Prepichnutie bubienku

kikina84
25. jún 2015

ahojte .. prave som sa dozvedela ze mam zapal v uchu..uz mam dva tyzdne zalahnute v usiach,bolesti uší nemám..medzi tym sme prileteli aj z dovolenky..a prevdepodobne sa mi vratila choroba virosova..teda kopec hlienov..co so zavalenymi usami aj suvisi..Dr mi zajtra nasadi lieky,mam este priniest rengen a spominala nieco o prepichovani a vystriekavani usi,ak to bude nutne..Stretli ste sa s tym uz niekto? no ja som uplne nanervy z toho..Myslite ze by lieky mohli zabrat? alebo sa mam pripravit na najhorsie? mate s tym niekto skusenost? bolí to prepichovanie? ja mam panicky strach z prepichnutia,neviem co mam robit..hodte mi sem prosim nejake vase skusenosti..dakujem

veronikapodolska
25. jún 2015

ahoj, ja som sa s tým stretla, nebolí to len je to nepríjemné 🙂 ale ak môžem poradiť tak sa skús tých hlienov čo najskôr zbaviť, musíš sa snažiť smrkať stále aby ti odľahlo. Z vlastnej skúsenosti aj od druhých čo som počula nie je to pichanie uší dobré v tom, že potom ich môžeš mať citlivejšie. U mna to tak je musím si dávať pozor na prievan na klímu, hned všetko pociťujem a začne ma pobolievať ucho. Mne ale uši nevyplachovali len pichali aby sa uvolnilo zalahnutie, ale pichali mi nos a vyplachovali, niekedy sú tie hlieny také husté a zostanú v dutinách, že lieky nepomôžu :(

kikina84
autor
25. jún 2015

@veronikapodolska tak to si prva co pise ze to neboli..zatial mi kazdy hovori ze je to neznesitelna bolest..ja si to ani nechcem predstavit..mam az panicky strach z toho..no uplne sa hanbim za seba :(

veronikapodolska
25. jún 2015

tak mna to nebolelo, napríklad bolesti zuba sa to ani zďaleka nevyrovná 🙂 pri to prepichu nosa, viem že mi dali taký sprej na omrtvenie ak si dobre pamätám ale pri ušiach si nepamätám že by mi niečo striekali do ucha, nemusíš sa hanbiť, ja som sa síce tiež hanbila, ale ked som sa pýtala aj lekára tak povedal že to mávajú bežne viacej mávajú starších ludí alebo detičky, ale je to normálna vec, ked tie hlieny nejdú von smrkaním tak musia ísť dajako 😉

kikina84
autor
25. jún 2015

@veronikapodolska ja mam praveze nos volny..nemam ho upchaty..sople mi tecu,ale nic ma neboli,ani sa necitim neprijemne ked dycham..len mam zalahnute v usiach..no mam rengen..tak uvidime co mi povie zajtra dr. :(

veronikapodolska
25. jún 2015

no aj ja som to tak mala ale mne netieklo z nosa a nedalo sa mi ani len smrkať po klasickom prechladnutí (kde som smrkala) mi zostalo zalahnuté, nič ma nebolelo, nos som mala čistý ani mi z neho netieklo len mi zostali zalahnuté uši a presne na rengene bolo vidno všetky tie hlieny ktoré zostali v dutinách :( dodnes neviem prečo, ale mala som podozrenie na kvapky do nosa, ale moja chyba striekala som si ich častejšie ako bolo predpísané lebo som nemohla v noci spať, ale to si len ja myslím že to mohlo byť z toho nepotvrdil mi to lekár :(

kikina84
autor
25. jún 2015

@veronikapodolska a dali ti aj lieky? ci ti dr hned navrhla prepichnutie usi?

veronikapodolska
25. jún 2015

nedali mi lieky lebo mne už nič nebolo ja som bola zdravá len som mala zalahnuté, čiže lekárka ma hned poslala do ambulancie ORL a tam mi to hned aj prepichli, pozitívne bolo že uši mi robili len raz a odlahlo mi ale nos mi preplachovali myslím že 3krát s odstupom pár dní, medzi ušami a nosom bol cca rok.

