Pády detičiek

6. máj 2022

Aj vám často padaju detičky? Ta moja skoro 3 ročná je taka smoliarka. Neskutočne sa už o ňu bojím. My by sme mohli byť aj každý týždeň na pohotovosti. Nepouci sa, je to živé deculo, santia sa so sestrou a vždy to skončí plačom. Už sme 2krat boli na pohotovosti, robili aj RTG. Najhoršie na tom je ze stále to schyta hlava. Bojím sa aby v budúcnosti nemalo následky. Na pohotovosti vraveli, čo sledovať - ci zvracia, či je malatna, zreničky atď. Zatiaľ ani pri jednom páde nič z toho. Ona sa posmykne a hlavou na beton, otre sa o roh nábytku alebo také, spadla už aj z postele, zo schodov. Myslela som si, že to bude časom lepšie, že bude opatrnejšia, no nie je to tak.

anjelicek26
6. máj 2022

Tak trojrocne dieta uz by veru non-stop padat nemalo... skontroluj si, ci ma vhodnu obuv (male, uzke topanky su vzdy problem, detto privelky nadmerok), daj si poradit v obchode s obuvou... daj skontrolovat zrak, ci dobre vidi, tieto deti su oznacovane v tom veku ako "nesikovne" a "neopatrnne", pritom proste maju 3-5 dioptrii na kazdom oku a problem odhadovat vzdialenosti... urcite by som to spomenula pediatrovi...

sense
6. máj 2022

Súhlasím s @anjelicek26 skontrolovať najprv obuv, ak je všetko o. K, tak by som to spomenula pri najbližšej návštevy lekára. Lebo to ze fiera občas padne a oskrie si koleno, lakeť, bradu to sa stáva ale ak padá veľmi často a hlavne na hlavu tak to mi už moc ôk nepríde hlavne v jej veku kéd by už mala chodiť stabilne

kacena4
6. máj 2022

sleduj ako chodi ci nie je predklonene, ci nedava spisky noh k sebe a nepodkyna sa o ne, moja ma tento isty problem a od sameho malicka sme padali. ma plochu nohu a vpadnute clenky az cca okolo 9r. sa to vyzranejsie zlepsilo kedy sa naucila stabilne chodit bez padov. dovtedy niekolkokrat site nohy od padov, modriny, otras mozgu, prasknuta lebka... neboj nie ste v tom sami, ak su to len minimalne pady je to ok deti ked sa santia nesleduju stabilitu ale ak sa jej to deje aj pocas beznej chodze je to ine

autor
6. máj 2022

@kacena4 nie pri bežnej chôdze sa to nedeje

kacena4
6. máj 2022

pri hre to moze byt prave tou zaujatostou hry

autor
6. máj 2022

@kacena4 no áno keď beha, skáče, santia sa so sestrou

ladyvi
6. máj 2022

Mozno nevhodna otazka, ale nebola ruckovana pri zaciatkoch chodenia? Moje deti sa ucili chodit same, bez pomoci a tie pady maju viac kontrolovane, koordinacia super. Alebo mozno treba poriesit zrak. A mozno je len take motovidlo ;) a casom z toho vyrastie.

autor
6. máj 2022

@ladyvi nebola, avsak je predcasniatko, dlho som s nou cvičila, lebo mala chabé svaly. To už však bolo dávno. To už by nemal byt problém. Od fyzio sme mali zakázané aj nosenie aj choditka.

anjelicek26
6. máj 2022

Ked bola aj predcasniatko, tam ten zrak casto utrpi.. urcite chodte na to ocne, vela veci sa da v nizkom veku docvicit, neskor tie svaly zleniveju... neodkladala by som to, ze je mozno len "nepozorna"... toto su prave tie signaly, ktore si vsimat treba...

autor
6. máj 2022

@ladyvi mne skôr príde ze je motovidlo, ako ste napísali. Nevšimla som si, že by mala problém so zrakom. Ale pediatricke spomeniem pre istotu. Tie pády nie sú preto ze nevidí do vzdialenosti alebo tak... Proste mi príde ze je neopatrna. Aj keď jej stále vysvetľujem ze bude bibi a bude ju to bolieť.

autor
6. máj 2022

@anjelicek26 ďakujem, pôjdeme k pediatricke a spomeniem

anjelicek26
6. máj 2022

Ono skutocne staci, ked vidi rozdielne na tie ocka...jedno lepsie - druhe horsie... ma zmenene priestorove videnie, vidi inak vzdialenosti, horsie odhaduje vysku... potom su tie nehody no... na rovnej ploche na chodniku sa jej toto samozrejme nestane, horsie vidiet neznamena nevidiet nic ;) Drzim palce a daj vediet, ako ste vybavili.

