Úraz na bicykli - rozbitá pera a narazené zuby

7. sep 2024

Ahojte ,prosím vás poraďte mi.
Muž šiel dneska na bicykel s dcérou. Dcéra sa spustila z kopca a narazila do betónu na zemi ústami. Bolia ju predné zúbky ,má ich narazené. Manžel s ňou šiel po hodine cca na urgent kde jej zubárka len pozrela ,nerobila RTG na pohotovosti ani nič. Len pozrela a povedala,že je to narazené,že má jesť kašovité ,ale nepovedala ako dlho.

Moja otázka znie teda ako dlho to kašovité a prosím vás pozrite fotky pery vrchnej 😔 mne sa chce plakať ,keď ju vidím ako sa trápi. Zdá sa mi že tam to biele je zápal na pere? Muž jej to len umyl,nevedel čo s tým ☹️ S čím jej to prečistiť? Ako uľaviť rýchlejšie tomu opuchu? ☹️ Takto som jej pusu nikdy nevidela ☹️ alebo myslíte že je to na pohotovosť zajtra alebo ešte dneska ? ☹️ Som úplne zúfalá. Ja som bola v práci keď sa jej to stalo ☹️

biba_18
7. sep 2024

kašovité dovtedy kým ju tie zuby budú bolieť. na pusu mrazenú zeleninu v obliečke. a potom nejaký repík na obklady na urýchlenie hojenia…

vyrovnanaosoba
7. sep 2024

Nič s tým nerob. Prejde to. Môj synovec keď mal 2 roky spadol na TV stolík a vybil si vsrtky predné zuby, mal 12 stehov na ďasnách, 3 stehy na brade a tri dni na to jedol normálne.
Hlavne nech si do toho nebabre s rukami, ani nehryzie do pery.
Zubárke by som zavolala keď sa jej pery zahoja, nech jej skontroluje, či sa jej nekyvu. Ale nič jej s tým neurobí

biba_18
7. sep 2024

a keď máš doma nejakú dezinfekciu, betadine alebo tak, tak ešte to vyčisti keď máš pocit že to chce vyčistiť…

januska12323
7. sep 2024

Mrazené niečo na opuch inak nič. K zubárovi stačí ísť keď sa zahojí. Ja som ako decko havarovala podobne ešte aj zuby vykrivene a zrastli naspäť akoby sa nič nestalo.

autor
7. sep 2024
autor
7. sep 2024

Baby a betadine môže ísť aj do takejto rany ?

autor
7. sep 2024

To biele na pere je nejaká infekcia? Alebo sa to zaceľuje?

autor
7. sep 2024

Betadine mám doma,repík nie 😔 jedine zajtra ráno že skočím do lekárne

biba_18
7. sep 2024

podľa mňa sa to zahojí aj tak, zajtra aj tak bude ešte mrnčať a nebude si chcieť dať do toho šahať, v pondelok pojdeš kúpiť repík a v utorok aj zabudne že to mala rozbité. a betadine sa používa na čistenie popálenin a slizníc, rozbitá pera je menej citlivá si myslím…

andreatytler
8. sep 2024

Moj syn si narazil usta o zarubnu pred rokom.
Tiez som sem pisala. Kukni na fotky. Ina mamicka tam ddala fotku dcery s este horsim urazom.
https://www.modrykonik.sk/forum/stal-sa-uraz/syn-spadol-na-zarubnu/?page=2&scrollto=first
Mal celu peru roztatu, dasno zuba narazene a fialove, usta napuchnute. Bola som u zubara. Vravel ze len sledovat zub ci zacne odumierat a ak ano, tak potom dojst.
Vsetko sa mu zahojilo a zub prezil uplne v pohode.
Nedavala som mu ziadnu dezinfekciu.
To biele na pere mal aj on. Ja si myslim ze je to odumreta koza okolo rany.

jaskolka
8. sep 2024

Zahojí sa to, deti majú extrémne pružnú pokožku a rýchlo sa im hoja zranenia. Teraz je to čerstvé a opuchnuté, preto to vyzerá tak, ako vyzerá.
Syn ako 2 ročný spadol z takého bicyklika na tlačenie, prevazil sa a narazil ústami a nosom na štrkovu cestu. Takisto to vyzeralo, plus mal zodraty aj nos a bradu. O pár dní už tam nič nemal, aj zuby boli v poriadku.
Dávaj jej mixované, pripadne kasovite jedlo, jogurt, kaša, výživa, keď ju to boli pri jedle. Potom možno ísť k zubárovi, nech pozrie zúbky, ale podľa mňa to odniesla len tá pera a to jej sa zahojí rýchlo

mogaa
8. sep 2024

má to pekné....no pekné ako po úraze....takým veciam nezabrániš , ja som bola s neterkou na odrážadle a tiež takto spadla....kým sa to zahojí treba vydržať....pera o 2.3 dni bude lepšia a nebude tak bolieť...dovtedy môžeš dávať studené obklady

martul
8. sep 2024

Kľud, syn mal úraz a vyzeral oveľa horšie. Si vystrašená ale vôbec to nie je hrozné. Má opuchnutú peru, všetko sa jej pekne zahojí. Ani betadine, načo. Nič jej nehnisá, dezinfikuje si to vlastnými slinami
Načo by ste išli znovu na pohotovosť, čo by jej s tým akože mali ešte robiť?

skeblicka777
8. sep 2024

Ja by som betadine na toto nedávala, respektíve na takéto miesto, ktoré vie olizat. Kúp naozaj len ten repík a hotovo.