kikina84
autor
25. jún 2015

@veronikapodolska a to ti robili na ambulancii? alebo v nemocnici?

veronikapodolska
25. jún 2015

na ambulancii, trvalo to asi 5 minut 🙂

simsalabim
25. jún 2015

@kikina84 mne prepichovali v detstve. Drzali ma 3 sestricky, volali ich z vedlajsich ambulancii 😝 Ale mna to vobec nebolelo, ani trosicka.

kikina84
autor
25. jún 2015

@simsalabim a s cim sa da ta bolest porovnat? ja si to predstavujem ako keby mi pichali ihli pod nechty..baby ja sa strasne bojim..to som este nezazila takyto strach z niecoho..az mi prepina z toho. :(

sharlotta
25. jún 2015

@kikina84 ja som mala pred 2 rokmi upachatu eustachovu trubicu. Vybrala som 2 antibiotika a hrozilo mi, ze mi budu prepichovat blanu bubienka. Mala som zalahnute v uchu a citila som sa ako na kolotoci. Mne zabral Sinupret forte. Stale som vela fukala nos a ono sa to samo nakoniec uvolnilo. Drzim palce.

kikina84
autor
25. jún 2015

@sharlotta cize mam sancu ze sa mi to prelieci atb? ze mi to nebudu musiet prepichovat? pripadne ten sinupret mi odporucila aj detska dr..ze ho mam davat aj dcere..ue ho zvyknu predpisovat aj alergologovia

kikina84
autor
25. jún 2015

@sharlotta cize ti v podstate pomohol ten sirup? tie atb ani nezabrali? mne praveze nic nieje..ja sa momentalne liecim na nejaku virozu,beriem atb,ale asi som prechodila chorobu a vratilo sa mi to a teraz uz aj s tymi zalahnutymi usami..na rengene je vidno ze mam zavalene ucho aj dutiny..inak sa citim dobre..neboli ma v usiach,ani sa mi netoci hlava..skratka nic take..

veronikapodolska
25. jún 2015

neboj, vôbec to nebolí, neviem akú najväčšiu bolesť si zatial zažila, s čím to porovnať, ale to nebolí, len je to nepríjemné v oblasti ucha, ani to netrvá dlho je to krátky zákrok, ale tak vyskúšaj ten sirup, možno to zaberie v kombinácii s atb.

simsalabim
25. jún 2015

@kikina84 ja som to vobec necitila. Cele ucho som mala take zalahnute a strpnute, ze som bola prekvapena, ze uz je po tom. NIC som necitila.

ivuska6
25. jún 2015

ak si zahlienena kup si vincentku a pi ju perfektne ta odhlieni ja to davam aj malému aj sebe ked sme nakapaty je to lepsie ako antibiotika, a mne prepichovali usi vela krat ked som bola mensia ale aj som odpadla pritom dospely hadam lepsie znasa

meusicka
25. jún 2015

@kikina84 pokial mavas problemy s bolestami usi, jednoznacne odporucam zakupit si biolampu. sice je to troska hlbsie do vrecka ale ja ju pouzivam na bolesti usiek u mojich dievcat. a okrem toho aj na kopu inych veci. skus si pozriet napr. BIOSTIMUL. je to super vec, ked niekam cestujeme, tak cestuje stale s nami. neviem ake je to prepichovanie, ale ked sa tomu teraz nevyhnes aspon do buducna by ti mohlo pomoct aby sa ti to uz nevratuilo a nedospelo do takeho stadia.
znamej syn mal problem nie s usami, ale mal zapalenu celnu dutinu, nahromadenu kopu hlienov a mali mu to tiez prepichovat , ona mu to zacala nahrievat lampou a ked dosli na kontrolu pred zakrokom, lekar zistil ze to ma uz celkom ciste.
drzim palce aby si bola coskoro fit.

