Syn dal do úst listy zo zamiokulkasu

18. aug 2023

Ahojte baby, prosím pomoc. Pred chvíľou sa moje 9 mesačné dieťa dostalo ku zamiokulkasu, neustrážila som ho kým som umývala riady. Odtrhol 2 malé listy a vložil si ich do pusy. Hneď som mu ich vybrala, pusu vytrela vatovym tampónom, ruky umyla mydlom. Na pohotovosť nechcem ísť, aby si nepomyslela o mne že hysterčím.

masinka
18. aug 2023

Sem zavolaj, oni budu vediet poradit lepsie ako mamicky na koniku.

https://www.ntic.sk/
Národné toxikologické informačné centrum
NTIC UNB Bratislava poskytuje telefonické konzultácie lekárom a iným zdravotníckym pracovníkom aj laickej verejnosti ohľadne akútnych intoxikácií liekmi, chemikáliami, priemyselnými prípravkami, hubami, rastlinami, drogami a živočíšnymi toxínmi. NTIC má celoslovenskú 24-hodinovú službu a je k dispozícii na telefónnom čísle 02/54 77 41 66.

autor
18. aug 2023

@masinka ďakujem, tiež mi napadlo hneď tam zavolať, ale sa bojím že na mňa sociálku pošlú

doriiis
18. aug 2023

Nikto na teba sociálku nezavolá.....zavolaj tam a kvet daj mimo dosahu dieťaťa a zvierat

anavixy
18. aug 2023

Prosim ta keby posielali socialku za kazdy (opodstatneny) telefonat, to by asi inak vyzeralo… hadam nenechas dieta bez pomoci (teraz vravim vseobecne, z tohoto mu zasa nic take strasne nehrozi myslim, kedze ich nezjedol, ale raz sa moze stat aj horsie) kvoli tomu, ze sa bojis ako zareaguju oni 🤷🏻‍♀️

xjakubikovak
18. aug 2023

Volala som kvôli tomu istému, a nebolo to posledný krát ale tiež som mala rôzne myšlienky ohľadom tej sociálky 😬🤦 čo si pamätám tak hovoril že nedávať hneď jesť ( to už bolo potom čo sa syn nakojil😬) a pozorovať. Ak si ich len vložil tak mu určite nič nebude.

masinka
18. aug 2023

Zavolaj, oni tam su na to, ziadnu socialku volat nebudu, to mozno ak by si tam uz volala desiaty krat behom tyzdna, aj ked pochybujem ze si tam robia taku statistiku.

jana2679
18. aug 2023

Nič sa nestane, aj nám sa to stalo, volala som dr, ona volala do Bratislavy, bolo to v pohode. Vraj ak kúsok zjedla možno bude hnačka, ale nič sa nedialo. Môžeš byť pokojná. 🙂

autor
18. aug 2023

@doriiis kvet máme medzi knižnicou a gaucom, pred ním ešte máme položené nejaké veci a aj tak sa ku nemu dostal,špekulant.

Na toxikologické centrum som volala, že môžem byť pokojná, pokiaľ to nejedol a ani nežil nič sa nedeje.

autor
18. aug 2023

@masinka
@doriiis
@anavixy
@xjakubikovak
@masinka
@jana2679 ďakujem za rady,názory 🙂

lilizzachy
18. aug 2023

Neboj nepošlú 🙂 ja som volala už 3x 🤣 raz zjedla trochu dezinfekcneho gélu na ruky, potom olizala biolit z dverí keď sme striekali proti mravcom a naposledy si zobrala sanytol zo skrinky a stretla si trošku do úst...žiadna sociálka neprišla...takže pre pokoj v duši kľudne zavolaj 😉

autor
18. aug 2023

@lilizzachy už som išla vytáčať NTIC, ale potom som sa zarazila či je to dobrý nápad, či nepríde sociálka, a nebude to prešetrovať ako sa to mohlo stať 😃 ale zavolala som, doktorka povedala že sa nemám báť pokiaľ to nejedol 🙂