Úraz v práci

simka000000
16. okt 2024

Zdravim poprosím keď ma dakto skúsenosť rady . Môj manžel mal v práci úraz mohol pris ť o život ...nechcem to tu všetko vypisovať to by bolo na dlho..ale 100% chýba zamestnávateľa a 0 % manžela tak to má v papieroch aj bezpečiak ho bol pozrieť tak nám povedal ..tak určite má právo na odškodné ? Ako máme pokračovať ..kto by vedel poradiť vopred ďakujem

nelca84
16. okt 2024

@simka000000 bol PN dlhsie ako 3 dni?

kacena4
16. okt 2024

v prvom rade musel byt spisany zapis o uraze, potom uznane od zaestnavatela ze to bol pracovny uraz (t.j. stal sa pri vykone povolanie nie cez prestavku ked si varil kavu a oblial sa horucou vodou...) musi byt PN v ktorej musi mat napisane ze islo o pracovny uraz. nasledne si moze socialku poziadat o kompenzacie, zo zaciatku uslu mzdu az nakoniec po dolieceni sa ak ostanu trvale nasledky tak spolocensku ujmu (to moze byt kludne aj po roku) - tam sa posudzuju vsetky lekarske nalezy a ci bol uraz zaznamenany aj u lekara ako pracovny - aspon takto som to riesila ja pri pracovnom uraze
hod do google urazove poistenie socialna poistovna vyhodi ti info

simka000000
autor
16. okt 2024

@nelca84 no jasné aj stále je na PN

simka000000
autor
16. okt 2024

@kacena4 oni mu to uznaly že na 100 percent pracovný úraz a jeho chyba že to nebola ale ich lebo proste oni sací zle spravili

kacena4
16. okt 2024

@simka000000 ako pisem musi splnit vsetky podmienky t.j. na PN napisany pracovny uraz ak tam ma len "choroba" alebo ine tak ma smolu, treba to dat prepisat
nepises konkretne tak tazko radit

palicka
16. okt 2024

@simka000000 v on by mal mať napísané, že ide o pracovný úraz. Vtedy on platí priamo SP a on je 100% príjmu, nekrati sa. Po ukončení on môže požiadať o kompenzáciu za úraz, v prípade trvalych následkov aj za znížené uplatnenie
Ak mal zamestnávateľ aj komerčne poistenie, tak aj to.
Všetko sa odvíja od toho, či ma uvedené v PN, či úskok pravovny úraz.

simka000000
autor
16. okt 2024

Áno určite pracovný úraz ma to aj v správach od dr. Napísané že pracovný úraz

simka000000
autor
16. okt 2024

Aj firma mi to zobrala tak že čisto pracovný úraz