Podliatina pod nechtom

3. sep 2024

Ahojte, muž si dnes celkom dosť tresol po palci. Má tam podliatinu cez celý necht a dosť ho to boli, masť nezabrala a detto ani novalgin. Poznáte nejaky super trik, tip, ako pomôcť, aby sa aspoň vyspal? Ďakujem 😊

thirstymonk
3. sep 2024

Neuveriš, ale prepichnuť tenkou ihlou.

autor
3. sep 2024

@thirstymonk no on to má pod nechtom, to asi nepôjde, či? 🙈

lorin29
3. sep 2024

Pridaj foto

autor
3. sep 2024

@lorin29 to mi nedovolí odfotiť. Ale má celý necht fialový no

viestta
3. sep 2024

je to modrina ako kazda ina, chvilu boli, potom prestane, cast podliatiny sa vstrebe, cast mu bude s nechtom odrastat. Zajtra to bude boliet menej ako dnes a postupne bolesti ustupia, len odrastat to bude dlho

sisska96
3. sep 2024

Netreba nič. Pár dní a už nebude bolieť. Niečo sa vstrebe a potom vyrastie nový necht, ale to bude trvať dlhé mesiace

tundra
3. sep 2024

Kolega mal pomliazdeny prst,pod nechtom krv,v Rakusku na pohotovosti necht prevrtali jemnym vrtakom,vydezinfikovali a zaviazali.Chodil na prevezy,kazdy den.

mariska1989
3. sep 2024

Je tam tlak preto ho to boli . palec teda koniec palce je v tomto dosť bolestivý. Ak je celý nech modrý tak sa môže stať že mu odpadne po čase nie hneď ale neskôr. Ale ináč pomoc je jediné taká že prepichnuť a znížiť v palci tlak . Švagriná mala privrety palec šla na pohotovosť s takými bolesťami teda aspoň podľa nej . Tam jej to prepichli prvý moment že bolesť riadna ale potom úľava. Necht neskôr odpadnul a čakala určitú dobu kým narástol znova

thirstymonk
4. sep 2024

To musíš prepichnuť cez necht praveže. Mne sa stalo niečo podobne, rozbijal som otvor na dvere do tehlovej steny a taku som si trepol po palci a akurat mesiac pred svadbou, manželka mi nastokla na fialovy prst fuj :D

autor
4. sep 2024

Dakujem za rady, dnes je na tom uz lepsie 🙂 Stale ho to dost boli, ale je to ok. Ma to ale asi cele pomliazdene, lebo aj palec ma opuchnuty celkom dost.