Pády ročného dieťaťa na hlavu

martina374
4. feb 2016

Ahojte chcem sa spýtať určite sa aj vám stalo, že ste dieťa na okamih spustili z očí a ono spadlo alebo sa udrelo do hlavy. Alebo sa to stalo aj vtedy ked sa samé hralo a do niečoho hlavou narazilo. Chcem sa preto spýtať či majú tie pády na hlavu nejaký vplyv na jeho ďalší rozvoj, či sa mám báť že neskôr sa dačo objaví alebo to bude v poriadku. Lebo naše dieťa niežeby som nestrážila, dávam pozor,ale keď sa rozšalí tak spadne a udrie sa do hlavičky alebo sa potkne a už je zas na zemi. Ďakujem za vaše postrehy.

jasminet
4. feb 2016

moje deti padali, buchali sa a nemam pocit, ze by im to ublizilo...aj ked - niekedy su naozaj ako na hlavu padnuti 😀

pady a buchnutia patria k veku, par krat spadne a udrie sa, potom si uz da pozor 😉

galixx
4. feb 2016

Ked spadne zo svojej vysky malo by to byt ok. Horsie je ked niekam vylezie a spadne odtial, vtedy si moze ublizit. Deti ked zacinaju chodit padaju vela, aj na hlavu, maju ju na to usposobenu🙂

magic08
4. feb 2016

@martina374 moj maly sa udieral do hlavy skoro pravidelne. Jedno obdobie mal take, ze ked zacitil za sebou nieco pevne, hned zacal hlavou buchat. A bolo jedno co za nim je, ci stena, skrina, alebo postel. Infarktove stavy som chytala a cim viac som sa snazila tomu zabranit, tym viac a castejsie to robil. Ono dost zavisi od toho aky silny uder to je.

mishach
4. feb 2016

Moj maly spadol hlavou rovno na dlazdice. Vobec sa ani nechytil a bolo to zo stoja. Ja som sla vtedy na pohotovost, lebo som sa naozaj zlakla. Nechali nas tam a iba pozorovali. Rtg a vsetko bolo ok. Vtedy sa nic nestalo a vsetko v poriadku. Dr. mi povedala, ze to takych padoch este bude. Nemam sa strachovat. Uz spadol odvtedy niekoko krat a nasledne ho iba pozorujem. Zvysena teplota, malatnost a zvracanie. Ak sa nieco objavi, treba ihned ist.

alicka850
4. feb 2016

@magic08 a preslo ho to? Moj maly zacal robit to iste a uz neviem,co s nim.

lexilaracroft
4. feb 2016

@martina374 maximalne bude mat na hlave hrcku. Pokial nekrvaca neni dovod robit paniku. Moja mala prvy krat spadla ked mala tri mesiace a to sa skoprcla z gauca. Hned sme leteli do hospitala a tam nas nechali na pozorovani sest hodin a nakonec jej nic nebolo. Teraz ma 20 mesiacov a uz je sama modrina a ani neplace. Deti su velmi odolne a pruzne nicoho sa neboj

helenanovakova
4. feb 2016

aj moje dieťa padalo, aj na hlavu. len ho treba odsledovať, ak máš pocit, že náraz bol silný. vedomie, zrak, motoriku, koordináciu pohybov, či náhodou nezvracia.... ale deti sú ako z gumy, veľa vydržia 🙂

petronelka77
4. feb 2016

Moj maly, ked mal 9 mesiacov, tak mi vypadol zo sportoveho kocika rovno dole hlavou. No, nemusim opisovat, ako som sa zlakla ja, aj maly. Doteraz nechapem, ako sa mu to podarilo. Spal, bola som pri nom, na par sekund som sa otocila a uz som videla len nozicky 😉 Nebol priputany, to je fakt, stalo sa to prvy a posledny krat, co bol v kociku bez priputania, ale kedze necakane zaspal a bola som pri nom, tak som ho nechcela budit. Isli sme na pohotovost, robili mu rontgen, vysledky boli v poriadku, nastastie. Mali sme pozorovat, ci nie je velmi spavy, ci nezvracia a pod. Lekar nam povedal, ze takych padov este bude a deti do 2 rokov maju hlavicku ako z gumy 🙂

magic08
4. feb 2016

@alicka850 ano, prešlo. Spominala som to aj nasej dr. na poradni, vravela, ze si to nemam vsimat. No spominam si na to, ze som z toho bola riadne na nervy. Dokazal si riadne hlavu obuchat. Najhorsie bolo, ked dostal zachvaty hnevu, vtedy to bolo najhorsie. Nakoniec ho to preslo. TAk ako prislo, tak aj odislo.

alicka850
5. feb 2016

@magic08 vdaka za odpoved. Moja dcera to nerobila,preto som zostala zaskocena pri synovi,co to ma znamenat. A zachvaty hnevu u nej boli okolo 2r,on ma 13,5m a je to riadny jedoš,presne ako pises. Tak snad to prejde aj u nas ☺

magic08
5. feb 2016

@alicka850 presne aj u nas. Mojej starsej sa obdobie vzdoru normalne vyhlo. Jednoducho toto obdobie preskocila, za to mladsi, tak tej ide aj za nu 🙂 heh 😀 drzim palce, nech to cim skor prejde

lusi86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz