Prehltnuté špáradlo

angel2017
4. feb 2024

Ahojte viem ze ste tu neni lekari ale stalo sa vam niekomu ze ste prehltli sparatko ? Co by ste vtedy robili ? Mam pocit ze som cele prhltla :( dakujem za radu

msnesquik
4. feb 2024

@angel2017 fuuu, to sa ti ako podarilo? Neviem veru, to je dost spicate, ci to nemoze nieco prepichnut

januska12323
4. feb 2024

To sa ako dá 😳

klip0
4. feb 2024

A si si istá ? Je to dosť dlhé a veľké

tinka_1807
4. feb 2024

@angel2017 Moja teta prehltla spendlik. Šli na pohotovosť a urobili jej CT kde videli, že je v žalúdku. Kázali jej, že má jesť veľa mastného jedla, ideálne slaninu, maslo a pod, aby tuk obalil spendlik a tým pádom spendlik ľahšie prešiel črevami. Následne kázali, že nech pozerá stolicu a doslova ho tam hľadá 🙈 O dva dni bol spendlik von opačnou stranou. ;) Operácia nebola potrebná.
Spendlik je ale zrejme kratší a aj užší ako špáradlo. Ja som raz zrejme prehltla časť špáradla - keď som jedla španielske vtáčky. Ale nebolo celé, no asi polovica. Tiež som sa snažila potom ejst mastné a o dva dni bolo von. Každopádne neviem, ak by to bolo celé špáradlo asi by som skúsila ísť na pohotovosť.

angel2017
autor
4. feb 2024

@klip0 nie zial bohu nie len som vystrasena na smrt ukrojila som si kus masa jedli sme nieco ako gordon blue a citila som nieco tvrdsie a uz to bolo hlbsie a ja som to prehtla uz to neslo vybrat

anavixy
4. feb 2024

Pocit? Napis teda cely pribeh, ako sa da prehltnut omylom cele sparatko. A zavolaj si na pohotovost/urgent (podla toho co mate v meste), tam ti daju urcite lepsie rady ako my tu na MK.
Tak ale ked si si odkrojila z masa a citila si v ustach nieco tvrde tak to asi nebolo cele sparatko 🤷🏻‍♀️ v tom pripade by som sa az tak nebala, je to drevene, to sa v zaludku otupi. Kazdopadne sa pre svoj pokoj porad telefonicky na urgente, len im rovno povedz tu druhu verziu pribehu, nech je to objektivne.

angel2017
autor
4. feb 2024

@anavixy napisala som ok jasne

klip0
4. feb 2024

A to maso bolo vyprážané? Nebol to len speceny tvrdý kúsok. Podľa mňa si to sparatko neprrhltla.
Alebo teda ak si mala sama kus o ktorom vieš že tam sparatko bolo, tak ho v tom zvyšnom mäse hľadaj

angel2017
autor
4. feb 2024

@klip0 vyprazene to bolo fakt neviem mohlo byt

egonsk
4. feb 2024

@angel2017 ked bolo to sparadlo drevene, tak sa rozpusti v crevach. Aj ak by sa nachvilu zapichlo niekde do creva, rychlo sa kyselinami narusi a zmekne a potom vyjde dolnym otvorom ako ma...

angel2017
autor
4. feb 2024

@klip0 zvysnom mase uz sparadlo nebolo tak preto pocit ze som ho zhltla cele

klip0
4. feb 2024

@angel2017 a kto to mäso pripravoval ? Urcite tam nejaké špáradlo bolo ?

angel2017
autor
4. feb 2024

@klip0 mama ano bolo tam plno sparadiel

klip0
4. feb 2024

@angel2017 tak by som preventívne pojedla kopu mastného nech sa to obalí, ale podľa mňa sa len zbytočne stresujes a bol to len nejaký tvrdší prepečený kúsok

marlene
4. feb 2024

@angel2017 spominam si na dve operacie, povodcom tazkosti bolo prehltnute sparatko. Moze dojst k perforacii creva .

angel2017
autor
4. feb 2024

@marlene dobry den co to znamena performacia dakujem

angel2017
autor
4. feb 2024

@marlene a este jedna otazka ako ste zistili ze tam ostalo dakujem

marlene
4. feb 2024

@angel2017 perforacia- prepichnutie creva , pacient mal prudke bolesti , zvracal . Sparatko sa nasli v creve.

angel2017
autor
4. feb 2024

@marlene vy ste sestricka ?

angel2017
autor
4. feb 2024

@egonsk ine sparadla su neni ako drevene ci ?

egonsk
5. feb 2024

@angel2017 aj zelezne su, urcene prave na zosivanie pri vareni/peceni a lahsie odstranenie.. a existuju zial aj umele.

angel2017
autor
5. feb 2024

@egonsk aha tak drevene boli

egonsk
6. feb 2024

@angel2017 myslim, ze dnes ti uz vysla z tela a ked ne, tak caka vo fronte na zajtra ;)