Popálenina od oleja

10. júl 2024

ahojte, nestastne som sa popalil olejom.. dal som si to pod studenu vodu na 10minut a nastriekal panthenolom.. mam to cele zacervenane az zmodrale a mam to cele pokryte pluzgiermi.. bolest je nehorazna a na urgent sa nechystam, pristup je zly.. panikarim a bojim sa ze budem mat jazvy.. viete mi na to nieco poradit? mam v plane si zakupit cicaplast a spf silny ochranny faktor. myslite si ze to zabrani vzniku jaziev?

sasa1310
10. júl 2024

utekaj do lekárne, tam ti najlepšie poradia, aj by ti to mali prvotne ošetriť.

deti95060810
10. júl 2024

pohotovosť? na urgent nie - tam berú vážne prípady resp. život ohrozujúce

letter
10. júl 2024

Za mna hemagel kombinovat s ialugen plus krém, mastný tyl pod oblečenie, kľudne panthenol - spf netreba - nechodiť na priame slnko s tým miestom. Pľuzgiere neprepochovat, pokiaľ budú veľmi veľké zájsť za lekárom. Na pľuzgiere sa môžu dat koloidnú naplašte ale podľa mna sú nepotrebné. Keď budeš oplachovať vodou určite nie veľmi studenou.

kristinka92
10. júl 2024

@deti95060810 ak to ma rozsiahle, tak áno jednoznačne pohotovost, ideálne popáleninove. ak si z Bratislavy tak Ruzinov ma popaleninové centrum. keď si to nedas ošetriť tie pľuzgiere (nevieme ake rozsiahle) ti môžu praskat a veľmi rýchlo sa bakteriálne infikovať

2medvede
10. júl 2024

Ja by som isla na .urgent, ak ti to modra, moze ist uz o popaleninu 3.stupna, tam jednoznacne je nutne lekarske osetrenie. Tiez odporucam ak si v BA tak oddelenie popalenin v Ruzinove, mam s nimi velmi dobru skusenost. Plus kedze to nebola cista voda ale olej, moze dojst k infekcii a nekroze, naozaj to nepodcenuj