Školský úraz

skolskyuraz
30. máj 2023

Zdravím, má škola povinnosť vyplatiť mi bolestné ak sa úraz stal na školskej akcii? Vykrúcajú sa s tým, že oni nezodpovedajú za chodník mesta (šli sme všetci v rámci školy pod dozorom učiteľky na konferencie). Chcem to riešiť ďalej s čím nemám problém, iba potrebujem vedieť či ten jeden argument má právne zázemie, prípadne na základe akej vyhlášky/zákona si to bolestné môžem nárokovať ja. Škola má úrazové poistenie, ale z toho mi vyplatili 40€, hoci mám bolestné stanovené na 115 bodov a to mi odmietajú vyplatiť pretože bolestné nie je v poistnej zmluve.

nelca84
30. máj 2023

@skolskyuraz uz si sa yo pytala vcera, tak asi nikto nevie...
Logicky mi vsak vyplyva, ze co nie je poistene, nemoze byt ani vyplatene.

simsalabim
30. máj 2023

@skolskyuraz mojej dcere v skole nechtiac spoluziak vyrazil zub a zo skolskej poistky dostala 23€. Z nasej sukromnej podstatne viac. Skoly maju poisteny uplny zaklad. Podla mna ti vyplatili, co sa z poistky dalo. Ale logicky - za chodnik mesta naozaj nezodpovedaju. Ak bol chodnik z nevyhovujucom stave, skor uspejes zalobou na mesto.

veronikaszabova
30. máj 2023

@simsalabim nas si zlomil kost nad laktom a dostal zo skolskej poistky 20€ 🙂

andrejka1974
30. máj 2023

Školská poistka sa veľmi neoplatí je lepšie to dať do svojej poistky môjmu synovi raz v škôlke spolužiak vykĺbil ruku a dostali sme zo škôlky peniaze nebolo ich veľa ale aspoň niečo

ninusa221
30. máj 2023

@skolskyuraz mali sme taký predmet kde sme toto riešili že keď sa ti niečo stane napr na výlete tak to nieke školsky uraz. Musi sa to stať v škole reálne v miestach zamestnávateľa

martina772
22. nov 2023

@veronikaszabova
@simsalabim
@skolskyuraz baby a ako dlho trvalo kým vám vyplatili poistku? Dcéra si zlomila ruku , začiatkom októbra sme vybavili všetky papiere a stále nič neprišlo

simsalabim
22. nov 2023

@martina772 to si uz naozaj nespominam, bolo to niekolko rokov dozadu.