Pád 11-mesačného dieťaťa

20. aug 2024

ahojte pisem sem a citim sa ako blbka ze na nic ine sa nezmozem cela vyklepana este do teraz manzel v robote ja sama doma nemam auto a sme v anglicku u svagrovcov momentalne nemam ani len sancu aby sme isli s malym k dr a ani by nas dnes uz nikto nezobral okrem pohotovosti no ta je az vecer a cakacia doba niekedy aj celu noc 😑😑😑 neviem co mam robit tak si idem sem po radu lebo vela mamiciek je tu velmi fajn a skusenejsich
maly 11 mesacny syn pocas spanku nad ranom spadol z postele na brusko udrel si celo mal tam nejaku hodinu hrcu ktoru uz nema poplakal asi minutu skor ze sa zlakol ako z bolesti chcel este spat no prebrala som ho napapal sa trosku sa pohral a zase spi
citala som ze ho mam pozorovat no nejak panikarim uz aj to ze teraz spinka si namyslim ci je ok nemame extra vysoku postel ale ani nizku vravim si ze nastastie spadol na brusko a tu hlavicku si v plnej sile neudrel ja som spala tiez len som ho nasla na zemi na brusku plakat nikdy predtym sa nam to nestalo k tomu ak to tu poviem u dr je mozne ze z toho bude problem lebo tu to strasne prehanaju 😏
stalo sa vam to niekedy? boli vase deticky ok? co pozorovat? aky silny pad musi byt aby malo dieta otras mozgu? 🥹🥹

h2
20. aug 2024

Nech sa prihlásiť žena, ktorej nikdy nespadlo dieťa z postele!
Teda, viem, že sú aj také a zrejme sa sem aj prihlásia, ale určite budú v menšine. Úplne bežne sa stáva, že dieťa spadne a udrie si hlavu, či inú časť tela. Neboj, nestresuj. Ak plakal len chvíľku a už tam nemá ani hrču, bude určite v poriadku, neťahala by som ho ani na žiadnu pohotovosť.

ibrunova
20. aug 2024

bude v pohode, pády na čelo sú vcelku bezpečné, hlavne nestresuj, len ho sleduj. Horšie by bolo, keby spadol na zadnú časť hlavy.

tim23
20. aug 2024

@h2 mne nespadlo. Neviem prečo to je vždy a všade prezentované ako nejaká samozrejmosť.

h2
20. aug 2024

@tim23 Máš šťastie.

autor
20. aug 2024

@h2 presne si sa trafila ze sa tu najdu take ktorym sa to nestalo 😅 dakujem za odpoved
snad mas pravdu… budem ho pozorovat
asi by mal spat v postielke uz mesiac nam tu stoji zabera miesto no stale spi s namy v strede no ked ma zel odide tak mame postel pre seba vzdy sa vri kruti ide po celej posteli no stale ho posuniem
no teraz to bolo take ze ja som absolutne nepocula nic myslela som si ze spi a lezi primne 😏 tak patrim do klubu mamiciek ktorym sa to stalo 🤦‍♀️😅

autor
20. aug 2024

@ibrunova dakujem za odpoved citala som ze ho mam v noci budit ci reaguje
to fakt mam robit a budit ho v noci? alebo staci normalne pocas celeho dna..?

h2
20. aug 2024

Lebo poznám strašne veľa žien, ktorým dieťa spadlo a žiadnu, ktorej nikdy nespadlo. 😁 A bola tu už aj podobná diskusia a jasné, že tam boli aj supermatky, ktorým sa to nestalo (lebo mali proste šťastie, že práve im sa to nestalo, hoci ich nikto nepresvedčí, že je to len šťastná náhoda a nie ich zásluha), ale oveľa viac žien tam písalo, že im sa to stalo tiež. Lebo to sa proste stáva.
Nebuď dieťa, len ho sleduj. Pokiaľ bude v pohode, nebude malátne a nebude zvracať, všetko bude OK.

sfinks
20. aug 2024

neber to tragicky nam dieta spadlo z postele - pokym sme nedali zabranu (uz nepada), raz si zub zlomilo a 2 krat klucnu kost zlomilo, to ze dieta nieco boli ti da vediet patricne vediet...

