Úraz oka

liliana_li
6. aug 2022

Stala sa mi taká zlá vec .vek 36 Potrebujem možno povzbudiť poradiť. Neviem. Som na tom zle psychicky. Pred dvoma týždňami sa mi stal úraz pravého oka. Oči mám po laserovej operácii cca 15 rokov. Pekne drží. Videla som ok. Ľavé oko mám tupozrake odmalička. Ale oči boli zohraté neprekážalo mi to. Keďže som videla dobre očné som neriešila. No a nastal ten úraz. Dostala som vedľa pravého oka lakťom. Totálny monokel. Oko zaliate krvou ako drakula. Na očnom povedali že je obrazene. Treba kludovy režim. Že aj keď sú tak malé chumaciky krvy v sklovci. Tak by malo byt v pohode. No lenže nastal problém s druhým okom tým tupozrakym. Po 4 dňoch som odrazu videla maly tienik nad okom. Zľakla som sa a bežala na pohotovosť. Verdikt: mala trhlina na sietnici. Že sa nemám báť že to ambulantne laseruju . Vravím si ok. Lenže zistili mi na tom oku samé defekty. Všetko možné. Kataraktu. Zlý pigment . Riedku sietnicu na ktorú laser moc nechytal. Nakoniec chytil. A na druhý deň. A kontrole našli ďalšiu trhlinu . Znova laser tiež nechytal. Tak si ma už nechali v nemocnici na chyrurgyckx zákrok. Lenže tie trhliny začali postupovať. A uz hrozilo že to postúpi do centra a prestanem vidieť. Aj keď mám oko tupozrake tak na 30% naň vidím. Momentálne vidím do pól oka len tieň ktorý ma neskutočne znervózňuje a cítim sa ako poloslepa. Oko mi zoerovali nejakou metodov že Cerklage ak som to pochopila tak mi to len ohranicili aby tie trhliny nešli do centra. Lenže teraz na kontrole mi našli zasa dierku a chcú to znova operovať. Lenže ja mám pocit že čím viac zasahujú tak tá sietnica sa trhá. Nemám z toho dobrý pocit. Celkovo sa cítim zle lebo zle vidím. Mozog vníma ten tieň. Práve oko je zmätene a keď idem von strašne zle vidím kým sa zorientujem. Psychicky som na tom zle. Lebo ako vravím videla som skvele aj napriek tupozrakenu oku. Viete mi poradiť nejakú špičkovú kliniku kde sa obratom. alebo ma niekto podobný problém. Proste oni ma takto zoperovalia dovidenia žite si s tým ako chcete. Ja som aktívny človek. Športujem. Milujem spoločnosť. Odrazu som skončila takto a som z toho na psychiatriu. Ďakujem za rady

pribinak
6. aug 2022

@liliana_li uff, držím palce

tani777
6. aug 2022

@janinah nevies nahodou poradit nieco?

kacena4
6. aug 2022

ahojko drzim palceky, neboj kym vidis hoci aj zle je to ok my sme mali drobca co bol prakticky nevidiaci (videl od narodenia len svetlo a tien) mas velku vyhodu. najhorsie su tie behacky po lekaroch. toto si musis osetrit psychiatrom aby ti pomohol citit sa lepsie a hladat len to dobre v tom stave v akom si. viem o com hovorim som invalid takze sa tak tiez snazim pozetat na svet. viem ze nedokazem fungovat na 100% ale fungujem a som za to vdacna. tiez sa tez z kazdej malickosti. drzim palceky nech je lepsie a hlavne stabilnejsie ❤️

janinah
6. aug 2022

Odkiaľ ste?

liliana_li
autor
6. aug 2022

@janinah Žilina

heleninamama
6. aug 2022

@liliana_li Zavolaj čo najskôr do Uvea Martin a žiadaj si konzultáciu u prof. Petra Žiaka. Robí tam tie najnáročnejsie operácie, je dobrý odborník a aj veľmi ľudský lekár.

janinah
6. aug 2022

Môžeš mi poslať do ip papiere od dr. Nálezy a oper.zaznamy.som očná oper.sestra...v sk.zdravotnici máme aj očnú dr.