Uhryznutie psom

bodka2213
18. aug 2023

Ahojte

Máme cca 4 mesačného psíka , ešte šteňa. No dnes pri hre sa dcére kusol do lítka. Psík nemá žiadne očkovania ešte .... Ako postupovať ? Treba stým niekde ísť .... Keďže máme prvého psíka tak neviem čo ďalej. Ďakujem

stellarstar
18. aug 2023

@bodka2213 pes ani nemôže mať očakávania, určite si mala na mysli očkovania. A dosť smutné že 4 m šteňa ešte nemá očko 🤔

viestta
18. aug 2023

Vydezinfikovat a zajtra so psom k veterinarovi, nech ho zaockuje a zoberie odbery na besnotu

melissa_19
18. aug 2023

Dezinfikovať no je smutné že nemá očkovania keďže šteňatá v tomto veku zomierajú hlavne na parvo (spôsobené nezaockovanim) dúfam, že je aspoň odcerveny obzvlášť ak je v blízkosti dieťaťa.

bodka2213
autor
18. aug 2023

Ďakujem, všetkým za rady. Zajtra to hneď pôjdeme všetko vyriešiť 🙂 pekný večer

janai1
18. aug 2023

@bodka2213 pes v 4 mesiacoch už má mať za sebou všetky očkovania

gabus88
18. aug 2023

Nic take ako odbery na besnotu neexistuju...ci je pes besny sa da zistit az po smrti pitvou..existuju len priznaky ktore mozes na psovi sledovat ale to tu podla mna uplne zbytocne riesime lebo ta sanca je skutocne miziva...veterinar ti najskor navrhne aby si dala dieta zaockovat preventivne na besnotu ale neviem ci to bude fungovat kedze toto ockovanie sa dava do 24 hodin od uhryznutia...ak je to psik ktoreho poznas a je vas tak by som to neriesila..riesila by som to ak by som toho psa nepoznala

nikha2809
18. aug 2023

Môjho bývalého uhryzol pes a on s tým chodil na infekčné.Ale už si nepamätám prečo.Ja by som aj cinkla dr.pre istotu

akvi
18. aug 2023

Besnota na území SK nebola dobrých 10 rokov. Až teraz znova, ale šanca, že ju má práve vaše šteňa je malá, pokiaľ teda zrovna to šteňa nie je nejaký najduch, ktorý utiekol z Ukrajiny.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexas56
18. aug 2023

@bodka2213 vyjadrím sa ku psovi..pes mal byť už dávno zaočkovaný,odčervený..určite sním choďte k veterinárovi a dajte ho začipovať..šteňa hryzie, prezubuje je to normálne, ale treba určiť hranice..ak si sním neviete dať rady vyhľadajte trénera psov.

kiki68
19. aug 2023

@bodka2213 ak nema pes ockovania ( v 4 mes uz su skoro kompletne co viem), tak musi ist dieta na ocko proti besnote. To vyplyva zo zakona myslim ako prevencia. Kamosky tak museli, ked majitel psa nevedel dolozit poriadny ockovak psa. Ja nechapem, ze mate neockovaneho psa doma, tym duplom by som riesila potom. Nakolko ten povod psa je pochybny a moze pochadzat z velmi infekcneho prostredia

kiki68
19. aug 2023

@akvi je jedno ze nebola, ockuje sa zo zakona ako prevencia vyskytu. A ked nevedia dolozit ockovak od veta, tak sa musi u cloveka preockovat

stellarstar
19. aug 2023

@bodka2213 ako ste dopadli?

kiki68
19. aug 2023

@gabus88 da sa spravit titer na besnotu, ale zo zakona je ockovanie proti besnote povinne a musi byt po uhryznuti predlozene. Tam titer nestaci

gabus88
19. aug 2023

@kiki68 dakujem to som nevedela..ja som seba riesila ked mi moja macka davno vbehla cez macacie dvierka domov a zasekla si tam nohu,strasne sa zlakla a vrieskala a ako som ju sla vyslobodit tak ma v panike kusla..ona sice ockovana bola ale tesne predtym mala mrtvu mys v hube...na ockovanie som nesla ani som to nijak neriesila..byvame v BA,v lese na mieste kde su aj lisky,netopiere a pod..ale verim ze male dieta je nieco ine....

kiki68
19. aug 2023

@gabus88 ta macka bola ockovana a tak by nebol predpoklad besnoty ako taky, ale ze pes nema v 4 mes ockovak s ockovaniami ine uz ina kava. To by sa ani nejaky vet takeho psa len tak nechytil. Oni si tiez davaju dost pozor

colsami
19. aug 2023

@kiki68 lenze titer na besnotu sa u neckovanych zvierat nerobi, ved nemaju mat odkial protilatky. Takze jasne ze titer nestaci, kedze u neockovaneho zvierata by bol 0.00, nerobi sa to takto.
A ano, odbery na besnotu neexistuju.

A 4 mesacne stena uz malo mat za sebou 3/4 ockovania, prosto kompletnu vakcinaciu.
Ved ked si kupim zvieratko, ten uplne elementarny zaklad mu poskytnem.

akvi
19. aug 2023

@kiki68 mne to vravieť nemusíš, ja mám svojho psa zaockovaneho. To, že autorka nemá, to je druhá vec, ale to ona isto dobre vie, že to zanedbala, to už je teraz beztak pozde riešiť.

mamusa123456789
20. aug 2023

@bodka2213 chod na pohotovosť, tam ti dcérku ošetria a nasmerujú ta co ďalej robiť, susede sa stalo niečo podobné, len to bol psík jej kamarátky a už si nepamätám ako presne postupovali ale viem, ze so psíkom sa bolo aj u veterinára