Spálená pokožka od slnka

1. jún 2024

Poraďte rýchlu pomoc pri spálenej koži od slnka a zimnica 🙏🙏🙏🙏

viestta
1. jún 2024

Panthenol pena, vela tekutin a kludovy rezim

kollarovci
1. jún 2024

Paralen ulavi sa ti👌

rozculena
1. jún 2024

ak nemáš panthenol.tak aj kyslá smotana...taký babský recept

thirstymonk
1. jún 2024

Hlava bola prikrytá, či slnko pieklo aj na hlavu? Horúčka a zimnica, môže sa vyskytnúť aj zvracanie - príznaky úpalu / úžehu. Proste len veľa piť, veľa cikať, v prípade horučky nad 39 by som dal paralen. Ak sa to bude zhoršovať (zvracanie iks krát a pod.), riešil by som lekársky - môže nastať dehydratácia. Zajtra ráno bude lepšie ;)

autor
1. jún 2024

@thirstymonk ďakujem za rady , hlava bola prikrytá
Môže z toho búšiť aj srdiečko?

thirstymonk
1. jún 2024

Môže, jasne. Vygoogli si príznaky úpalu a úžehu (úžeh nwm či nie je české slovo, neviem, aký je slovenský ekvivalent)

luciaruz
1. jún 2024

Ziadna kysla smotana a podobne chujoviny pre boha 😡 pantenol z lekarne! Bud ako pena, mlieko telove, atd...

autor
1. jún 2024

@luciaruz nemám panthenol :( mám telové mlieko po opaľovaní s aloe

luciaruz
1. jún 2024

Aloe je tiež odporúčaná látka. Len je otazny jej obsah v produkte. V lekarni maju 10% pantenolove produkty. Naozaj, to si kup. Neolutujes.

jamidea
1. jún 2024

Kysla smotana skvele stahuje "oprazenu" kozu. Vyskusane. A nieco proti teplote a pit.

jamidea
1. jún 2024

@luciaruz kysla smotana je ucinejsia ako panthenol, ktory mi pripada len ako obchodny tah. Nefungoval ani na jemne spalenu kozu. Skus

luciaruz
1. jún 2024

@jamidea v žiadnom prípade. Dôrazne sa neodporúča natierať popáleniny kyslou smotanou, kefírom, rastlinným olejom a inými látkami obsahujúcimi tuk. Tuky môžu zabrániť úniku prebytočného tepla z tkanív, čo následne zhorší stav popáleniny a môže viesť k infekcii. Ale teda natierajte sa kľudne čím chcete, mne je to totálne jedno😁. A pantenol nie ne žiaden obchodný ťah, je to látka na obnovu kože. Nie produkt samostatný.

jamidea
6. jún 2024

@luciaruz citujem, a nie je takych citatov malo:
Pokiaľ sa rozhodneme pre „babské recepty“ a dáme prednosť jogurtu, či kyslej smotane, treba ho nechať pôsobiť cca 5-10 minút a proces ošetrenia opakovať. Priaznivý efekt majú aj obklady z roztoku sódy bikarbóny,“ radí skúsená odborníčka na dermatológiu, podľa ktorej koža potrebuje svoj čas na regeneráciu.
O panthenole sa tiez kde-tu pise, ze je skodlivy telu. Ale natierajte cim chcete, mne je to totalne jedno.

autor
6. jún 2024

@jamidea velmi mi pomohol biely jogurt

mara66
14. jún 2024

Miesto Paralenu určite Ibalgin, ten je aj protizápalový a stiahne zápal pokožky.