastastie zrejme nemas, inak by si bola spuchnuta uz cela ako michellin. To, ze ocot a ochladzovanie vyraznejsie nepomohlo je vdaka tomu vysokemu teplu. Do 3 dni sa ti polavi. Este sa zvykla prilozit cibula a obvazom pritiahnut na hodinu aspon... Ale ak nemas po ruke ziadne antihistaminikum, medrol, vitamin C vo vacsej davke, aby ti vnutorne pomohli, tak uz len cakat, alebo doktor...

luciferka93
16. júl 2024

@dani_elaa123 ja odporúčam toto, ale je to z lekárne... Ja mam presne takúto alergickú reakciu na ustipnutie vcely/osy a toto je vždy moja prvá pomoc, nosím vždy so sebou... Alebo cibuľu dat na vpich prekrojit a priložít

ruzenka0504
16. júl 2024

@dani_elaa123 mne sa to raz stalo takisto. V ten deň nič a na druhý deň mi to zrazu opuchlo ako vám. Nemohla som na to stupiť. Išla som na pohotovosť a tam mi vynadali kde som dovtedy bola. Pichli mi injekciu na alergiu a dali tabletky. Na vašom mieste by som išla aspoň k lekárke.

ariannazara
16. júl 2024

Chod do doktorky nech ti pichnú niečo

adriana_a
16. júl 2024

@dani_elaa123 skús použiť levanduľový esenciálny olej, mne to vždy pomohlo na štipance aj opuchy. Ja používam konkrétne tento. Je fajn, kvalitný, prírodný a za dobrú cenu: https://www.bodhispa.sk/esencialny-olej-levandu...
objednávam si tam produkty často, vždy mi prídu nasledovný deň. Držím palce nech ti to čím skôr prejde.

rozovykon
16. júl 2024

@dani_elaa123 nič veď to odpuchne, dávaj si chladne zábaly, ocot, mna vcera pichla osa do chodidla a fenistil gel nepomaha