Omylom som prehltla náušnice

herecka5
30. aug 2024

Ahojte, omylom som asi s jedlom prehltla strieborné napichovacie náušnice. Môže sa mi niečo stať? Momentálne sme na dovolenke, nemôžem ísť ani na pohotovosť. Máte už s týmto skúsenosti?

jaskolka
30. aug 2024

@herecka5 a určite si ich prehltla?Nemohlo sa ti fakt len zdať, ze si ich zhltla? Však to ako sa dá? Omylom prehltnúť práve náušnice? A aj keby, nič sa ti nestane, normálne vyjdu so stolicou.
Skus hľadať, ci nebudú dakde na zemi spadnuté, lebo to je fakt divne, aby si zhltla náušnice a este obe naraz.

koniarova
30. aug 2024

Ozaj? Obe? Popíš ako,lebo popravde si to neviem predstaviť. A myslím,že sa ti nič nestane.

herecka5
autor
30. aug 2024

@koniarova dnes som si navarila a potom sme sa dobre najedli. Pri žúvaní som nič také nepociťovala ale potom pri prehltnutí som zacítila niečo ostrejšie.potom sme zbadali že mi chýba 1 náušnica a nemohli sme ju nikde nájsť. Neviem, či som ju fakt prehltla, ale dúfam, že sa mi nič nemôže stať

koniarova
30. aug 2024

@herecka5 nič sa ti nestane. Neboj sa.

kp7333
30. aug 2024

Tak treba ist na rontgen, ci tam ozaj je niekde v utrobach. Mohla by teoreticky perforovat zaludok alebo crevo. Doporucuje sa vlaknita, supovita strava (napr. pomarance), ktora ostry predmet obali a zabrani perforacii. No a potom uz len sledovat, ci vysla von.

andreatytler
30. aug 2024

@herecka5 Takze iba jednu nausnicu... nie obe.
Ak su to tie napichovacie, tak to by som necakala len tak ci to vyjde von, ved to je super ostre. S tym by som urcite isla na pohotovost. Preco tam nemozes ist? Nemate poistenie?

tinka_1807
30. aug 2024

@herecka5 jedzte mastne jedla, aby sa to obalilo a vlaknite, ako spomínali pomaranč, kukuricu a pod. Moja teta pred 20 rokmi prehĺtla spendlik. Našťastie za 2 dni vyšiel prirodzenou cestou von 😀 A teda to boli pokyny lekárov - jesť mastné a vlaknite veci, aby sa to obalilo. 🙂

estellas
30. aug 2024

Možno bolo v jedle niečo tvrdšie možno to nebola náušnica. Len si myslím, že náušnicu by si cítila už pri prežúvaní, ak si ju necítila tak to mohlo byť niečo iné.

karolinakovac
31. aug 2024

@herecka5 ja som zjedla klinec, pokiaľ sa mi dostal do žalúdka tak ho obalila strava a prirodzenou cestou vyšiel von. Žijem. Nič sa ti nestane

petronelaproki
31. aug 2024

Aj ja som zjedla zlatu nausnicu asi ako 3 rocna, nic mi nebolo, vyckali sme na nu v nocniku, ani nausnici nebolo nic,len bola trochu skrivena. Nosili tieti nausnice aj moje dcery 😁, nic ti nebude, vyjde von prirodzene

zana124
31. aug 2024

Neboj.. medzi najcastejsie predmety, ktore zjedli deti je zaradeny spendlik/pripinacik. Len treba kontrolovat ci vyjde von. 😆

koniarova
2. sep 2024

Ako to dopadlo?

stanulienkat
2. sep 2024

Ježiš .....niekto si z vás robí prdel😂😂

herecka5
autor
3. sep 2024

Ďakujem pekne baby! Na rentgen som nakoniec nešla, náušnica sa síce nenašla ale tak teraz už pochybujem, že som ju zhltla len som sa vtedy poriadne naplašila. Avšak som jedla vláknité a mastné jedla aj zemiaky, takže aj keby náhodou tak už vyšli prirodzenou cestou. 🙂