Pád 7 mesačného bábätka zo sedačky

gabikacentrum
28. apr 2016

dnes sa nam stal uraz 7 mesacna dcera vypadla z seedacky cca 1 meter vyska udrela si hlavku vzadu mala troska cervrne ziadna modrina ani nic len strasne plakala boli sme aj na pohotovosti robili snimok aj ultrazvuk mozgu a ze vsetko je v poriadku len ju mam sledovat 24 hod mate niekto skusenost z takim padom spadla rovno na plavajucu podlahu moze sa ukazat nieco po dlhsej dobe strasne sa bojim a vycitam si ze som nezotpovedna matka ☹

julma
28. apr 2016

Neboj sa, moja prva dcera mi spadla z manzelskej postele na parkety ako 4mesacna, vyvracala sa, vyplakala, nakojila zas a zaspala. Nic sme neriesili, ani ma nenapadlo ist na pohotovost. Uz ma 5 rokov. Tie hlavy maju tie deti nepochopitelne odolne. Kamoskina dcera jej spadla z gauca na koberec s vysokym vlasom, tiez mala 4-5mes. utekali na pohotovost, na CT a nic, hlava drzi.

katrinka8
28. apr 2016

@gabikacentrum - ahoj, určite nie si nezodpovedná matka, deti proste padajú, každý rodič sa snaží urobiť maximum, ale niekedy sa proste stane aj niečo také.
Ak dcérke robili USG aj rontgen, malo by to byť v poriadku. To pozorovanie sa doporučuje vždy tých 24 hodín. Naša (síce už takmer 6-ročná) si minulý týždeň rozrazila čelo na stolčeku, naháňala sa s bratom po izbe, potkla sa a už to šlo, plnou váhou spadla rovno nad oko (vrch obočia) na hranu takého stolčeka. Tiež to bol prvotný šok, krvi z nej šlo, rana veľká, široká, hlboká... Na úrazovke zašili, a kázali tiež pozorovať 24 hodín. Pýtala som sa doktora, či sa často zvykne stávať, že "niečo" sa vyjaví počas tých 24 hodín, tak mi povedal, že nie, nebýva to časté 🙂
Neboj sa, určite je dcérka v poriadku.

tinqua
29. apr 2016

Ahoj, keby sa nieco deje, tak to nieco sa zvykne ukazat do dvoch hodin od urazu zmenou spravania alebo bezvedomim...preto sa vzdy odporuca pockat tie dve hodiny az potom pohotovost ( samozrejme ak upadne do bezvedomia treba ist hned)...dcerka ti este padne, najma ked zacne byt prudko mobilna, musis sa na to pripravit, najma tej pohotovosti sa podla moznosti vyhnut pretoze rontgen nie je ziadna sranda, ak budes prilis uzkostliva len jej uskodis....vzdy rob podla svojho svedomia, ale s rozumom. Hlavu hore, si dobra matka 🙂

gabikacentrum
autor
29. apr 2016

dakujem zienky ale bola to mpja chyba mala som skontrolovat poriaden sedacku a ani som ju nepriputala moja chyba strasne ma to mrzi nemozem sa cez to prenies a stale mam pred ocami ten pad doslova letela a rovno na hlavicku celov vahov to bol rachot ja som sa snazila ju zachytiz ale uz som nestihla to bola sekunda je to moje jedine dieta po dlhej dobe a este sa stane toto celu noc som nespala ale som prebdele pri nej a sledovala som ju a prosila pana boha nech jej nic nebude ja sa bojim ci sa daco nemoze obiavid po dlhsej dobe na nete som citala ze sa mozu nasledky padu obyavit aj o 3 tyzne pad bol silny na drevenu podlahu ale nema ani modrinu ani nic jej tam nevidna snimok a ultrazvuk bol v poriadku a chvala bohu nevracala a nemala ani nijaky ini priznak len ja sa neviem stim zmierit ze sa to stalo a taky silni naraz dufam ze sa nic po case neukaze

stanulienkat
29. apr 2016

opakovane sa nam to stalo. Samozrejme boli hysaky z nasej strany. Neboli sme u lekara, len sme ju sledovali, ci nie je malatna, spava, nevracia..

emarekova
29. apr 2016

@gabikacentrum nieco podobne som aj ja citala,ze pad aj pred casom k niecomu prispel. Neviem,nepamatam si to,nechcem strasit. Boli ste na vysetreni,vsetko je ok. 🙂 asi kazdemu sa nieco take stane.mne mama vzdy hovorila,ze ak sa buchne hlava nedavat najblizsiu hodinu,dve dieta spat a zbytok dna sledovat.

xevulax
29. apr 2016

Nestresuj,vies kolko padov este bude?ja mam 3 deti a vsetky popadali na hlavu. Aj ked uz v case ked sa ucili chodit. Ale ked boli mensie a zacali sediet v poho sa hodili do zadu na zem a hlavu buchli (potom uz zistili ze si tak ublizia). Na pohotovosti sme boli iba raz s jednou,utekala a smykli sa jej nohy vyleteli do vusky a ona na podlahu hlavou. To bol strasny rachot. Bolo to ok. Ale tychbuderov hlavy bolo sttasne strasne vela. Aj inych urazov. Ak ste boli na pohotovosti a je ok nemas co riesit. Nabuduce si das na to pozor. Nie vzdy sa da dieta na 100% ustriehnut.to ti vravim ako.mama 3 nalych deti. Take veci sa stavaju netteba mat vycitky

bubutko
29. apr 2016

@gabikacentrum tymto sme si presli snad vsetky. Ja konkretne tiez to iste - 7 mesacny z postele spadol na plavajucu podlahu. Na pohotovosti tiez vsetko OK akurat ma este dobre vyhresili. Je zdravy a nic mu nie je. Kids are survivors.

moni244
29. apr 2016

@gabikacentrum musis sa ukludnit, naco je toto dobre? Vies kolko krat sa napada? Z preliezky, z bicykla, von, ked bude behat, lietat, to zakazdym budes taktk stresovat a nespat a vycitat si to?

puklica13
29. apr 2016

Nestresuj..padov este bude...mam 3synov..vedela by som rozpravat..jeden ked mal rok vyliezol z postielky ked som sa sprchovala a padol rovno na drevenu kocku..rev jak tur skoro som sa prizabila na mokrych kachlickach jak som vyletela z kupelne..typel na cele ako slivka ..navrety fialovocierny...des..hned som volala zachranku bo som myslela ze ma minimalne zlomenu lebku... neuro rengen..a nic ...pustili nas domov ze 48hodin sledovat...
Raz mi jeden ked mal 2r.vrazil celom do steny..bol v bezvedomy asi 1min ..pocikal sa povracal...prebrat som ho nevedela...tiez sme s nim leteli na pohotovost a nic..slabsi otras mozgu ale normalne nas poslali domov ze len sledovat....
Podlana tie decka maju fakt aspon po 10anjelov straznych...

zuzich
29. apr 2016

Stane sa, mám tri deti, prvá nám spadla z postele raz, nič jej nebolo, druhá keď konečne spravila prvé krocky, vyliezla na schody a spadla z nich, utekali sme na pohotovosť, nič jej nebolo. No a tretie, myslela som si, že som pripravená na všetko, spadol z postele dvakrát V priebehu dvoch dní. Na čele mal fialový tipel a na druhý deň poradňa...Fuuuha....pozorovali sme ho a je ok, ale odvtedy spí len v postieľke.

dasenka352014
29. apr 2016

tym ze si jej dala robit snimok si jej mozno este viac ublizila..naco zbytocne ozarovanie takej malej hlavky?! ved ak nemala priznaky ako vracanie, apatiu, stratu vedomia, tak naco? deti maju mäkke kosticky, pad z takej malej vysky im neublizi.