bearuska
25. jún 2015

Pamatam si ze je to nieje nic prijemne. Ale umrtvuju to takou vodickou

sharlotta
26. jún 2015

@kikina84 nie tie kvapky pre deti,ale tabletky sinupret forte. A stale fukat nos. Skvapalnuje to hlieny,aby isli lahsie von. Mne nakoniec neprepichovali, uvolnilo sa to.

sharlotta
26. jún 2015

@kikina84 a este preplachnut nos morskou vodou,vyfukat a potom bud olynth alebo nasivin na odpuchnutie sliznice. Ked nastriekas, lahni si na bok,aby to stieklo aj "do ucha".

kikina84
autor
26. jún 2015

@sharlotta dala mi sanorin..mozem aj ten?

sharlotta
26. jún 2015

@kikina84 nasivin je asi na odpuchnutie sliznice najlepsi, mna osobne olynth stipe, sanorin neviem,ten sa mi zda slaby

kikina84
autor
28. jún 2015

@sharlotta kolko to cca trvalo kym sa to povolilo?

katkalubkova
28. jún 2015

@kikina84 prepichnutie bubienka posudi ORL lekar pri vysetreni.
Ak je bubienok nabraty, teda nema klasicku stenu a tlaci sa od stredneho ucha tekutina, pripadne hnis, musi sa to uvolnit, lebo moze bubienok samovolne prasknut a potom sa robi plastika. Zvyknu to umrtvit, teda trochu znecitliviet, ale je to citit 😒 . Lieky by mozno, teda ant. zabrali skor, teraz uz podla vysetrenia...
Casto ucho neboli, ked sa ide pichat, presne ako pises, je v nom len zalahnute, koli tej tekutine, ktoru treba odsat tym pichnutim.
S usami je vzdy lepsie ist skor, hned na zaciatku, lebo potom sa to nazbiera a je zle.

DRZIM palce

kikina84
autor
28. jún 2015

@katkalubkova tu som zalozila novu temu uz po vysetreni..mrkni pls..dakujem
https://www.modrykonik.sk/forum/stal-sa-uraz/zalahnutie-usi-v-dosledku-virozy-2/

kikina84
autor
28. jún 2015

@veronikapodolska
@bearuska
@simsalabim
@katkalubkova
@meusicka
@ivuska6
baby nova tema..pls mrknite na to..uz mam aj lieky..chcela by som len vediet priebeh ak ste sa s tym stretli,,co mam vobec ocakavat ..dakujem
https://www.modrykonik.sk/forum/stal-sa-uraz/zalahnutie-usi-v-dosledku-virozy-2/

simsalabim
28. jún 2015

@kikina84 klud, nestresuj. Prepichnutie bubienka nie je nic hrozne, ty si to hrozne pripustas. Po prepichnuti sa ti velmi ulavi. Podla mna je vrtanie zuba horsie, na rozdiel od pichnutia trva postatne dlhsie aj viac boli.

adrianadeutschova
1. nov 2017

Včera synovy 12 ročnému prepichovali bubienok. Umrtvili mu to. To jediné bolo veľmi nepríjemné. Potom už bolesť necítil. Ale po prepichnuti mu odsavali krv, hnis a hlieny a hovoril, že to bolo nepríjemné kvôli zvuku. Bol to riadny rámus.Ale keď to môj precitliveny syn vydržal, vydrží každý. Viac je to nepríjemné ako bolestivé.

katka26r
5. júl 2019

@katkalubkova neviete mi prosím poradiť aká je starostlivosť po zákroku? Synovi vybrali v celkovej anestéze nosnú mandlu a pri operácii sa dr rozhodol aj pre toto prepichnutie a odsatie tekutiny. Take tie rúrky mu tam nedávali. Až po odchode z nemocky som si uvedomila či je potrebná nejaká špeciálna starostlivosť kvôli tým ušiam. Napr pri sprchovaní a umývaní vlaskov, prip či sa môže kúpať v bazéne. Dnes nám hovoril, že cíti, že v tých ušiach niečo má a pchá si tam stále maliček. Čím to môže byt?