Uhryznutie poníkom

27. jún 2023

Dievčatá, ukludnite ma. Dnes sme boli v takej mini kontaktnej zoo a chlapci kŕmili zvieratá a ponik trochu syna uhryzol do prsta. Žiadna krv, len ako je nechtové lôžko, tak tu kožu mu trochu od nechtu odtiahol. Však z toho nič nedostane. Mne hneď napadla besnota, mám z každého ublíženia zvieraťom strach

pribinak
27. jún 2023

Besnota? Prečo by mal mat ponik besnotu?
Fakt nechápem …..

Besnota sa vyskytuje u divo žijúcich zvierat a na Slovensku je pomerne vzácna

vamajka
27. jún 2023

Mala si to riest na mieste oni by ti poradili ci treba k lekarovi alebo nie

oskorusa
27. jún 2023

Hlavne aby mal očkovanie proti tetanu. Ranu vydezinfikovať a sledovať, ak by sa infekcia šírila - bolesť ruky, začervenanie, triaška, horúčka - odporúčam navštíviť lekára, ktorý nasadí antibiotiká. Pri bežnej imunite by to malo byť bez následkov. Držím palce

zuzanaam
27. jún 2023

tak keď tam nebola ani krv, nič by nemalo hroziť. Akurát by som to vydezinfikovala.

autor
27. jún 2023

@vamajka to je taká pojazdna zoo, sú u nás na sídlisku, ale nie sú to Slováci, nedohovorili sme sa

autor
27. jún 2023

On tam v podstate ranu ani nemá, len dolu pri nechte to má trošku opuchnuté.

dilino
28. jún 2023

Ak by mu niečo bolo a trebalo by ísť na infekčne pýtaju sa kde k tomu priišel.A zahlasiš kde k tomu prišiel vyhne sa prišerne štipľavým injekciam do brucha proti besnote.Určite ked je to mini zoo zvierata tiež musia mať očkovania ináč by im to šVS ani nedovolila prevadzkovať. Ale to trebalo urobiť na mieste a nie odisť.Mala si sa nejako dohovoriť.Odkiaľ boli s Ulambataru z Mongolska, z Keňe.Ved teraz aspoň lamavou angličtinov by si sa mala dohovoriť.

sabca99
28. jún 2023

Mohli ste pouzit nejaky prekladac z mobilu. Ako tiez si myslim, kedze ich moze prist bars kto hocikedy skontrolovat, ze maju zvierata zaockovane. Prst vyzera v pohode a myslim, si ze za par dni bude v pohode

fernamentapiova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz