Úder lakťom do hlavy bábätka

30. júl 2023

Ahojte, prosím vás poraďte. Mali sme s manželom mesačné bábätko medzi nami na posteli a manžel nechtiac udrel malého zozadu do klavy lakťom….samozrejme plakal no po chvíli sa upokojil. Myslíte si, že sa mu mohlo niečo stať? Treba ísť to skontrolovať? Extrémne sa bojím :((((

kacena4
30. júl 2023

babatka maju makku hlavicku, takze pravdepodobne nic vazne mu nesposobil, babatka preziju bez ujmy aj pady z postele. nabuduce viac pozor, popr. nedavat drobca na velku postel pocas spanku, ak nemate pud neviem aky 🤪☺️ aby ste mu neumyselne neublizili

molly1991
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nttnnt
30. júl 2023

Pre pokoj v dusi si zavolajte na pohotovost uvidite ci vas zavolaju aby ste prisli osobne...pri takom malom mimine sa tazko hodnoti to ci nezvracia alebo je ospale..vygrcnut moze hocikedy po jedeni bezne totiz

beata_k
30. júl 2023

@kacena4 Praveze maju makku hlavu a kazdy pad/uder je nebezpecny.

ema22270
30. júl 2023

U takeho malickeho baba, by som zavolala na pohotovost a poradila sa.

zuzanka.zuzu
30. júl 2023

fakt by ste volali kvôli laktu??? waw tu to ozaj chce osvetu... a teraz to nemyslím ironicky. proste v nemocnici brozurka od pediatra aby tomu ľudia naozaj verili, kde budú popísané takéto základné veci a čo robiť - 1.krok sledovať, až keď to nebude sedieť resp.priznaky budú sedieť tak 2.krok volať apod .. až po krok kedy ísť už na pohotovosť.

anavixy
30. júl 2023

Jedina trochu realna moznost je ze by malo otras mozgu a tam staci sledovat zvracanie, reakciu zreniciek (ci reaguju na osvit a ci su rovnako velke), zmenu vedomia.. zlomenina lebky pri udere laktom ked sa otec otacal alebo co je podla mna uplne mimo, takze ziadne RTG mesacnemu dietatu netreba (hoci u mesacneho by sa dalo urobit sono cez fontanelu), tym padom ani ziadna pohotovost. A ani toho otrasu mozgu by som sa ja osobne nebala 🙈 😬

lulu2807
30. júl 2023

Bábätka majú mäkké kosti nemyslím si že by sa mu niečo mohlo stať
Nám sa stala podobná vec keď mal cca 2 mesiace a keď mal 7 mesiacov som spadla s malým na rukách vytkla si členok a malý si udrel hlavu o betón okamžite sme utekali na pohotovosť a nič mu nebolo.. takže podľa mňa bude určite v poriadku
Sledujte max či nezvracia a zreničky či reagujú

simona20201309
30. júl 2023

Ty sa bojíš úderu laktom, ale nebojis sa dat mesačne babo medzi 2 dospelých??? Koledujete si o nešťastie. Maximálne nezodpovedné!!!! Také babo ma spat vo svojej postieľke s monitorom dychu. Šialene!!!

tenerifka
30. júl 2023

@simona20201309 mylis sa

simona20201309
30. júl 2023

@tenerifka jasne...mamilla a spol
Nech si každý robí ako uzná za vhodné. Cudzie deti nie sú môj problém

mircalla
30. júl 2023

Hadam nie, ale davat male dieta medzi 2 dospelych je pekna hlupost.
@simona20201309 Suhlas

simona20201309
30. júl 2023

@mircalla mesačne 🤔

ankare
30. júl 2023

Podľa mňa sa mu nič nestalo. Neboj, muž si časom na babo zvykne aj v posteli.

autor
2. aug 2023

@simona20201309 je nezodpovedné sa mojkať na posteli s bábätkom? Kto povedal že tam spal? Súhlasim, že bábo má spať vo svojej postieľke ale nie ho za každú cenu hodiť do postielkx a hotovo.

mircalla
2. aug 2023

@autor Pokial mas gramblaveho manzela, tak ano

dudos
2. aug 2023

Ale ste niektoré kruté. Toto bola nešťastná náhoda. Nie úmysel. Otec si to určite vyčíta a aj sa poučil, ako sa “hýbať” okolo malého bábätka aj keď sa hrajú.
Ja ako dospelá som dostala v noci ranu od manžela. Sa mu sníval živý sen, že nás vykrádajú a chcú nám ublížiť. Ja som v tom čase vstala, že idem ma WC a normálne od ľaku mi jednu uvalil. A po tomto už nemám s ním zdieľať jedno lôžko?
Autorka neviem čo by som urobila, nakoľko neviem ako silný bol ten úder. Na základe toho by som sa v danom momente rozhodla.
A s bábätkom sa mojkajte aj naďalej. Nič viac mu nemôžete dať, ako vašu lásku s prejav nehy.

simona20201309
2. aug 2023

Toto som si nebola istá, b tom prípade sa to vás samozrejme netyka, prepac. Zrejme to bola len nehoda. Nakoniec všetko dopadlo ok?

simona20201309
2. aug 2023

@dudos práve preto by nemali spat krehké babatka v posteli s rodičmi . Je rozdiel ak si dostala lakťovku ty a rozdiel ak by ju dostalo bábätko ktoré má mäkkú lebku, nie?

sono2
2. aug 2023

Ale joj a keď deti padnú z postele??

iwesska
2. aug 2023

Nic sa mu nestalo. Zas nerobte z tych deti cukrove babiky. Boze moj,ved ho buchol laktom,nekopol ho silou nohou do hlavy🙈Fakt,ako tu bolo spomenute,treba trosku aj zdravy rozum zapojit.

dudos
2. aug 2023

@simona20201309 autorka nikde nepísala, že dieťa pri nich spalo. Vysvetlila, že sa to stalo pri bežnom ležaní cez deň.

autor
2. aug 2023

@mircalla verím že ten tvoj je dokonalý😊 veľa šťastia

autor
2. aug 2023

@simona20201309 samozrejme, bábo nezvacalo a úplne normálne funguje 🙂 chválabohu