Udrela som sa do hlavy, mám tlaky v hlave a nevoľnosti

karolina213
25. aug 2020

Chcela by som sa vás niečo spýtať 🙂
Asi takk cca 2 dni do zadu som sa silno udrela do zadnej časti halvy o stenu. A od vtefy mam stále také tlaky v hlave, je mi nevoľno, píska mi v ušiach a nemôžem poriadne ani zaspať. Mohli by ste mi poradiť co mam teraz robiť? Ďakujem

meluela
25. aug 2020

@karolina213 ísť k lekárovi? bud pohotovost alebo ak to nie je tak zle, tak rano k obvodnemu nech posle kam treba (neurolog, chirurgia ...)

karolina213
autor
25. aug 2020

@meluela Problém je že lekár má teraz dovolenku. A ja netuším čo mam v nemocnici vôbec povedať aby som tam nebola na smiech.

meluela
25. aug 2020

@karolina213 obvodny lekar musi mat urcene zastupovanie. ak do nemocnice, tak povies ze mas podozrenie na otras mozgu. alebo jednoducho povies to, co si napisala ze sa ti stalo a priznaky ktore mas

osky
25. aug 2020

Povedz to,co si napisala tu.
Mozes mat otras mozgu,ale i vnutorne krvacanie...to nie je vobec sranda.neviem naco este cakas...

zuzanka.zuzu
25. aug 2020

@karolina213
- išla by som k všeobecnému, niekto toho tvojho musí zastupovať. môže to byť len udreté a modrina napr. aj na ruke či nohe predsa tiež bolí dosť dlho. o ostatnom poučí lekár (že ak sa bude bolesť zhoršovať, treba ísť na urgent atď...).
- otras mozgu by si sa nepýtala čo robiť, to by si sa do nemocnice asi aj doplazila a cestou ovracala čo sa dá.
- krvácať asi nekrvácaš lebo to by bola otázka hodín a nie dní, ale možno sa tam vytvorila zrazenina, tak nech to niekto pozrie.

mirkava
26. aug 2020

@karolina213 chod hned k zastupujucemu lekarovi, alebo na pohotovost

himedzi
26. aug 2020

@karolina213 nechcem ťa strašiť,ale na následky po údere do hlavy pri páde zomrela nedávno manželka Ota Weitera. Takže choď k lekárovi. Min.mas otras mozgu, podľa príznakov.

h2
26. aug 2020

@karolina213 To vážne? Nechceš ísť na pohotovosť, aby si nebola "na smiech"???

ctrl
26. aug 2020

@karolina213 koľko máš rokov keď takto uvažuješ ? - a pýtaš sa tu na MK čo máš robiť? Tu ti nikto nestánkový diagnózu . Máš zastupujúceho lekára a takisto v tvojom prípade máš pohotovosti určite ta nepošlú domov.

alexandraalexandrova
26. aug 2020

tvoj lekar moze byt na dovolenke, ale nikto ho musi zastupovat. Zisti kto to je a zavolaj tam, opis situaciu a oni uz povedia co dalej...ak mas otras mozgu alebo vnutorne krvacanie mozes ja zomriet, je ti to jasne?

katkabg
26. aug 2020

Chod k doktorovy pripadne na pohotovost!Hlava neni sranda.....vlastna skusenost!!!

pravdivy_chlap
26. aug 2020

@karolina213 urgentne k lekraovi idealne CT hlavy pripadne magneticka rezonancia, mozem mat pomale krvacanie do mozgu, zrazu len padnes na zem omdlies a koniec, babulka taketo sa riesi hned a nie po par dnoch ked moze byt neskoro😨

bert22
26. aug 2020

@karolina213 tak chod na pohotovost a povedz im, ze si si velmi silno udrela hlavu a povedz im aj ake mas tazkosti. mali by ta poslat na ronger alebo CT

queen_mary
26. aug 2020

Omg toto co je za individum. Ze "lekar obvodny ma dovolenku" a "netusim co by som v nemocnici povedala". Tak 2 dni lapim doma s bolestami hlavy a pisem na kona, ze co to moze byt. Jeden by neveril, ze takyto ludia existuju.

zarka2020
26. aug 2020

@karolina213 chod na pohotovosť hneď... Nevieš čo sa premieta v tvojej hlave... Môžeš mať krvácanie do mozgu..... Môj dedko takto zomrel 🤨

spadnutaslivka
26. aug 2020

obvoďák s týmto ani nemá čo urobiť. treba pohotovosť a vyšetrenia

lauriema
26. aug 2020

@karolina213 Radim ti, chod k MUDr.

petronela415
26. aug 2020

@karolina213 ahoj ako si dopadla?bola si u lekara?

eleanor13
26. aug 2020

@karolina213 to su priznaku otrasu mozgu.Chodte na pohotovost

eleanor13
26. aug 2020

@queen_mary neverim ze taketo hejtove komenty pisete cloveku co sa boji o svoj zdravotny stav a este vam to nejake tri ine ochechule lajknu.Kazdy nieje taky mudry a zbehly ako vy

mirola
26. aug 2020

Nas sused ked bol s rodinou v Chorvatsku skocil do vody a uder si hlavu, ale teda ze nic strasne. Dalsi den cestovali domo, odsoferoval 800 km zena dve deti. Na dalsi den umrel. Krvacacie do mozgu 🤷🏼‍♀️

queen_mary
26. aug 2020

@eleanor13 mudry???? Akoze buchla si hlavu a reve na koniku ze ju to boli a co ma robit?? To je na odobratie obcanaku.

majamat
26. aug 2020

@zuzanka.zuzu moze byt v mozgu male krvacanie, ktore sa po uraze neprejavi,a le pomalym pribudanim tlaku krvi na tkaniva sa prejavi kludne aj o 2 dni.

majamat
26. aug 2020

kludne zbehni aj na pohotovost. urazy hlavy mozu byt nenapadne. nech ta radsej vysetria.

magdus89
29. okt 2020

@karolina213 udrela si si hlavu? A to ako nechápem ked bol s toho otras mozgu? 🧐🤔