13uzivatelka11
20. aug 2024

Aj náš syn spi v posteli medzi nami.. Mame veľkú zabránu na konci postele, z boku je detská postieľka a jemu sa raz aj tak podarilo spadnúť v noci cez tu 60cm medzeru co je medzi postieľkou a zabranou.. A to mal vtedy vyse 3 roky..

basulaak
20. aug 2024

Presne 11 mesacny mi na velkonocny pondelok spadol z vysokej postele na chrbat a aj na hlavu na koberec. Zaspala som pri kojeni. Nic mu nebolo nesli sme nikam.

ibrunova
20. aug 2024

Určite ho nebuď, bude v poriadku. Kebyže spadne na zátylok, vracia, stráca vedomie, to je iné kafe. Len ho normálne sleduj pre istotu, ale nič mu nebude, to by si už videla hneď.

petronellla87
20. aug 2024

@h2 ženy sa delia na dve skupiny- na tie ktorým už dieťa spadlo a na tie ktorým ešte len spadne😃🤣

sovica
20. aug 2024

Ak spadol dnes nadránom, tak ho len počas dňa pozoruj. Ak nebude počas dnešného dňa zvracať (otras mozgu) alebo nebude extrémne malátny, tak je v poriadku. A ako napísala @h2, tak ani ja nepoznám matku, ktorej dieťa by nebolo spadlo z postele alebo gauča (tiež patrím do tábora🙈). Dokonca poznám jednu, ktorej dcéra spadla z prebaľovacieho pultu na kachličky (nie na koberec). Vtedy, samozrejme, na pohotovosť utekali, ale bola v poriadku. Mimochodom, aká je tá výška postele?

veronikaszabova
20. aug 2024

@h2 hlasim sa - 3 deti a ani jedno mi nespadlo 🙂

veronikaszabova
20. aug 2024

Autorka - neboj, bude OK. Len ho sleduj ❤️❤️

simca06022011
20. aug 2024

Lekár by ti tiež nič ine neporadil... sledovať. Zvracanie. Ospanlivost. Malátnosť. Kontrolovali zrenicky ci reagujú a to je tak všetko.
Mala mi z postele nespadla ale VYSKOCILA z postieľky cez zábradlie. Prežila bez ujmy.. aj keď... možno ťa jej " poslušnosť" v školskom veku by mohol byt následok pádu? 😂 hrcu mala riadny, rychlo zmizla.

januska12323
20. aug 2024

V prvom rade sa upokoj, dieťaťu na 99% nič nebude. Aby mal otras mozgu alebo iné zranenie musí prísť k väčšiemu pádu ako ten kúsok z postele. Rozlož postieľku alebo daj inú zábranu aby sa to neopakovalo.

anavixy
20. aug 2024

Bude to ok.

angeli121212
20. aug 2024

Ano sú ženy ktorym dieťa nespadlo akurát z postele alebo gauča ale určite im to dieťa niekde spadlo a otrieskalo sa.. zas sa nehrajme na dokonalé matky.. mne sa stalo, že som sedela 20 cm od svojho syna a aj tak sa potkol a spadol čelom rovno do skrine našťastie nie na hranu.. a tých pádov bolo, pretože ja nemán dieťa, ktoré by obsedelo a kedže v 1 a pol roku vylezie aj na miesta kde to nečakám a mne občas aj na ten záchod treba tak bohužiaľ... A k tomu pádu sleduj jeho správanie či nie je spavý malátny nezvyčajne nesvoj alebo iné zmeny v chovaní, ďalej či pri chôdzi sa nemoce a pod. Či nezvracia, či mu rovnako reagujú zreničky na svetlo a ak má ešte nezarastenú fontanelu tak či nie je vypuklá.. v noci ho vyslovene nemusíš budiť stačí keď napr. Na tvoj podnet zareaguje, že sa otočí alebo pod. Proste aby si vedela, že nie je v bezvedomí.. mne kázali tak tri krát v noci ... Takto je fajn si ho odsledovať 24 až 48 hodín a ak nič tak to bude podľa všetkého ok ...

vkatush
20. aug 2024

Prvýkrát (áno, spadol viackrát) presne na 8m z vysokej postele, rovno do hrany nočného stola a do radiátora. Utekala som hneď k dr, kde sa malý rehotal a ja revala, že som strašná matka 😂 vraj sa to stáva veľmi často a vo väčšine prípadov je na tom horšie matka ako dieťa.

Len sleduj, či nie je veľmi oťapený, či nereaguje zle na svetlo alebo nezvracia.

autor
20. aug 2024

boze zeny vy ste super
cakala som ze ma tu ukamenujete 😑
som rada za take povzbudive slova velmi si to vycitam cely den pozorujem maleho no momentalne sa nam snazi prerezat zub cize je nijaky unaveny ale pocas dna sa aj pekne pohral normalne jedol pil neprislo mi ze sa sprava inac ako inokedy vzdy ked ho bolia dasna : zubky tak
je ako keby otapeny bez nalady
snad zajtra bude lepsie dnes spi uz v postielke prvu noc asi som potrebovala vystrasit aby som ho dala
spat do postielky 😂😂 dakujem vam kocky za povzbudive slova 💕