Pleseň na nohách 😞

lala369
24. aug 2018

plesen na nohach? co na to?

pribinak
24. aug 2018

Co tak návšteva kožnej?

adulikka
24. aug 2018

@lala369 ja si kúpila CANESPOR a stym natieram každý večer ,zatiaľ iba 4-ti deň ,tak ale je to na dlhodobé liečenie

denisa098
24. aug 2018

@lala369 canesten masť, treba ísť do lekárne

05071961
24. aug 2018

v lavori si treba vymocit nohy a pridat sodu bikarbonu a jablcny ocot, plesen zmizne za kratky cas

adulikka
24. aug 2018

@05071961 aj ja som si najprv vo vode so sodou bikarbonov nohy vymocila ,ale pomohlo len na chvíľku ,tak kúpila krém

anickadusicka13
24. aug 2018

Treba vydenzifikovat vsetku obuv, ponozky vyprat na 90, umyvat po sebe vanu dezinfekcnym pripravkom,lebo si to poprenasate v rodine navzajom , dezinfikovat najlepsie betadine kazdy jeden madziprstovy priestor a po natreti treba kazdy jeden prst obviazat obvazom, aby sa navzajom nedotykali a dychali, a nechat cez noc tak, opakovat kazdy vecer, a navstivit koznu lekarku, a nenavstevovat kupaliska ....

nekonecna_katastrofa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
duun
25. aug 2018

Mne pomáha fungicidín masť. Je v nej síce "vývojovo starší" účinný nystatín, ale mne zaberá lepšie ako tie novšie azolové veci. Aj keď nemám žiadnu pleseň a mám ísť na kúpalisko, tak si natriem medzi prstami na nohách Fungicidín aj preventívne. Je s lanolínom, takže sa nevymýva do vody a pleseň som si z kupka zatiaľ nikdy nedoniesla. Zvyčajne je to skôr o tých dňoch, kedy musím byť celý deň v jedných topánkach :( a ak je mokro, je to zas "v kýbli".

sisa0818
9. mar 2019

Forever living.. Najlepšie prírodné produkty

dehacko
7. mar 2020

!! po 3 rokoch vylieceny !!

Nezviknem prispievat na fora, ale teraz musim, snad niekomu pomozem.

Skusal som vsetko:
maste -canesten, canespor, lamisil, chvostikovi krem, adt... na kila!
kupel na nohy- ocot, soda bikarbona atd...
agresivne riesenia: savo, maste s aliexpressu
pil a jedol som- zeleny jacmen, aloe vera, lieky na imunitu

pravidelne navstevy lekara

Stale sa to len zhorsovalo!

Nakoniec mi vzali krv a testovali na intoleranciu lepku (gluten)
Samozrejme zistena alergia na lepok.
Po tyzdni bezlepkovej diety 70% skvrn zmizlo ( plesen, exzem), po 2 mesiacoch takmer vsetko, cca 15% ostalo a pomali sa straca.
Snad tato info pomôže, lebo mam precitane asi vsetky fora a nik to tam nespomenul

michi7300
23. feb 2023

@dehacko ďakujem