ankare
6. máj 2022

Podľa mňa je to normálne. Je to živé dieťa a so súrodencom sa šalia. Neboj, bude to bez následkov. Držte sa!

diamond007
6. máj 2022

Aj nasa je taká padacka ale teda pohotovosti sa vyhýbam....

hipuska
6. máj 2022

Ja neviem, ale 3 ročne dieťa 2 krát na RTG to zase nie je hrozna štatistika. Treba naozaj vyhodnotiť, či je to pri hre alebo samovoľne padanie. V prípade hry, treba bezpečne zabezpečiť priestor, popr.zabezpecit bezpečné hranie

hipuska
6. máj 2022

A trošku by som zmenila slovník. Neviem, na akej je úrovni dieťa, ale trojročnej povedať bude bibi? To mi príde také detske

andrejka1974
6. máj 2022

Môže to byť aj so zrakom ja som u mojej ani nevedela že zle vidí a nakoniec v 2 rokoch jej zistili že do diaľky vidí veľmi zle ,videla tak do metra a začala nosiť okuliare a určite to ries s detskou lekárkou nech ju vyšetrí časté padanie nie je ok

sense
6. máj 2022

@andrejka1974 aj u mojej to bolo tak, nič sme netušili kým neurobili pri bežnej prehliadke Screening oči a zrazu jedno oko takmer 5 diopria a druhe len 3 a astigmatizmus k tomu... Ale potom sme videli ten rozdiel v zmene.. Zrazu všetky veci co nerobila rada alebo robila nesikovne sa zmenili.

guiseppinka
6. máj 2022

To, ze ty si si nevsimla, ze by mohla zle vidiet, je irelevantne... U mna tiez nikto nevidel, ze poriadne nevidim, len ma bolela obcas hlava a nasa dr, ze to je v pohode... Az zastupujuca dr nas poslala na ocne a drb okuliare, lebo uz mi nabehla tupozrakost z rozdielnych dioptrii. U nas v at mame v 2 rokoch povinnu prehliadku u ocneho. Dosli sme so starsou a bum, tiez okuliare. A to sa nepodkynala, neburala... Dostala okuliare a sa jej musel svet uplne krasne rozjasnit, lebo sa obzrala uplne zacudovane... Takze nie, ze spomeniem pediatricke, ale rovno si vypytam papier na ocne...

diamond007
6. máj 2022

@hipuska 🙏🙏🙏 kurník tak to je iný slovník pre trojročnú 😀

diamond007
6. máj 2022

Nerieš. Šak má oči v poriadku, nič jej není iba sa buchne, stuchne a padne. Robíš z komára somára ako z pádu letieť na pohotovost či z modriny Bibi 🤦🤣🤣🤣
Staršia ju stuchne, mladia uteká a nevšimne si hento či tamto v zápale hry...

autor
6. máj 2022

@diamond007 nerieši sa tu slovník, ale niečo úplne iné...

autor
6. máj 2022

@hipuska bibi vraví ona, ona to tak pozná a najlepšie pochopí... A rieši sa tu niečo iné...

rdi
6. máj 2022

Ja by som povedala, že je to v poriadku. Aj keď sa ti tých pádov môže zdať veľa, fakt má možno len takú smolu a nič zdravotného za tým byť proste nemusí

diamond007
6. máj 2022

Tak ju v Tom treba nechať do desať rokov 🤣🤦🤣

autor
6. máj 2022

@diamond007 to Vas ozaj nemusi trápiť 🙂 je ešte malá, zbytočne jej budem vysvetľovať, že keď bude padať pôjdeme na RTG, to asi nepochopí 🤔🙄

roxy2
6. máj 2022

Toto sme mali presne s našou dcérou, od kedy sa pustila chodiť, bola sama modrina. Proste sa rozbehla a išla. Nevadilo, že ešte nevie riadne chodiť, samozrejme spadla alebo narazila. Proste také nebojácne dieťa. Tak to bolo, keď sa učila bicyklovať, korčuľovať a všetko. Bola v poriadku, len bola taký jašo 🙂. Syn bol iný, ten bol vo všetkom opatrný, len tak sa nepustil, pokiaľ si nebol sebou istý. Tvojej dcére nič nie je, len je neopatrná 😉

diamond007
6. máj 2022

Nepochopí? 😱 Nerob z nej babatko a pochopí 😉 🙂

autor
6. máj 2022

@diamond007 okí, vďaka za postreh 🙂