Úraz - nedá sa mi ohnúť palec

nicol_333
17. sep 2020

Prosím vas o nejaké rady. Som v zahraničí a stal sa mi úraz. Na prvú hodinu to bola neznesiteľná bolest.Dovtedy mi palec opuchol a ráno už bolo vidno že sa začína tvoriť modrina. Boli ma to hlavne v oblasti kĺbu,prst si poriadne necítim a nedokážem ho ani zohnúť iba kúsok pretože to moc bolí a nejde to. U doktora som síce bola ale nič mi nepovedal pozrel sa spýtal sa ako sa to stalo a či môžem ísť zajtra do práce. Bohužiaľ nemôžem lebo ten prst poriadne necítim pracujem z rukami a najviac s palcom. Tak si prosím nejaké rady ako si môžem pomôcť sama.

simsalabim
17. sep 2020

@nicol_333 ani rentgen nespravili? Dozadovala by som sa a na vysetrenie by som isla aj k sukromnikovi. Nech z toho nemas nasledky, palec je pre fungovanie ruk mimoriadne dolezity, ak nefunguje ten, ruka je nefunkcna...aj v poistnych zmluvach je palec na ruke omnoho viac bodovany a financna kompenzacia vacsia prave kvoli tomu.

nicol_333
autor
17. sep 2020

@simsalabim nie iba sa pozrel na pár sekúnd videl že s ním nemôžem hýbať povedala som že si prst ani necítim.a hneď nato sa opýtal či môžem ísť zajtra do práce. Ďakujem ja napíšem niekomu kto je tu v zahraničí dlhšie či tu niekoho nepoznaju.

fem
17. sep 2020

@nicol_333 fixacia pomoc zdravotnickej pomocky, tako ako textilna dlaha, presne na to, plus mozes mastit na odstranenie opuchu nieco plus sa hovoir, ze co najskor po uraze sa dava ibuprofen aby sa nekomplikoval zapal ale potrebujes tu fixaciu, neskor po fixacii, rehabilitaciu, cize rozvcivcovanie

hadecka39
17. sep 2020

Nechápem, prečo ti neurobil rentgen. Však to malo byt prvé podľa mňa kam ťa pošle. Ako osobne si myslím, že to bude zlomené a som si viac než istá podľa toho, čo tu píšeš. Skús teda pohotovosť

fem
17. sep 2020

@fem musi to byt v klude, urcite, najprv, musis este raz ist, tvarit sa ze je to horsie, ako horsie, tam tak lekari funguju

fem
17. sep 2020

@hadecka39 osobne som mala porusenie klboveho lozka v palci povedal chirurg , ze je to horsie na liecenie ako zlomenina. ALe urcite potrebuje rongen

nicol_333
autor
17. sep 2020

@fem ďakujem. Určite zajtra ešte pojdem..cítim že ten palec nie je v poriadku vidím to...nikdy som nič nemala zlomené,ani ako ste mala vy porušenie klboveho lôžka..narazený prst takto neboli.prva fotka je môj pravý palec s ním nič nie je a druhá fotka je ľavý palec takto ho mám v normálnom stave nezohnuty

nicol_333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicol_333
autor
17. sep 2020

@hadecka39 ani ja nechápem na Slovensku je to bežné ale tu to funguje asi inak..neviem či zlomené ale určite s ním niečo je

nicol_333
autor
17. sep 2020

@fem proste od včera mi ten palec takto zostal

fem
17. sep 2020

@nicol_333 najprv mi dali ako dlahu v nemocni, a potom tu ortezu, mne to napr. sadra tazka zhorsovala, preto mi objednali tu ortezu , musela som pytat doslova tiez

fem
17. sep 2020

@nicol_333 podone som to mala ako ty

nicol_333
autor
17. sep 2020

@fem to zdravotníctvo je hrozné človek si musí normálne niečo aj žiadať od nich...ďakujem možno to je niečo podobné

simca06022011
17. sep 2020

no ono neviem ako as stal uraz, ale moze to byt iba narazene, alebo aj zlomene. Ja som si takto prst vykrutila na vysavaci, do tyzdna to bolo ok, ale fakt som skoncila na pohotovosti, taka modrina, opuch. Nedali nic. Nezatazovat. Setrit. Studene obklady. Pripadne aj nejaka masť... ak velka bolest tabletky od boelsti. AK mas podozrenie podla typu urazu ze si si to mohla zlomit, urcite chod znovu.

nicol_333
autor
17. sep 2020

@simca06022011 len nemôžem byť dlhšie doma ako tri dni..nechcú dávať on pokiaľ to nie je vážne

nicol_333
autor
17. sep 2020

PN

simca06022011
17. sep 2020

@nicol_333 to verim, ale nech ti to aspon riadne vysetri. VEd za 3 dni to moze byt aj o vela lepsie, ale akt o mas zlomene?

fem
17. sep 2020

@nicol_333 toto som mala objednane https://www.nejlepsiceny.cz/zdravotni-bandaze-a... Mala som podobne ako ty velmi silnu bolest, netusim ako to bude s pracou potrebujes to mat dobre fixovane

nicol_333
autor
17. sep 2020

@simca06022011 nie nemyslím si že je to zlomené ale niečo s ním je..ale nieco s tým mám..takto mi prst zostal ...na prvej fotke je moj pravy palec a na druhej ľavý

nicol_333
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nicol_333
autor
17. sep 2020

Silnú bolesť som mala keď sa to stalo ale teraz ma to tiež stále bolí hlavne v oblasti kĺbu.@fem
@fem

fem
17. sep 2020

@nicol_333 podobne, potrebujes aby sa ti zotavil a fungoval preto 1: faza fixacia, orteza a 2. faza rehabilitacia a rozcvicovanie aby si ho dokazala spat zohnut. Ak si ho nefixnes, tak sa ti nebudu tie tkvaniva liecit

nicol_333
autor
17. sep 2020

@fem ďakujem veľmi pekne

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mijo53
17. sep 2020

@nicol_333 choď k lekárovi a pýtaj sa na rongen. Ja som mala zmodretý a opuchnutý prst na nohe a bola to zlomenina. Palec či na nohe alebo ruke je dôležitejší ako iný prst, na ruke má uchopovaciu funkciu a je aj viac ohodnotený ako ostatné prsty v prípade, že máš poistku a využiješ ju. V oceňovacích tabuľkách poisťovni je zlomenina palca , alebo zlomenina iného prsta