mircalla
29. apr 2016

@gabikacentrum moj syn padol rovno na hlavu, mal tam dost opuch, tiez sme boli na pohotovosti a bol ok - mal asi rok. ale RTG sme robit nedali - bali sme sa. v cakarni bolo zivy a behal, nakoniec sme to s RTG nechali tak a clovek, co robil snimky povedal, ze dobre rozhodnutie, kazde jedno dieta rovno posielali na RTG

mysga
29. apr 2016

@gabikacentrum Ver tomu, že všetci sme popadali našim rodičom. :D

jurinecka125
29. apr 2016

@mircalla ty si sa bála jedného rontgenu? Veď to je minimálne žiarenie. Moja mama pracuje s rontgenom a v pohode rontgenuju sa aj malinké bábätká viackrát pri zápale pľúc a vtedy je rontgen potrebné spraviť aj keď netreba to s rontgenovanim preháňať a utekať s každým pádom na rontgen hlavy

mircalla
29. apr 2016

@jurinecka125 sam clovek, ze RGT robil na povedal, ze sme sa dobre rozhodli - rozmysleli sme si to, az ked bol v RTG miestnosti. RTG je vzdy len ziarenie, asi vedia preco sa mu musia tehotne vyhybat
samozrejme, keby to bolo nutne, mu ho urobit dam, ale zdalo sa mi to zbytocne, nakolko vypadal byt cely cas v pohode - cakali sme tam asi 4 hodiny na pohotovosti

bestester
29. apr 2016

baby ale viete co je sranda? ze kazda mamicka si hovori ze jej dieta nespadne ze nan bude davat pozor, ale clovek moze davat asi akokolvek pozor a nie vzdy to ustriehne. Mne mamina casto spomina ako som spadla z postele, aka bola cela vystresovana a bala sa co bude.. Ako si vycitala ze nedala na mna pozor, ale mam pocit ze takymito padmi si prejdu vsetky deticky 🙂

mysga
29. apr 2016

Ja som spadla, keď som mala rok. Sadla som si na okraj múrika, Ten múrik bol okolo schodov do pivnice u babky na dvore, čiže som bola chrbtom nad 2 m hlbokou jamou. A mama vraví, že kým ku mne dobehla, zrazu som len letela dozadu a spadla dolu na chrbát. Síce som chvílku nebola pri vedomí, ale nič sa mi nestalo, detské telo vie prežiť všeličo. Ani modrinu som nemala. :D Mama si to strašne vyčítala, ale niekedy sa to nedá.

gabikacentrum
autor
29. apr 2016

presne tak kamoske mala spadla asi pred mesiacom z postele ale na koberec a tiez si buchla hlavku a ja som jej vtedy vravela jak sa ti to mohlo stat a fu ha mne sa stalo 100 krat horsie

gabikacentrum
autor
29. apr 2016

@mysga mamku chapem ja si to tiez hrozne vycitam a malej som sa dnes sto krat ospravedlnila zo slzami v ociach

mysga
29. apr 2016

@gabikacentrum ja mám o 20 rokov mladšieho bračeka. A raz som ho strážila u maminy a chcel sa hrať tak, že sa strčil do skrine. Sadol si tam a akosi nohou vykopol tie posuvné dvere a tie mu spadli na nožičku. Mal rozflákaný necht na ukazováčiku na nohe. Najradšej by som sa dva metre pod zemou videla. :( Je to hrozné, ten pocit viny. Ale nedá sa všetko ustriehnuť.

maickamf
29. apr 2016

@gabikacentrum keď sme my riešili náš pád, detská dr.mi povedala, že každému padlo dieťa z niekade a kto povie nie, ten klame, ľudia o takých veciach nehovoria, ale stávajú sa. Ak je dieťa v poriadku, nestrachuj sa, ešte bude veeeľa iných pádov, hlavne sa neobviňuj, je to moment a dieťa je na zemi